Ogranicznik przepięć HDT-1F EXT (UTP) - wyprzedaż

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Ogranicznik przepięć HDO-1F EXT (BNC) - wyprzedaż
Widok urządzenia

HDT-1F- EXT jest zabezpieczeniem wysokiej klasy dla sygnału transmitowanego przewodem UTP. Posiada wbudowany transformator, dostosowujący impedancję skrętki UTP do przewodu koncentrycznego. Dedykowany jest do transmisji wysokich częstotliwości, które wykorzystywane są do transmisji obrazu wideo wysokiej rozdzielczości z kamer przemysłowych, w standardach CVBS, AHD, HD-CVI oraz HD-TVI. Konwerter wykorzystuje wysokiej jakości dławik z rdzeniem amorficznym, który z liniową charakterystyką pozwala przenosić sygnały do 42 MHz.
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, znajdujące się w konwerterze posiada 3 stopnie ochrony działające w specjalnie zaprojektowanej kolejności podczas wystąpienia wyładowania atmosferycznego lub innych przepięć, zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. W zabezpieczeniu został zastosowany szybki bezpiecznik MOSFET, który monitoruje wartość natężenia prądu. Pojawienie się wartości natężenia prądu powyżej 100 mA powoduje, zadziałanie bezpiecznika MOSFET który błyskawicznie rozłącza obwód. Działanie tego typu pozwala ochronić obwody wejściowe urządzeń zabezpieczonych przed uszkodzeniem.
W trakcie pracy znamionowej bezpiecznik wprowadza bardzo niską impedancję, dzięki czemu nie ma wpływu na przesyłany sygnał. Zabezpieczenie sprowadza ładunek elektryczny do uziemienia już w początkowym stadium narastania przepięcia, co obniża jego wartość do poziomu bezpiecznego dla podłączonych kamer/rejestratorów. Do prawidłowego działania zabezpieczenia wymagane jest podłączenie przewodu żółto-zielonego do uziemienia możliwie jak najkrótszą drogą. Prawidłowe zamontowanie urządzenia pozwala zapewnić wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
Schemat obrazujący działanie zabezpieczenia
Bardzo niska pojemność obwodu (4pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0...100 MHz, co dla sygnałów w standardach AHD, HD-CVI i HD-TVI ma kluczowe znaczenie, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań. Zastosowania zabezpieczenia z jednej strony chroni tylko jedno urządzenie.
Ogranicznik przepięć HDT-1F EXT (UTP) - wyprzedażOgranicznik przepięć HDT-1F EXT (UTP) - wyprzedaż
Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i ekstremalnego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem dwóch urządzeń HDT-1F-EXT M17027

Parametry techniczne:
Nazwa HDT-1F EXT
Kod M17027
Złącze wejściowe (Linia) Gniazdo śrubowe wyjmowane
Złącze wyjściowe (Urządzenie) Przewód z męskim wtykiem BNC
Pasmo przenoszenia 42 MHz
Tłumienie 0,2 dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe

3 - Iskrownik, Ochronnik gazowy, Transil

bezpiecznik MOSFET

Ochrona linia-ziemia Ochronnik gazowy: 90 V, 2x10 kA @ 8/20 us
Ochrona linia-linia Mostek ochronny: 6V, 100 A @ 8/20 us
Maksymalny poziom przepięcia 4 kV
Zasięg transmisji dla 1080p 250 m
Pojemność obwodu zabezpieczenia 4 pF
Temperatura pracy -40...+60˚C
Wymiary 82 x 24 x 31 mm (bez przewodu)