Przekaźnik pięciokanałowy na szynę DIN rH-R5 LR F&Home Radio

Kod towaru: F2251
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-R5 LR zawiera pięć przekaźników do załączania obwodów elektrycznych ze wspólnego zasilania. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego. Wszystkie przekaźniki mają połączone jedno wyprowadzenie styku zwiernego do wspólnego przewodu. Moduł posiada znacznie większy zasięg transmisji (do 300m) w porównaniu do odpowiednika rH-R5 F2250.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-R5 LR
Moduł rH-R5 LR reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z pięciu wejść i pięciu wyjść binarnych (dwustanowych) przekaźnika, oddzielnych dla każdego fizycznego wejścia. Wejście obiektu służy do sterowania kanałami przekaźnika, a na wyjście podawana jest informacja o stanie pracy danego kanału przekaźnika.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Zamocować moduł w na szynie DIN (TH 35mm).
  • Podłączyć przewody.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie nadajnik czterokanałowy z sondą temperatury F1104 steruje czterema wyjściami przekaźnika pięciokanałowego F2250 (lub F2251). Zwarcie pierwszego styku powoduje zapalanie się lampy numer 1 (styk numer 2 zapala lampę numer 2 itd.). Odpowiednie rozwarcie styku powoduję zgaszenie lampy. Należy pamiętać, iż czas świecenia lampy jest taki sam, jak czas zwarcia przycisku. W celu uzyskania efektu zmiany stanu świecenia lampy po każdorazowym wciśnięciu chwilowego przycisku należy zastosować pomiędzy modułami przerzutnik logiczny typu D. Dodatkowo, moduł F1104 posiada czujkę temperatury, której wartość może wpływać na sterowania np. piecem lub klimatyzacją.
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem
O systemie:

F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-R5 LR
Rodzaj towaru Przekaźnik
System F&Home Radio
Mocowanie Szyna DIN
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 5
Parametry przekaźnika masymalny prąd A 3 (max 10 sumarycznie)
masymalne napięcie V 250
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 300
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC 0...+45
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 52,5 x 90 x65