Ogranicznik przepięć HDT-1F PRO (UTP) - wyprzedaż

Kod towaru: M17012
Towar został wycofany z oferty
HDT-1F-PRO jest zabezpieczeniem dla sygnału transmitowanego przewodem UTP. Posiada wbudowany transformator wideo.
• 3 stopnie ochrony ( iskrownik, ochronnik gazowy, Transil)
• Zintegrowany transformator wideo
• Niska pojemność obwodu (5pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0...100 MHz
• Obsługa CVBS, AHD, HD-CVI oraz HD-TVI

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

HDT-1F-PRO jest zabezpieczeniem dla sygnału transmitowanego przewodem UTP. Posiada wbudowany transformator, dostosowujący impedancję skrętki UTP do przewodu koncentrycznego.
Dedykowany jest do transmisji wysokich częstotliwości, które wykorzystywane są do transmisji obrazu wideo wysokiej rozdzielczości z kamer przemysłowych, w standardach CVBS, AHD, HD-CVI oraz HD-TVI.
Konwerter wykorzystuje wysokiej jakości dławik z rdzeniem amorficznym, który z liniową charakterystyką pozwala przenosić sygnały do 42 MHz.
Wbudowane zabezpieczenie przeciwprzepięciowe posiada 3 stopnie ochronne działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć, zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas normalnej pracy, obwody sygnału wideo nie są galwanicznie połączone z uziemieniem, co ogranicza powstawanie szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.
Zabezpieczenie sprowadza ładunek elektryczny do uziemienia już w początkowym stadium narastania przepięcia, co obniża jego wartość do poziomu bezpiecznego dla podłączonych kamer/rejestratorów. Aby odprowadzanie ładunku przepięciowego do ziemi było możliwe, przewód żółto-zielony powinien być podłączony do uziomu jak najkrótszą drogą. Przepięcia powstające wewnątrz przewodów oraz przepięcia wtórne, eliminowane są przed oddzielny obwód odsprzęgany specjalnym rezystorem. Zapewnia to wysoką trwałość urządzenia i odporność na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
Schemat obrazujący działanie zabezpieczenia
Niska pojemność obwodu (7~9pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W urządzeniu zastosowano markowe złącze BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.
Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań. Zastosowania zabezpieczenia z jednej strony chroni tylko jedno urządzenie.
Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem dwóch urządzeń HDT-1F-PRO

Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem urządzenia HDT-1F-PRO oraz HDT-1F-EXT

Dane techniczne

Model HDT-1F PRO
Rodzaj towaru Ogranicznik przepięć
Marka Ewimar
Parametry wejścia ilość 1
typ zlącza Gniazdo śrubowe wyjmowane
impedanacja UTP 100
pasmo pracy MHz 42
Parametry wyjścia ilość 1
typ zlącza Przewód z męskim wtykiem BNC
impedanacja BNC 75
tłumienie dB 0,4
Zabezpieczenia zabezpieczenie antyprzepięciowe Ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
ochrona linia-ziemia Ochronnik gazowy: 90 V, 2x10 kA @ 8/20 us
ochrona linia-linia Mostek ochronny: 6 V, 100 A @ 8/20 us
maksymalny poziom przepięcia 4 kV
pojemność obwodu zabezpieczenia 7-9 pF
Temperatura pracy °C -40 .. 60
Wymiary mm 82 x 24 x 31