Moduł kalibracyjny BlackBody do kamer termowizyjnych Hikvision DS-2TE127-G4A

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł kalibracyjny należy do grupy urządzeń projektowych Hikvision.Cena hurtowa uzależniona jest od zgłoszonego projektui podlega negocjacji.
DS-2TE127-G4A jest urządzeniem pozwalającym na precyzyjną kalibrację kamer termograficznych marki Hikvision dedykowanych do precyzyjnego pomiaru temperatury. Kalibrator imituje ciało doskonale czarne (pochłaniając z otoczenia całość promieniowania cieplnego) oraz emituje ciepło o stałej, niezmiennej w czasie temperaturze. Wykorzystanie tego modułu pozwala na osiągnięcie bardzo dużej dokładności pomiarowej obarczonej błędem zaledwie +/- 0,3 °C. Sterowanie modułem odbywa się za pomocą interfejsu z wyświetlaczem LCD.
Zasada działania i zalety termowizji
Kamera termowizyjna jest doskonałym uzupełnieniem monitoringu wizyjnego pracującego w zakresie światła widzialnego i podczerwieni odbitej. Kamery analogowe lub IP wykorzystywane w monitoringu umożliwiają prawidłową identyfikację i rozpoznanie osób w ciągu dnia i w nocy po zastosowaniu oświetlacza podczerwieni. Kamera termowizyjna do prawidłowej pracy nie potrzebuje żadnego oświetlenia. Jej zasada działania jest zupełnie inna niż w przypadku tradycyjnych kamer. Każde ciało o temperaturze powyżej zera bezwzględnego (0 K = −273,15 °C) emituje promieniowanie podczerwone. Dzięki istniejącej zależności pomiędzy temperaturą a intensywnością promieniowania, kamera termowizyjna odbierając fale podczerwieni dokonuje obliczeń wartości temperatury na podstawie ich długości. Za pomocą kamery termowizyjnej można więc zobaczyć rozkład temperatur na powierzchni badanego ciała oraz dokonać pomiaru wartości temperatury.
Cechy szczególne:
  • kalibracja kamer termograficznych z wysoką dokładnością,
  • zakres regulacji temperatury wzorcowej: 5...+50 °C,
  • efektywny obszar emisji: 70 x 70 mm,
  • rozdzielczość temperaturowa: +/- 0,1 °C,
  • stabilność temperaturowa: +/- 0,1 °C,
  • efektywna emisyjność: 0,97±0,02,
  • zakres temperatury pracy: 0...40 °C.

Dane techniczne

Model DS-2TE127-G4A
Rodzaj towaru kalibrator do kamer termograficznych
Marka Hikvision
Sposób montażu płaska powierzchnia lub statyw
Interfejs do obsługi i sterowanie wyświetlacz LCD, 4 fizyczne przyciski
Zakres temperatury °C od temperatury otoczenia +5 do +50
Efektywny obszar emisji mm 70 x 70
Rozdzielczość temperaturowa °C +/- 0,1
Stabilność temperaturowa °C +/- 0,1
Emisyjność efektywna 0,97± 0,02
Temperatura pracy °C 0...+ 40
Wymiary mm 120 x 103 x 170
Pobór mocy W 20
Zasilanie DC V 24
Masa kg 1,85