Ściemniacz dwukanałowy z nadajnikiem dwukanałowym na szynę DIN rH-D2S2 LR F&Home Radio

Kod towaru: F2323
Towar został wycofany z oferty
Moduł rH-D2S2 LR jest połączeniem dwóch ściemniaczy i dwóch wejść stykowych.
• Dwa wejścia stykowe
• Odbiornik 2x 200 W
• Zasilanie 230V AC
• Zasięg w otwartej przestrzeni 300m
• Transmisja dwukierunkowa
• Łącze radiowe 868 MHz

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-D2S2 LR jest połączeniem dwóch ściemniaczy i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje dwoma odbiornikami AC230V. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada znacznie większy zasięg transmisji (do 300m) w porównaniu do odpowiednika rH-D2S2 F2322.
Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz dwa wyjścia do podłączenia odbiorników. Obciążenie wejścia mocy może być rezystancyjne (lampy żarowe), indukcyjne (silniki AC i transformatory) i pojemnościowe (lampy jarzeniowe). Regulacja mocy odbywa się na zasadzie modulacji fazy z wyłączeniem w fazie - w zakresie 0-100%.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-D2S2
Moduł rH-D2S2 LR jest reprezentowany przez obiekt, który składa się z dwóch kanałów odczytujących informacje o mocy i czasie włączenia z czterech wejść. Algorytm wyznacza maksymalną moc odczytaną z wszystkich wejść, osobno dla każdego kanału i wraz z czasem włączenia steruje podłączoną lampą lub innym odbiornikiem.Na wyjście "potwierdzony stan ściemniacza" podawana jest informacja zwrotna o rzeczywistym poziomie wysterowania obciążenia, osobno dla każdego z kanałów. Element posiada również dwa wejścia i dwa wyjścia binarne (dwustanowe), oddzielne dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Zamocować moduł na szynę DIN (TH 35mm).
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
Przykładowy schemat zastosowania:


Na powyższym schemacie ściemniacze F1302 oraz F2322 (lub F2323) umożliwiają zmianę scen świetlnych za pomocą naciśnięcia przycinku 1 - na dowolnym module oraz wyłączenie sceny za pomocą przycisku 2. Sterownik scen świetlnych odpowiada za dostarczenie informacji o jasności światła w podłączonych lampach do wyjść modułów w zależności od ustawionej sceny.
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-D2S2 LR
Rodzaj towaru Nadajnik, Przekaźnik, Ściemniacz
System F&Home Radio
Mocowanie Szyna DIN
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 2
Parametry przekaźnika maksymalna moc W 150 (dla obciążeń pojemnościowych), 200 ( dla obciążeń rezystancyjnych)
Ilość nadajników 2
Parametry nadajnika prąd styku µA 7000
napięcie V 9
Parametry odbiornika ilość 2 (ściemniacze)
czas przełączania 0-100% s 0,2...30
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 300
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC 0...+45
Wymiary mm 52,5 x 90 x65