Przewodnik po rodzinie kamer ACTi

Biblioteka archiwalna.
Informacje w niej zawarte mogą być nieaktualne.
Kamera kamerze nierówna. Poniższe zestawienie umożliwia łatwą orientację w szerokiej ofercie kamer firmy ACTi. Dzięki schematowi porównawczemu w prosty sposób można odszukać najodpowiedniejsze dla danego systemu urządzenie. Kamery pogrupowane zostały w zależności od rozdzielczości na kamery VGA, D1 oraz megapikselowe.
Kamery megapikselowe
Kamery megapikselowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że rozdzielczości megapikselowe nie są możliwe do osiągnięcia dla standardowych systemów opartych na rejestratorach cyfrowych DVR. Dla porównania, kamera o standardowej rozdzielczości D1 (720 x 576) generuje obrazy o rozdzielczości 0,4 Mpix. Natomiast kamery megapikselowe ACTi pracują z rozdzielczością 1,3 Mpix (1280 x 1024) czyli ponad trzykrotnie większą.
Rodzina kamer megapikselowych ACTi
 • Box - Kamera o bardzo szerokich zastosowaniach. Posiada możliwość wymiany obiektywu, przez co można dowolnie ustawić kąt widzenia kamery. Kształt urządzenia pozwala na zastosowania wewnętrzne, a także zewnętrzne przy wykorzystaniu obudowy wyposażonej w grzałkę oraz wiatrak. Dostępne modele to: K1512 (dzień/noc), K1513.
 • Bullet - Bardzo popularny model dzięki obudowie zewnętrznej o szczelności IP66 oraz podświetlaczowi IR. Doskonale nadaje się w systemach, w których potrzebne są niewielkich rozmiarów, wysokiej jakości zewnętrzne urządzenia. Dostępne modele: K1511.
 • Dome - Zewnętrzna kamera do montażu na suficie. Konstrukcja wandaloodporna pozwala na stosowanie w szczególnie trudnych warunkach pracy. Dostępne modele: K1313, K1314 (wersja wewnętrzna nie wandaloodporna)
 • PTZ - Ciekawe rozwiązanie łączące w sobie kamerę megapikselową z kamerą PTZ. Przez co otrzymujemy podgląd większego obszaru wewnętrznego o wysokiej rozdzielczości. Znajduje zastosowanie np. w magazynach.
 • Cube - Najprostszy model kamery megapikselowej o niewielkich rozmiarach i zgrabnym wyglądzie. Idealnie nadaje się do monitoringu wszelkiego rodzaju biur czy sklepów. Dostępne modele:K1510.
Kamery D1
Kamery standardowej rozdzielczości są bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku, gdy potrzebna jest wysoka jakość obrazu przy 25/30 klatkach na sekundę. Wyposażone w wysokiej jakości przetworniki CCD pozwalają na obserwację nawet przy bardzo niewielkim oświetleniu. Przez co znajdują zastosowanie w wielu różnorodnych aplikacjach.
Niewątpliwą zaletą tych kamer jest kompatybilność z systemami analogowymi. Działa to w ten sposób, że strumień z kamery IP można dekodować do sygnału analogowego wideo i rejestrować go na klasycznym rejestratorze DVR. Dekoderem kompatybilnym z wszystkimi urządzeniami ACTi standardowej rozdzielczości jest K2413.
Rodzina kamer D1 ACTi
 • Box - Kamera o bardzo szerokich zastosowaniach. Posiada możliwość wymiany obiektywu, przez co można dowolnie ustawić kąt widzenia kamery. Kształt urządzenia pozwala na zastosowania wewnętrzne, a także zewnętrzne przy wykorzystaniu obudowy wyposażonej w grzałkę oraz wiatrak. Dostępne modele to:K1115, K1502.
 • Bullet - Bardzo popularny model dzięki obudowie zewnętrznej o szczelności IP66 oraz podświetlaczowi IR. Doskonale nadaje się w systemach, w których potrzebne są niewielkich rozmiarów, wysokiej jakości zewnętrzne urządzenia standardowej rozdzielczości. Kamera jest zastępczym modelem do jej odpowiednika megapikselowego K1511. Dostępne modele: K1118.
 • Dome - Zewnętrzna kamera do montażu na suficie. Konstrukcja wandaloodporna pozwala na stosowanie w szczególnie trudnych warunkach. Dostępne modele: K1311, K1312 (wersja wewnętrzna z reflektorem IR)
 • PTZ - Kamera pozwalająca na obserwację rozległych pomieszczeń. Znajduje zastosowanie np. w magazynach, sklepach czy biurach. Dostępne modele: K1217.
 • Speed Dome - "Królowa" wśród kamer. Wysoka jakość obrazu połączona z doskonałą optyką (zoom do 35 razy) oraz precyzyjną mechaniką. Najpopularniejsza w monitoringach miejskich, dzięki możliwości obserwowania bardzo dużych obszarów, lub dostrzegania najdrobniejszych szczegółów. Dostępne modele: K1214, K1215, K1216.
Kamery VGA
Do rodziny kamer VGA należą najprostsze modele urządzeń firmy ACTi. Obecnie są zdecydowanie wypierane przez kamery wyższych rozdzielczości, dlatego w ofercie DIPOLa zajmują marginalne miejsce.
Rodziana kamer VGA ACTi
 • Box - Prosta kamera o bardzo szerokich zastosowaniach. Posiada możliwość wymiany obiektywu, przez co można dowolnie ustawić kąt widzenia kamery. Kształt urządzenia pozwala na zastosowania wewnętrzne, a także zewnętrzne przy wykorzystaniu obudowy wyposażonej w grzałkę oraz wiatrak.
 • Bullet - Niewielkich rozmiarów wewnętrzna kamera wyposażona dodatkowo w funkcję dzień/noc oraz podświetlacz IR.
 • Dome - Wewnętrzna kamera do montażu na suficie. Znajduje zastosowanie w sklepach, biurach czy hotelach.
 • PT - Ciekawe rozwiązanie łączące w sobie prostą kamerę o szerokim zasięgu. Przez co otrzymujemy pogląd na wszystko co się dzieje wokół kamery. Znajduje zastosowanie np. w magazynach.
 • Cube - Najprostszy model kamery VGA o niewielkich rozmiarach i zgrabnym wyglądzie. Idealnie nadaje się do monitoringu wszelkiego rodzaju biur czy sklepów. Dostępne modele:K1501.
Podsumowanie
Przedstawiona oferta kamer pozwala znaleźć idealne rozwiązanie dla praktycznie dowolnej instalacji. Jeśli dodamy do tego różnorodne serwery wideo w pełni kompatybilne z prezentowanymi kamerami, otrzymujemy kompletne spektrum urządzeń do monitoringu IP.

Firma DIPOL, jako największy dystrybutor firmy ACTi w Europie Wschodniej,
prowadzi sprzedaż wszystkich modeli firmy ACTi.