Patchcord jednomodowy ULTIMODE PC-523 SC/APC-FC/APC, simplex G.652D 1m

Kod towaru: L3223
30,75 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
30,75 zł 0 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Dostępny
Patchcord jednomodowy PC-523S to zakończony obustronnie złączami odcinek kabla światłowodowego o długości 1 m.
• Typ patchcordu: simplex
• Złącza: 1x SC/APC - 1x FC/APC
• Typ włókna: jednomodowe
• Standard włókna: G.652D
• Długość: 1 m

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Złącza FC zapewniają stabilne, zabezpieczone przez gwintowaną metalową tuleję, połączenie. Dzięki niej nawet przypadkowe, silne szarpnięcie za światłowód nie powoduje wysunięcia się złącza z gniazda. Złącze to jest popularne w instalacjach telewizyjnych bazujących na medium światłowodowym. Złącze SC natomiast to najbardziej popularny typ złącza w instalacjach FTTH. Patchcord znajdzie więc zastosowanie przy podłączaniu urządzeń takich, jak nadajniki, czy odbiorniki optyczne do torów światłowodowych.
Złącza typu APC posiadają wypolerowane czoło ferruli pod kątem 8 stopni co korzystnie wpływa na ich reflektancję.
Patchcordy ULTIMODE cechują się niską tłumiennością oraz ferrulą najwyższej jakości. Każdy patchcord przechodzi kontrolę jakości (kontrola powierzchni ferruli złącza światłowodowego oraz pomiar parametrów transmisyjnych - tłumienność wtrąceniowa i odbiciowa złączy).
Włókno światłowodowe użyte w pachtcordach jest włóknem jednomodowym o obniżonym piku wodnym i jest zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D. Zapewnia ono pełną kompatybilność i możliwość wykonywania w pełni poprawnych spawów światłowodowych z istniejącą siecią światłowodową. Średnie tłumienie światłowodu wynosi w granicach 0,4 dB/km dla fali o długości 1310nm oraz 0,25 dB/km dla długości fali 1550 nm. Kabel światłowodowy jest wzmocniony włóknami aramidowymi (Kevlar) oraz posiada osłonę wykonaną z PVC.
Włókna światłowodowe zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych jednomodowych standardowych włókien na rynku. Przed wprowadzeniem zalecenia G.652.D systemy optyczne ze względu na wysokie tłumienie mogły mogły pracować w trzech oknach transmisyjnych (I okno: 850nm, II okno: 1310nm, III okno: 1550nm). Systemy optyczne oparte na włóknach z obniżonym pikiem wodnym mogą pracować w całym paśmie od 1280nm - 1650nm.
Cechy wyróżniające:
  • złącza: 1x SC/APC - 1x FC/APC
  • jedno włókno jednomodowe (G.652.D)
  • długość - 1m
  • niska tłumienność

Dane techniczne

Rodzaj towaru Patchcord
Typ Simplex
Typ włókna Jednomodowe
Typ złącza A SC/APC
Typ złącza B FC/APC
Złącza SC/APC - FC/APC
Standard włókna G.652D
Marka ULTIMODE
Nazwa PC-523
Długość m 1
Tłumienność wtrąceniowa (IL) zlącze A dB < 0,25 (A)
złącze B dB < 0,25 (B)