Reflektor podczerwieni LED YK-8000

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M1654
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Reflektor podczerwieni LED YK-8000
Widok reflektora

Parametry urządzenia:

Nazwa

YK-8000

Kod

M1654

Długość fali

850nm

Szerokość wiązki

40st

Zasięg reflektora

do 30m

Czujnik zmierzchowy

TAK

 Moc 40W
Zasilanie

DC12V / 22W

Temperatura pracy

-10 st. C – 50 st.C

Masa

1,28 kg

Obudowa

fi 105 x 123mm

Wymiary

Zewnętrzna (aluminium) IP66

Jest to reflektor diodowy (diody: 98 szt.) zasilany z zasilacza napięcia stałego DC12V.
UWAGA: Zasilacz nie wchodzi w skład kompletu.
Moc reflektora 22W i szeroki kąt wiązki pozwala na oświetlenie dużego obszaru. Zasięg reflektora zmierzony został w jego osi głównej (kąt 5stopni) i wynosi około 30m. Przy większym kącie występuje widoczny spadek promieniowania. Pomiaru dokonano w warunkach dobrej widoczności (duża przejrzystość powietrza). Na znaczny spadek zasięgu mają wpływ takie warunki jak mgła, smog itp.
Do reflektora jest dołączony uchwyt i instrukcja. Reflektor można zamontować zarówno od dołu, jak od góry (np. do sufitu).
W ofercie również inne reflektory: M1652 (reflektor diodowy – zasięg do 10m), M1655 – reflektor halogenowy (zasięg do 30m)
Co warto wiedzieć o podczerwieni.
Reflektory podczerwieni stosowane są w systemach CCTV, w których konieczny jest monitoring obiektów w całkowitych ciemnościach. Reflektory podczerwieni, podobnie jak inne źródła światła widzialnego, mają różną moc i kąty promieniowania. Od mocy reflektora zależy zasięg pracy reflektora. Jednak to nie jedyny parametr, który decyduje o jakości pracy systemu z oświetleniem IRED.
Dobierając kamerę do pracy w podczerwieni należy wybierać urządzenia:
  • o jak największej czułości,
  • z dobrym współczynnikiem S/N (sygnał/szum) – im lepszy współczynnik, tym czystszy obraz,
  • o dobrej zdolności kamery do widzenia fal podczerwonych.
Dodatkowo należy wiedzieć, że istnieją również specjalne obiektywy, które lepiej radzą sobie z pracą z reflektorami podczerwieni. Dodatkowo warto wybierać obiektywy o jak najmniejszej wartości parametru F.
Długość fal podczerwieni mieści się w granicach 700-1000 nm. Wraz ze wzrostem długości fali, światło żarzącego się reflektora jest mniej widoczne dla oka ludzkiego, jednak również spada czułość kamery. Reflektory podczerwieni posiadają wbudowane filtry: 750 nm (widoczne żarzenie reflektora), 830 nm ("efekt matowy" - prawie niewidoczny dla oka), 950 nm (całkowicie niewidoczny dla oka ludzkiego). Reflektory występują w wykonaniu lamp LED lub lamp halogenowych. Te pierwsze są bardziej żywotne, jednak mają mniejszą moc.