Ściemniacz z nadajnikiem dwukanałowym rH-D1S2 F&Home Radio

Kod towaru: F1302
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-D1S2 jest połączeniem ściemniacza i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje odbiornikiem AC 230V. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz jedno wejście do podłączenia odbiornika. Obciążenie wejścia mocy może być rezystancyjne (lampy żarowe), indukcyjne (silniki AC i transformatory) i pojemnościowe (lampy jarzeniowe). Regulacja mocy odbywa się na zasadzie modulacji fazy z wyłączeniem w fazie - w zakresie 0-100%. rH-D1S2 szczególnie nadaje się do sterownia oświetleniem, wentylatorem małej mocy, grzałką.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-D1S2
Moduł rH-D1S2 reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z jednego kanału odczytującego informację o mocy i czasie włączenia z czterech identycznych wejść. Algorytm wyznacza maksymalną moc odczytaną ze wszystkich wejść i wraz z czasem włączenia steruje podłączoną lampą lub innym odbiornikiem. Na wyjście "potwierdzony stan ściemniacza" podawana jest informacja zwrotna o rzeczywistym poziomie wysterowania obciążenia. Element posiada również dwa wejścia i dwa wyjścia binarne (dwustanowe), oddzielne dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Umieścić moduł w puszce instalacyjne.
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
  • Zamknąć puszkę instalacyjną.
Przykładowy schemat zastosowania:


Na powyższym schemacie ściemniacze F1302 oraz F2322 umożliwiają zmianę scen świetlnych za pomocą naciśnięcia przycisku 1 - na dowolnym module oraz wyłączenie sceny za pomocą przycisku 2. Sterownik scen świetlnych odpowiada za dostarczenie informacji o jasności światła w podłączonych lampach do wyjść modułów w zależności od ustawionej sceny.
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem


O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-D1S2
Rodzaj towaru nadajnik, przekaźnik, ściemniacz
System F&Home Radio
Mocowanie dopuszkowe
Rodzaj transmisji dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Liczba przekaźników 1
Parametry przekaźnika maksymalna moc W 120 (dla obciążeń pojemnościowych), 180 (dla obciążeń rezystancyjnych)
Ilość nadajników 2
Parametry odbiornika liczba 1 (ściemniacz)
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC 0...+45
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 48 x 48 x 22