Ogranicznik przepięć video OPV-4

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M17014
Statystyki podają, że około 25% uszkodzeń sprzętu elektronicznego spowodowane zostało przez przepięcia powstałe przez pole elektromagnetyczne wytworzone przez bliskie uderzenie pioruna. Ogranicznik przepięć OPV-4 skutecznie zabezpiecza cztery linie przesyłowe video umożliwiając odprowadzenie prądu udarowego...
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Ogranicznik przepięć video OPV-1
Widok urządzenia

Ogranicznik przepięć video OPV-1
Widok z tyłu

Statystyki podają, że około 25% uszkodzeń sprzętu elektronicznego spowodowane zostało przez przepięcia powstałe przez pole elektromagnetyczne wytworzone przez bliskie uderzenie pioruna. Ogranicznik przepięć OPV-4 skutecznie zabezpiecza cztery linie przesyłowe video umożliwiając odprowadzenie prądu udarowego do ziemi przez co zapewnia właściwą ochronę urządzeń elektronicznych video. OPV-4 nie powoduje straty jakości sygnału video i jest urządzeniem biernym nie wymagającym zasilania.
DANE TECHNICZNE
Nazwa

OPV-4

Kod

M17014

Napięcie ochrony:

> 2.4V

Maksymalny prąd wyładowczy (8/20uS):

5kA

Poziom ochrony przy 1000V/uS:

700V

Tłumienie przelotowe:

0,3dB

Rezystancja zabezpieczenia dla 10V:

> 20 Gom

Czas reakcji:

6.25 ns

Pojemność:

57 pF

Pasmo przenoszenia:

0-160 MHz

Uziemienie masy:

pośrednie, przez iskrownik gazowy
 i śrubę uziemiającą

Typ złącza wejścia:

gniazdo BNC

Typ złącza wyjścia:

wtyk BNC

Masa:

160g

Wymiary:

117x30x80mm

Temperatura pracy:

Od -20 do 50 oC

UWAGA! Przed instalacją należy zapoznać się z poniższymi zaleceniami:
OPV-4 nie jest symetryczny i chronione urządzenie należy podłączyć do gniazd BNC wyjściowych (WY-1 do WY-4). Natomiast gniazda BNC LINIA łączymy z linią przesyłową , na której może wystąpić przepięcie. Prac połączeniowych nie można wykonywać w czasie burzy. OPV-4 należy podłączyć do dobrej instalacji uziemiającej. Ogranicznik należy umieścić jak najbliżej ochranianego urządzenia.
Podłączenie OPV-4 według powyższego schematu pozwala zabezpieczyć monitory lub inne urządzenia (np. rejestrator cyfrowy).

Aby w pełni zabezpieczyć wszystkie urządzenia podłączone do linii transmisyjnej przed skutkami przepięć należy zastosować powyższy schemat.