Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)

Kod towaru: K4204
Towar został wycofany z oferty
Oferta: Biblioteka:

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
Widok z przodu
Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
Widok po otwarciu
Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
Widok z tyłu
Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
Widok szuflady na dysk
Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
Akcesoria będące w komplecie
Prezentacja rejestratora NVR Titan.
Rejestrator sieciowy NVR (Network Video Recorder) firmy NUUO to innowacyjne urządzenie typu plug &play z mocowaniem RACK, służące do rejestracji i przeglądania archiwów nagrań oraz do pełnego zarządzania systemem monitoringu CCTV IP.
NUUO Titan NVR wykorzystuje silnik nagrywania "File Ring", który został od podstaw zaprojektowany do obsługi nagrań, w wysokiej megapikselowej rozdzielczości. Nowy sposób pobierania i archiwizacji danych jest w stanie przetworzyć pasmo 250 Mbps danych zwiększając w ten sposób maksymalną ilość kamer obsługiwanych przez NVR Titan do 64 urządzeń, pracujących w rozdzielczości 5 megapikseli przy kompresji H.264 !!!
Systemy oparte na urządzeniach NVR są bardzo elastyczne. Pozwalają na pracę wieloserwerową i z wieloma klientami. Aplikacja kliencka pozwala na zarządzanie 100 serwerami NVR Titan, zapewnia podgląd na żywo z 400 kamer oraz odtwarzanie archiwalnych nagrań ze 100 urządzeń. Pojedynczy serwer umożliwia utworzenie 128 połączeń do kamer (np. każdy z 4 klientów ogląda jednocześnie obraz z 32 niezależnych kamer) oraz playback z 64 kanałów (każdy z 8 klientów ogląda jednocześnie obraz z 8 nagrań).
Rejestrator sieciowy NUUO NT-4040(R) K4204 umożliwia rejestrację obrazów z kamer megapikselowych do 10 Mpix i kamer o standardowych rozdzielczościach z szybkością 25 kl./s. Urządzenie jest zbudowane w oparciu o system operacyjny Linux wykluczający błędy i ataki wirusów znane z systemu Windows.
Rejestrator sieciowy NUUO NT-4040(R) K4204 do pracy nie wymaga komputera. Przeznaczony jest do dużych i średnich instalacji monitoringu CCTV IP. Jest urządzeniem które instaluje się w dowolnym miejscu sieci IP i do którego mogą podłączać się uprawnieni klienci. NVR Titan idealnie nadaje się do monitoringów magazynów, sklepów średnio i wielkopowierzchniowych, a miast, lotnisk obszarów użyteczności publicznej.
Dostęp do rejestratora jest możliwy za pomocą darmowej aplikacji klienckiej (NuClient) oraz przeglądarki IE, FF czy Safari.
Schemat połączenia kamer IP z rejestratorem NVR Titan.
Cechy serwera NT-4040(R)
 • System operacyjny Linux. Ze względu na architekturę, gwarantuje on stabilną, niezawodną i wolną od wirusów pracę rejestratora bez ryzyka utraty danych.
 • Rejestrator wspiera kamery 40 producentów, ponad 1100 modeli. Do rejestratora można podłączyć kamery analogowe za pośrednictwem serwera wideo lub kamery IP obsługiwane przez rejestrator NVR Titan. Maksymalna rozdzielczość wspieranych kamer to 10MPix! Wspierane są między innymi kamery ACTi, Hikvision, Pixord, Sunell. Pełna lista obsługiwanych urządzeń znajduje się tutaj.
 • Kompatybilność z protokołem Onvif. Jest to stowarzyszenie branżowe mające na celu rozwój globalnego standardu interfejsu, zapewniającego współpracę urządzeń opartych na protokole IP niezależnie od marki. ONVIF normalizuje interfejsy cyfrowych systemów IP w ramach przesyłu strumienia wideo, konfiguracji urządzeń, sterowania kamerami czy obsługi zdarzeń alarmowych. Dzięki standaryzacji, konfiguracja urządzeń IP wygląda identycznie dla każdego modelu kamery zgodnego z ONVIF.
 • Nagrywanie obrazu nawet z 64 kamer 5 megapikselowych w kompresji H.264. Podstawowy model urządzenia K4204 obsługuje 4 kamery IP. Zwiększenie ilości kamer odbywa się poprzez dokupienie odpowiedniej licencji K4265 i po zalogowaniu wpisanie jej do menadżera licencji. Nie jest do tego potrzebna żadna modyfikacja sprzętowa.
Lista kamer rejestrujących obraz w rejestratorze NVR Titan.

