Przekaźnik trzykanałowy z nadajnikiem trzykanałowym na szynę DIN rH-R3S3 LR F&Home Radio

Kod towaru: F2234
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-R3S3 LR jest połączeniem trzech przekaźników i trzech wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikami, które mogą załączać dowolne obwody elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada znacznie większy zasięg transmisji (do 300m) w porównaniu do odpowiednika rH-R3S3 F2233.

Moduł posiada trzy fizyczne wejścia do podłączenia trzech monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz trzy wejścia przekaźników. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-R3S3 LR
Moduł rH-R3S3 LR reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z trzech wejść i trzech wyjść binarnych (dwustanowych) przekaźnika, oddzielnych dla każdego fizycznego wejścia. Wejście obiektu służy do sterowania kanałami przekaźnika, a na wyjście podawana jest informacja o stanie pracy danego kanału przekaźnika. Element posiada również trzy wejścia i trzy wyjścia binarne (dwustanowe), oddzielne dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Zamocować moduł w na szynie DIN (TH 35mm).
  • Podłączyć przewody.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie sonda temperatury i oświetlenia F1810 umożliwia sterowanie oświetleniem oraz wyświetlanie aktualnej temperatury. Natężenie oświetlenia porównywane jest z ustawieniami komparatora oświetlania i w przypadku, gdy spełniony jest zadany warunek lampa na pierwszym wyjściu przekaźnika F2233 (lub F2234) jest włączana. Dodatkowo zmiana stanu na przekaźniku F2233 (F2234)numer 1 powoduje zaświecenie, bądź zgaśnięcie lampy podłączonej do wyjścia numer 2.
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-R3S3 LR
Rodzaj towaru Nadajnik, Przekaźnik
System F&Home Radio
Mocowanie Szyna DIN
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 3
Parametry przekaźnika masymalny prąd A 4
masymalne napięcie V 250
Ilość nadajników 4
Parametry nadajnika prąd styku µA 250
napięcie V 3
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 300
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC 0...+45
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 48 x 48 x 22