Przekaźnik trójstanowy z podwójnym nadajnikiem (sterownik rolet) rH-TSR1S2 LR F&Home Radio

Kod towaru: F1223
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-TSR1S2 LR jest połączeniem przekaźnika trójstanowego i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikiem, który może załączać odbiorniki elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz dwa wejścia przekaźnika. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego. rH-TSR1S2 szczególnie nadaje się do sterowania roletami (zmiana kierunku pracy silnika) i innymi urządzeniami, w których nie można równocześnie załączać dwóch obwodów. Moduł posiada znacznie większy zasięg transmisji (do 300m) w porównaniu do odpowiednika rH-TSR1S2 F1222.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-TSR1S2 LR
Moduł rH-TSR1S2 LR jest reprezentowany przez obiekt, który składa się z dwóch wejść i dwóch wyjść binarnych (dwustanowych) przekaźnika, oddzielnych dla każdego fizycznego wejścia. Wejście obiektu służy do sterowania kanałami przekaźnika, a na wyjście podawana jest informacja o stanie pracy danego kanału przekaźnika. Element posiada również dwa wejścia i dwa wyjścia binarne (dwustanowe), oddzielne dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Umieścić moduł w puszce instalacyjnej.
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
  • Zamknąć puszkę instalacyjną.
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie przekaźnik trójstanowy z podwójnym nadajnikiem F1222 (lub F1223)odpowiada za sterowanie rolet. Naciśnięcie przycisków chwilowych podłączonych do modułu F1222 (F1223) umożliwia opuszczanie/podnoszenie rolet. Dodatkowo za pomocą panelu dotykowego można zmieniać aktualną pozycję rolet.
Zaawansowany projekt sterowania roletami można zobaczyć w bibliotece Projekt sterowania alarmem oraz roletami.
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-TSR1S2 LR
Rodzaj towaru Nadajnik, Przekaźnik, Sterownik rolet
System F&Home Radio
Mocowanie Dopuszkowe
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 2
Parametry odbiornika ilość 1 (roleta góra, roleta dół)
napięcie V 230
prąd A 0,6
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC -20...50
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 48 x 48 x 22