 • Dwa porty gigabit Ethernet. NVR Titan jest wyposażony w 2 porty gigabitowe. Użytkownik może rozdzielić strumień danych nagrywania od strumienia danych przeznaczonych do podglądu obrazu. Takie rozwiązanie zapobiega przeciążeniu sieci, oraz jest zabezpieczeniem na wypadek uszkodzenia jednej z kart sieciowych.
 • Harmonogramowa kopia zapasowa. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych nagrań na serwerze FTP. Jest to zabezpieczenie przed ewentualną awarią i utratą danych zgromadzonych na dyskach twardych.
 • Obsługa zdarzeń systemowych NVR Titan na bieżąco monitoruje stan pracy systemu. W razie takich wyjątków jak:
  • Błąd dysku (przepełnienie lub awaria,
  • Raport systemu (generowany jest dzienny raport o funkcjonowaniu systemu oraz użyciu pamięci dyskowej),
  • Błąd dostępu do serwera FTP,
  • Backup zakończony niepowodzeniem,
  • Powiadomienie o przywróceniu zasilania,
  • Powiadomienie o automatycznym wyłączeniu urządzenia (jeżeli temperatura urządzenia przekroczy wartość krytyczną rejestrator jest odłączany od zasilania).
  Wysyłana jest wiadomość e-mail do wcześniej zdefiniowanego użytkownika lub aktywowane są wyjścia alarmowe podłączonych kamer.
 • Scentralizowany system zarządzania nagrywaniem. Wsparcie nagrywania ciągłego, harmonogramowego lub w wyniku zaistnienia zdarzeń alarmowych (detekcja ruchu, aktywacja wejścia alarmowego, utrata połączenia). Użytkownik może być natychmiast powiadomiony o tych wydarzeniach w formie komunikatu na ekranie stacji roboczej klienta, za pomocą wiadomości e-mail oraz poprzez wyjścia alarmowe i podłączone do nich urządzenia np. syreny.
 • Rejestracja dźwięku. Jeżeli kamera posiada wbudowany lub ma podpięty zewnętrzny mikrofon, można włączyć nagrywanie dźwięku w rejestratorze. Programowa synchronizacja audio-wideo zapobiega "rozjeżdżaniu się" wizji i fonii.
 • NUUO Command Chain Technology. Przy dużych projektach gdzie pracuje wiele serwerów NVR Titan, konfiguracja kont użytkowników na każdym z nich zajmowała by dużo czasu. NUUO Command Chain Technology umożliwia synchronizację kont użytkowników w 100 serwerach jednocześnie.
Cechy aplikacji klienckiej (NuClient)
 • System operacyjny Windows oraz Mac. Dostęp do rejestratora możliwy jest za pomocą oprogramowani NuClient lub przeglądarki Internet Exporer 8 lub nowszej, Firefox 7.0.1 lub nowszej, Safari 5.1 lub nowszej zainstalowanej na systemie Windows 7 32/64bit lub Mac OS X 10.7.
 • Zarządzanie 100 serwerami, jednoczesny podgląd na żywo 400 kanałów lub odtwarzanie 100 kanałów nagrań archiwalnych. Za pomocą aplikacji klienckiej o nazwie "NuClient" w zależności od uprawnień można zdalnie zarządzać ustawieniami NVR'ów, oglądać obraz na żywo oraz przeglądać archiwalne materiały.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
 • Wyświetlanie obrazu na 4 monitorach System oparty na NVR Titan pozwala na podłączenie nawet czterech monitorów do komputera z oprogramowaniem NuClient, umożliwiając w ten sposób operatorowi podgląd obrazu ze wszystkich kamer lub z wybranych kamer.
 • Dostosowanie układu menu do własnych potrzeb. Układ graficzny menu rejestratora ma możliwość dostosowania go do potrzeb operatora. Moduły funkcyjne jak np. sterowanie PTZ, lista kamer czy siatka wyświetlania obrazu mają możliwość zmiany położenia co znacznie ułatwia nawigację. Zmiana rozmieszczenia menu jest możliwa zarówno w oprogramowaniu NuClient jak i w przeglądarce internetowej.
Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
 • Dostosowanie układu graficznego wyświetlania kamer. Dzięki tej opcji, użytkownik może wyświetlić obraz z najważniejszych kamer w dużych oknach, a z urządzeń pobocznych w mniejszych. Taka funkcjonalność znacząco ułatwia obserwację monitorowanego obszaru jednocześnie zwiększając jego skuteczność.
 • Technologia NUUO Image Fusion – łączenie obrazu z 10 kamer stacjonarnych w widok panoramiczny, umożliwiając całościowy pogląd na otoczenie. Funkcja NUUO Fusion umożliwia dostosowywanie widoków z poszczególnych kamer (zmieniając ich wielkość oraz kąt widzenia) i łączenie ich w jeden spójny obraz, bez zjawiska tzw. "martwych pól". Dzięki tej funkcjonalności możliwe jest utworzenie monitoringu stadionu, parkingu, ulicy, magazynu czy długiego korytarza bez konieczności przełączania się pomiędzy poszczególnymi kamerami w momencie śledzenia przemieszczającej się osoby.
Technologia Image Fusion - łączenie obrazów w jeden widok panoramiczny.
 • Tworzenie regionów zainteresowania - fragment obrazu z określonej kamery jest wyświetlany w osobnym oknie. W przypadku konieczności zwrócenia uwagi na ważny fragment obrazu, możliwe jest utworzenie obszaru, który będzie wyświetlany w osobnym oknie (jak z fizycznie podpiętej kamery).

