Ściemniacz dwukanałowy z nadajnikiem dwukanałowym na szynę DIN rH-D2S2 F&Home Radio

Kod towaru: F2322
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-D2S2 jest połączeniem dwóch ściemniaczy i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje dwoma odbiornikami AC230V. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.
Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz dwa wyjścia do podłączenia odbiorników. Obciążenie wejścia mocy może być rezystancyjne (lampy żarowe), indukcyjne (silniki AC i transformatory) i pojemnościowe (lampy jarzeniowe). Regulacja mocy odbywa się na zasadzie modulacji fazy z wyłączeniem w fazie - w zakresie 0-100%.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-D2S2
Moduł rH-D2S2 jest reprezentowany przez obiekt, który składa się z dwóch kanałów odczytujących informacje o mocy i czasie włączenia z czterech wejść. Algorytm wyznacza maksymalną moc odczytaną z wszystkich wejść, osobno dla każdego kanału i wraz z czasem włączenia steruje podłączoną lampą lub innym odbiornikiem.Na wyjście "potwierdzony stan ściemniacza" podawana jest informacja zwrotna o rzeczywistym poziomie wysterowania obciążenia, osobno dla każdego z kanałów. Element posiada również dwa wejścia i dwa wyjścia binarne (dwustanowe), oddzielne dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Zamocować moduł na szynę DIN (TH 35mm).
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
Przykładowy schemat zastosowania:


Na powyższym schemacie ściemniacze F1302 oraz F2322 umożliwiają zmianę scen świetlnych za pomocą naciśnięcia przycinku 1 - na dowolnym module oraz wyłączenie sceny za pomocą przycisku 2. Sterownik scen świetlnych odpowiada za dostarczenie informacji o jasności światła w podłączonych lampach do wyjść modułów w zależności od ustawionej sceny.
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-D2S2
Rodzaj towaru Nadajnik, Przekaźnik, Ściemniacz
System F&Home Radio
Mocowanie Szyna DIN
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 2
Parametry przekaźnika maksymalna moc W 150 (dla obciążeń pojemnościowych), 200 ( dla obciążeń rezystancyjnych)
Ilość nadajników 2
Parametry nadajnika prąd styku µA 7000
napięcie V 9
Parametry odbiornika ilość 2 (ściemniacze)
czas przełączania 0-100% s 0,2...30
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 52,5 x 90 x65