Rygiel (elektrozamek) elektryczny ABR-001 do domofonu Alcad

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: S973000
Urządzenie, które umożliwia otwieranie drzwi po otrzymaniu napięcia 12 V~ poprzez jednostkę głosową. Urządzenie jest aktywne tak długo jak przycisk zwalniania elektrozamka jest naciśnięty na słuchawce lub monitorze....
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Rygiel (elektrozamek) elektryczny ABR-001 do domofonu Alcad
Widok rygla

Urządzenie, które umożliwia otwieranie drzwi po otrzymaniu napięcia 12 V~ poprzez jednostkę głosową. Urządzenie jest aktywne tak długo jak przycisk zwalniania elektrozamka jest naciśnięty na słuchawce lub monitorze.
Zasilanie: 12 V~
Występują elektrozamki standardowe i automatyczne. Standardowy elektrozamek - uaktywnia się poprzez naciśnięcie przycisku zwalniania elektrozamka. Model automatyczny - raz kiedy naciśniemy przycisk zwalniania elektrozamka, uaktywnia się i jest aktywny do czasu gdy wykryje, że drzwi zostały zamknięte (w tym modelu nie jest konieczne ciągłe naciskanie przycisku zwalniania elektrozamka. Modele automatyczne są używane np. do otwierania drzwi z wnętrza domu, kiedy nie istnieje możliwość zainstalowanie przycisku blisko drzwi.
Zarówno elektrozamki standardowe (zwykłe) jak i automatyczne występują w wersjach z blokadą otwarcia zamka (ręczna dżwignia do ustawienia pozycji zamka otwarty/zamknięty/. Takie modele są używane we wszystkich biurowcach. W ciągu godzin pracy biur elektrozamek pozostaje w pozycji "otwarty", tak aby osoby chcące wejść z zewnątrz nie musiały dzwonić z panelu wejściowego. Po godzinach pracy przesuwalną część przestawiamy w inną pozycję "zamknięty" i elektrozamek zaczyna normalnie funkcjonować ( musi zostać uaktywniony od wewnątrz).
Dwa wejścia w systemach domfonowych.
W praktyce instalatorskiej coraz częściej spotyka się układy domofonowe instalowane w budynkach apartamentowych, gdzie jeden panel obsługuje wejście na teren posesji, a drugi bezpośrednio do budynku. Wymaga się, by użytkownik miał możliwość komunikacji z każdego wejścia, z każdym abonentem.
Poniżej zamieszczamy schemat takiej instalacji jest oparty na domofonach firmy Alcad Pozwala ona na łączenie ze sobą wielu takich modułów głosowych (centralek) zainstalowanych przy różnych wejściach w jedną instalację domofonową. W takim układzie możliwa jest komunikacja pomiędzy dowolnym wejściem a dowolną słuchawką, a także otwieranie drzwi tych, z których przyszło wywołanie.