Nadajnik czterokanałowy z sondą temperatury z zasilaniem bateryjnym rH-S4T F&Home Radio

Kod towaru: F1104
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-S4T umożliwia podłączenie czterech monostabilnych styków bezpotencjałowych. rH-S4T wysyła wysyła do serwera (bezprzewodowo) informacje o zwarciu lub rozwarciu styków. Moduł szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, roletą lub sceną świetlną. rH-S4T dodatkowo zawiera cyfrowy czujnik temperatury otoczenia. Pomiar dokonywany jest co 30 sekund, a wynik wysyłany jest do serwera, gdy nastąpiła zmiana temperatury lub minęło 5 minut. Moduł szczególnie nadaje się do układu regulacji temperatury pomieszczenia.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Moduł rH-S4T reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z dwóch wejść i z dwóch wyjść binarnych (dwustanowych), oddzielnych dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu. Obiekt modułu rH-S4T posiada dodatkowo wyjście "zmierzona temperatura", na którym wyświetlana jest aktualnie zmierzona temperatura otoczenia.
Montaż:
  • Włożyć baterie zasilające zgodnie z pokazaną biegunowością i złożyć obudowę,
  • Podłączyć przewody rH-S4T do zacisków przycisku zgodnie z powyższym schematem,
  • Jeżeli w puszce instalacyjnej są niezaizolowane przewody, to należy rozłączyć obwód zasilania, upewnić się odpowiednim przyrządem czy nie ma na nich napięcia, i wykonać odpowiednią izolację,
  • Przykręcić przycisk i umieścić moduł w puszcze instalacyjnej,
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów,
  • Zarejestrować rH-S4T w systemie.
Przykładowy schemat zastosowania:
Nadajnik odpowiedzialny jest za wprowadzenie do systemu stanu logicznego sterującego przekaźnikami, itp.
Na powyższym schemacie nadajnik czterokanałowy z sondą temperatury F1104 steruje czterema wyjściami przekaźnika pięciokanałowego F2250. Zwarcie pierwszego styku powoduję zapalanie się lampy numer 1 (styk numer 2 zapala lampę numer 2 itd.). Odpowiednio rozwarcie styku powoduje zgaszenie lampy. Należy pamiętać, iż w tym konkretnym przypadku czas świecenia lampy jest taki sam, jak czas zwarcia przycisku. W celu uzyskania efektu zmiany stanu świecenia lampy po każdorazowym wciśnięciu przycisku należy projektując aplikację, zastosować pomiędzy modułami logiczny przerzutnik typu D.). Dodatkowo moduł F1104 posiada czujkę temperatury, którego wartość może wpływać na sterowanie np. piecem, klimatyzacją, itp.
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem


O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.

W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-S4T
Rodzaj towaru Nadajnik
System F&Home Radio
Mocowanie Dopuszkowe
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość nadajników 4
Parametry nadajnika prąd styku µA 250
napięcie V 3
Zasilanie bateria CR123 (litowa) lub SL861/S
Czujnik tempratury zakres °C -30 ...+65
rodzielczość °C 0,1
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC +10ºC, +40ºC dla baterii CR123A, -30ºC, +40ºC dla baterii SL861/S
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 51 x 37 x 20