 • Przykładowo: przy monitoringu stadionu z kamery obserwującej całą trybunę można wyodrębnić fragment pokazujący agresywnie zachowujących się kibiców i pokazać go w powiększeniu w osobnym oknie. Uzyskuje się wówczas podgląd na cały monitorowany przez kamerę obszar a ważny fragment obrazu (jego wielkość i położenie można zmieniać na bieżąco) tej kamery jest wyświetlany w osobnym oknie. Powyższe rozwiązanie znacząco ułatwia pracę operatorowi, który dużo szybciej może dostrzec wszelkie nieprawidłowości.

  Ta technologia zastępuje kamery obrotowe, gdzie operator obserwując w powiększeniu wycinek obszaru nie kontrolował całości. W rozwiązaniu NUUO Titan możliwe jest oglądanie dużego obszaru jako całości (sklejanie ze sobą obrazu sąsiadujących ze sobą kamer) a jednocześnie można w powiększeniu obserwować wybrany fragment
W Technologii NUUO Image Fusion połączono obraz z kamer 1,2,3,4 w jedną całość
a fragment obrazu z kamery 2 wyświetlony jest jako oddzielna kamera 5
 • Wsparcie profili wyświetlania obrazu - dla zdalnego podglądu przewidziane jest kilka trybów wyświetlania obrazu (oryginalny / 300 kbps / 100 kbps). W przypadku zdalnego podglądu obrazu przez Internet, ograniczeniem jest upload jakim dysponuje łącze, z którego korzysta rejestrator NVR Titan. Profile wyświetlania obrazu automatycznie dostosują jego jakość do zadeklarowanego wcześniej pasma.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Przestawienie jakości obrazu przy paśmie oryginalnym 2500 kbps oraz w trybie transkodowania 300 kbps.
 • Mechaniczne i cyfrowe sterowanie PTZ. Firmware rejestratora oraz aplikacja kliencka umożliwia sterowanie ruchem kamer PTZ za pomocą strzałek w menu lub pulpitu sterującego.
 • Zdalna konfiguracja serwera. Korzystając z NuClient lub przeglądarki internetowej można zdalnie przeprowadzić: konfigurowanie kamer, dodawanie użytkowników, profili wyświetlania obrazu czy zarządzanie przestrzenią dyskową.
 • Obsługa E-map. Za pomocą E-map możliwe jest graficzne rozplanowanie układu kamer. W razie wystąpienia zdarzenia alarmowego na mapie automatycznie pojawia się komunikat oraz obraz wideo z kamery.
 • Konfiguracja profili użytkowników. Za pomocą Aplikacji NuClient lub poprzez przeglądarkę internetową można tworzyć konta użytkowników i nadawać im prawa jak np:
  • dostęp do wybranych kamer,
  • sterowanie PTZ,
  • obsługa wejść/wyjść alarmowych,
  • tworzenie kopii zapasowych,
  • ustawienia e-map,
  • edycja układu kamer,
  • konfiguracja opcji Image Fusion.
 • Zapis fragmentów nagrań w formacie AVI lub ASF. Oprogramowanie umożliwia wyodrębnienie z nagrania fragmentu filmu w formacie AVI lub ASF w celu przekazania go policji lub służbom ochrony. Odtworzenie pliku możliwe jest za pomocą dowolnego playera wideo lub programu NuClient dołączonego do zestawu z rejestratorem.
 • Przeszukiwanie archiwalnych nagrań. Aplikacja umożliwia jednoczesne przeglądanie archiwalnego obrazu z dowolnie wybranych kamer, a po zaznaczeniu odpowiedniego obszaru na materiale wideo umożliwia przeszukiwanie archiwum pod kątem detekcji ruchu. Umożliwia to m.in. odnalezienie momentu, w którym dokonano kradzieży.
Menadżer przeglądania archiwalnych nagrań oraz eksportu do plików AVI oraz ASF.
 • Detekcja ruchu w archiwalnych nagraniach. Narzędzie umożliwia automatyczne odnalezienie sceny, w której pojawiła się niepożądana osoba lub obiekt. Dzięki tej funkcji operator nie musi ręcznie, minuta po minucie przeglądać zapisanego materiału w celu odnalezienia zaistniałego zdarzenia.
Rejestrator sieciowy NUUO NVR Titan NT-4040(R) (max 64 kanały)
 • Zdalny podgląd przez telefony komórkowe/PDA. NVR firmy NUUO umożliwia zdalny dostęp do systemów CCTV IP z poziomu telefonów komórkowych/PDA z funkcją 3G. Dzięki tej usłudze użytkownik z dowolnego miejsca na świecie może w każdej chwili sprawdzić co się dzieje na obszarze chronionym i np. zdalnie nadzorować akcję gaśniczą, identyfikować osoby itp.
Dane techniczne
Kod K4204
Ilość aktywnych kanałów 4
Maksymalna ilość kanałów
(licencja K4265)
64
Kompresja H.264, MPEG4, MJPEG
System operacyjny rejestratora Embedded Linux
Parametry nagrywania 250 Mbps
64 kamery 5-Megapixelowe w kompresji H.264
Wyjmowane kieszenie HDD 4 x SATA II
Maksymalna pojemność pojedynczego dysku twardego 3 TB
Funkcja Hot Swap TAK
RAID 0, 1, 5, 10
Pamięć zewnętrzna DAS (AXUS FiT 300 / AXUS FiT 500 / PROWARE EP-2123-UA)
Porty zewnętrzne 4 x USB 2.0 (myszka, UPS)
1 x eSATA ( DAS)
Ethernet (NIC) 2 x Port Gigabit
Wyjście wideo

