Przekaźnik jednokanałowy z jednokanałowym nadajnikiem rH-R1S1 LR F&Home Radio

Kod towaru: F1212
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-R1S1 LR jest połączeniem przekaźnika i wejścia stykowego. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikiem, który może załączać dowolne obwody elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada fizyczne wejście do podłączenia jednego monostabilnego styku bezpotencjałowego oraz jedno wejście przekaźnika. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego. Moduł rH-R1S1 szczególnie nadaje się do sterowania wentylatorem, oświetleniem, czy do wyłączania gniazda elektrycznego.Moduł posiada znacznie większy zasięg transmisji (do 300 m) w porównaniu do odpowiednika rH-R1S1 F1211.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-R1S1 LH
Moduł rH-R1S1 LH jest reprezentowany przez obiekt, który składa się z jednego wejścia i jednego wyjścia binarnego (dwustanowego) przekaźnika. Wejście obiektu służy do sterowania przekaźnikiem, a na wyjście podawana jest informacja o stanie pracy przekaźnika. Element posiada również jedno wejście i jedno wyjście binarne (dwustanowe). Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na wyjściu.
Montaż:
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Umieścić moduł w puszce instalacyjnej.
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
  • Zamknąć puszkę instalacyjną.
Powyższy schemat przedstawia przykład podłączenia przycisku
monostabilnego i lampy do modułu rH-R1S1
Przykładowe schematy zastosowania:
Na powyższym schemacie czujnik ruchu F1810 podaje stan 1 w przypadku, gdy wykrywany jest ruch zapalając tym samym lampę podłączona do wyjścia przekaźnikowego modułu F1211 (lub F1211). Nadajnik w module F1211 (F1211) może zostać wykorzystany np. do włączania światła w innym pomieszczeniu.
Na powyższym schemacie czujnik ruchu z sondą temperatury F1802 podaje stan 1 w przypadku, gdy wykrywany jest ruch zapalając tym samym lampę podłączoną do wyjścia przekaźnikowego modułu F1211 (lub F1212). Dodatkowo sonda w module może być wykorzystana do wyświetlania aktualnej temperatury za pomocą której będzie starowany system ogrzewana/chłodzenia. Nadajnik w module F1211 (F1212) może zostać wykorzystany np. do złączania światła w innym pomieszczeniu.
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem


O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-R1S1 LH
Rodzaj towaru Nadajnik, Przekaźnik
System F&Home Radio
Mocowanie Dopuszkowe
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 1
Parametry przekaźnika masymalny prąd A 4
masymalne napięcie V 250
Ilość nadajników 1
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC -20...50
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 48 x 48 x 22