Nadajnik sześciokanałowy na szynę DIN rH-S6 F&Home Radio

Kod towaru: F2106
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

rH-S6 posiada wejścia do podłączenia sześciu monostabilnych styków bezpotencjałowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł rH-S6 szczególnie nadaje się do podłączania przycisków lub wyłączników krańcowych.
Symbol:
Symbol rH-S6
Moduł rH-S6 reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z sześciu wejść i sześciu wyjść binarnych (dwustanowych), oddzielnych dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
Schemat podłączenia
  • Rozłączyć obwód zasilania i upewnić się odpowiednim przyrządem, czy nie ma napięcia na przewodach zasilających.
  • Zamocować moduł na szynę DIN (TH 35mm).
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Załączyć obwód zasilania.
  • Zarejestrować element.
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie element F2106 odpowiada za zmianę i wyłączenie scen świetlnych w dwóch pomieszczeniach. Zmiana stanu (przełącznik chwilowy) na wyjściu 1 lub 3 (z „0” na „1”) elementu F2106 powoduję zmianę scen świetlanym na jednym, bądź drugim elemencie logicznym. Zmiana stanu na wyjściu 2 lub 4 wyłącza scenę świetlną. Element F1430 umożliwia podłączenie taśmy LED RGB i sterowanie kolorem świecenia – w zależności od sceny. Element F1432 umożliwia sterowanie jasnością. Dodatkowo element ten umożliwia, za pomocą podłączonych do nich włączników chwilowych, wyłączenie scen świetlnych (element F1432 jest podłączony do wejść elementu F2106).
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem


O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-S6
Rodzaj towaru nadajnik
System F&Home Radio
Mocowanie szyna DIN
Rodzaj transmisji dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość nadajników 6
Parametry nadajnika prąd styku µA 5
napięcie V 10
Zasilanie napięcie V AC 230
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC 0...+45
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 52,5 x 90 x65