VGA (D-sub) - 1024x768 pix lub 800x600 pix

Uwaga: Wyjście VGA pozwala na jednoczesne wyświetlenie obrazu z 1 kamery Sunell z prędkośią 10-15kl/s w rozdzielczości Full HD. Aby uzyskać jednoczesny obraz z większej ilości kamer należy zmniejszyć prędkość wyświetlania klatek obrazu lub rozdzielczość.

Napięcie zasilania AC 100 - 240V
Pobór mocy 200 W
Kalkulator doboru kamer  Po wprowadzeniu ilości kamer i parametrów wyświetlania obrazu, kalkulator podaje obciążenie procesora, generowany ruch w sieci oraz czas archiwizacji.
Wymiary (WxSxG) 44.5 x 441 x 428.8 mm
Masa (bez dysków twardych) 6.2 kg
Temperatura pracy 0 ... 40°C
Wilgotność 5 ... 95%

 

Minimalne wymagania stanowiska klienckiego:
System operacyjny Mac OS X 10.6 lub nowszy / Win7 (32 i 64-bit) / Windows XP (32-bit)
CPU Intel Core 2 Duo, 2.6GHz
RAM 1GB
Karta graficzna nVidia / ATI 1GB lub model o "wyższych parametrach"
LAN 100/1000 Mbps (RJ45)
Platforma kliencka Darmowe oprogramowanie NuClient / Nuclient Web (Internet Explorer 8.0, Firefox 7.0 lub nowsza) /
NUUO iViewer App dla iPad, iPhone, urządzenia oparte o system Android
Kalkulator sprzętowy Wymagania sprzętowe komputera klienckiego, dla określonej ilości kamer można sprawdzić tutaj.

Dane techniczne

System operacyjny Mac OS X 10.6 lub nowszy / Win7 (32 i 64-bit) / Windows XP (32-bit)
CPU Intel Core 2 Duo, 2.6GHz
RAM 1GB
Karta graficzna nVidia / ATI 1GB lub model o "wyższych parametrach"
LAN 100/1000 Mbps (RJ45)
Platforma kliencka Darmowe oprogramowanie NuClient / Nuclient Web (Internet Explorer 8.0, Firefox 7.0 lub nowsza) /
NUUO iViewer App dla iPad, iPhone, urządzenia oparte o system Android
Kalkulator sprzętowy Wymagania sprzętowe komputera klienckiego, dla określonej ilości kamer można sprawdzić tutaj.