Ogranicznik przepięć HDO-1F EXT (BNC) - wyprzedaż

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

HDO-1F-EXT jest 1-kanałowym zabezpieczeniem wysokiej klasy dla sygnału transmitowanego przewodem koncentrycznym 75 Ω, dedykowanym do urządzeń telewizji przemysłowej, wykorzystującym sygnały w standardzie CVBS, AHD, HD-CVI oraz HD-TVI.
Seria Extreme posiada najnowsze zabezpieczenie w postaci superszybkich automatycznych bezpieczników, wykonywanych w technologii MOSFET.
Seria EXT (Extreme) wykorzystuje 3 stopnie ochronne działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas normalnej pracy urządzeń, obwody transmisji sygnału nie są galwanicznie połączone z uziemieniem, eliminuje to wpływ szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD. Działanie zabezpieczenia polega na rozłączeniu (odseparowaniu) obwodu przez szybki bezpiecznik MOSFET, a następnie sprowadzaniu ładunku elektrycznego do uziemienia już w początkowym stadium narastania przepięcia, co obniża jego wartość do poziomu bezpiecznego dla podłączonych kamer/rejestratorów. W momencie pojawienia się głównego impulsu przepięciowego, jest on odprowadzany jest do ziemi za pomocą oddzielnego przewodu. Przepięcia powstające wewnątrz przewodów oraz przepięcia wtórne, eliminowane są przez elementy jonizujące. Zapewnia to wysoką trwałość urządzenia i odporność na impulsy wielokrotne oraz gwarantuje odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
Schemat obrazujący działanie zabezpieczenia
Niska pojemność obwodu (5pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0...100 MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W urządzeniu zastosowano markowe złącze BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.
Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań. Zastosowania zabezpieczenia z jednej strony chroni tylko jedno urządzenie.
Przykład ekstremalnego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego
z zastosowaniem dwóch zabezpieczeń HDO-1F-EXT

Przykład podwyższonego zabezpieczenia kamery HD
z wykorzystaniem zabezpieczenia HDO-1F-PRO M17011 oraz HDO-1F-EXT M17026

Dane techniczne

Model HDO-1F EXT
Rodzaj towaru Ogranicznik przepięć
Marka Ewimar
Parametry wejścia ilość 1
typ zlącza Gniazdo żeńskie BNC
impedanacja BNC 75
pasmo pracy MHz 0 ... 100
Parametry wyjścia ilość 1
typ zlącza Przewód z męskim wtykiem BNC
impedanacja BNC 75
tłumienie dB 0,05
Zabezpieczenia ochrona linia-ziemia Ochronnik gazowy: 90 V, 2x10 kA @ 8/20 us
ochrona linia-linia Mostek ochronny: 6 V, 100 A @ 8/20 us
maksymalny poziom przepięcia 4 kV
pojemność obwodu zabezpieczenia 1-2 pF
Temperatura pracy °C -40 .. 60
Wymiary mm 86 x 24 x 31 mm