Kamera z rejestratorem PROTECT 802, 2 kanały, GPS, akcelerometr

Kod towaru: M70802
Towar został wycofany z oferty
Oferta: Biblioteka:

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera z rejestratorem PROTECT 802, 2 kanały, GPS, akcelerometr
Widok z przodu.
Kamera z rejestratorem PROTECT 802, 2 kanały, GPS, akcelerometr
Widok z tyłu.
Kamera z rejestratorem PROTECT 802, 2 kanały, GPS, akcelerometr
Akcesoria będące w komplecie
Kamera z rejestratorem PROTECT 802, 2 kanały, GPS, akcelerometr
Widok opakowania
Cechy wyróżniające
 • kamera przednia 90°, regulacja w pionie +/- 20°,
 • kamera tylna 120°,
 • monitor LCD 2.7'' (58 x 33 mm),
 • max. rozdzielczość nagrywania 1280x480 razem dla dwóch kanałów, 30kl./s,
 • wbudowany moduł GPS,
 • zewnętrzna antena GPS,
 • wbudowany czujnik przyspieszeń w trzech osiach,
 • wbudowany głośnik,
 • wbudowany mikrofon,
 • wbudowany akumulator,
 • zasilanie z gniazda zapalniczki (DC 12-24 V) wtyk miniUSB,
 • obsługiwane karty: Micro SDHC 4...32GB,
 • kompensacja zakłóceń sztucznego oświetlenia,
 • montaż do szyby na uchwycie z przyssawką,
 • odtwarzane nagranie pokazuje:
  • obraz z dwóch kamer,
  • lokalizację GPS na mapie Google,
  • współrzędne GPS,
  • prędkość w km/h,
  • przyspieszenia w trzech osiach,
  • datę i czas nagrania,
  • wielkość pliku.
Rejestrator Protect 802 to mobilne urządzenie, do zastosowań wewnętrznych, pozwalające na nagrywanie materiału audio i wideo w wysokiej jakości z dwóch kanałów jednocześnie, dodając do tego informacje GPS oraz dane z akcelerometrów. Zestaw wyposażony jest w uchwyt z przyssawką umożliwiający jego montaż na gładkich powierzchniach (np. szybach, polerowanych lub emaliowanych powierzchniach metalowych) oraz zasilacz Mini USB DC 12-24V/5V do zapalniczki samochodowej.
Montaż urządzenia jest niezwykle prosty, a pozycjonowanie kamery nie przysparza problemów, dzięki monitorowi LCD 2.7'', zapewniającemu podgląd na żywo, z obu zainstalowanych w urządzeniu kamer jednocześnie. Za pomocą przycisków na obudowie urządzenia wywoływać można bezpośrednio różne funkcje, lub poruszać się po menu.
Parametry urządzenia sprawiają, że ma ono wszechstronne zastosowanie: monitoring wnętrz pojazdów i trasy jednocześnie, nagrywanie zdarzeń drogowych, nagrywanie imprez, tras dojazdów, monitoring w transporcie zbiorowym, oraz wiele innych. Rejestrację szerokiego pola widzenia zapewnia zamontowany na stałe obiektyw 90° w kamerze przedniej, oraz obiektyw 120° dla kanału na panelu tylnym (od strony monitora), dające bardzo małe zniekształcenia. Dla porównania percepcja ludzkiego oka ogranicza się do kąta 90°. Montując kamerę przy lusterku wstecznym kamera widzi cały pas drogowy i pobocze, oraz jest w stanie objąć całe wnętrze pojazdu. Przednia kamera ma możliwość regulacji (względem korpusu) w płaszczyźnie pionowej w zakresie +/- 20°. Wysoka czułość przetwornika CMOS, sprawia że nagrania są wyraźne nawet w gorszych warunkach oświetleniowych.
Zapis odbywać się może w dwóch trybach: z wykorzystaniem zasilania zewnętrznego lub korzystając z wbudowanego akumulatora. W pierwszym przypadku urządzenie automatycznie włącza się po pojawieniu się zasilania i rozpoczyna nagrywanie. Po zaniku napięcia nagrywanie jest zatrzymywane i urządzenie wyłącza się automatycznie. W przypadku korzystania z zasilania wewnętrznego urządzenie włącza się i wyłącza na żądanie użytkownika. Nagrywanie natomiast rozpoczyna się automatycznie. W obu przypadkach istnieje możliwość ręcznego zatrzymania i ponownego uruchomienia nagrywania bez wyłączania urządzenia. Dla wygody użytkownika istnieje opcja automatycznego wygaszenia ekranu po 30s od momentu uruchomienia urządzenia.
Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości 1280x480 dla dwóch kanałów, lub w rozdzielczości 640x480 dla jednego kanału, z prędkością 30kl./s. Jakość wideo pozwala na bezproblemowe rozpoznanie sytuacji drogowej, zachowań osób, a nawet twarzy, czy numerów tablic rejestracyjnych. W zestawie z urządzeniem znajduje się antena GPS. Po podłączeniu jej do urządzenia automatycznie włącza się moduł GPS i do danych wizyjnych dołączane są informacje o prędkości i położeniu urządzenia. Jednocześnie zawsze zapisywane są dane z czujników przyspieszenia odczytujących dane w trzech osiach (X, Y i Z).
Dane zapisywane są na karcie Micro SDHC (Micro TF). Obsługiwane są karty o pojemności od 4 do 32 GB. Urządzenie samo przygotowuje kartę do zapisu, formatując ją przy pierwszym uruchomieniu. Nagrania gromadzone są wraz z danymi GPS i akceleracji we własnym formacie urządzenia. Po przeniesieniu karty i odczytaniu jej na platformie PC (Windows/MAC) widoczny jest dedykowany odtwarzacz. Po jego uruchomieniu okno aplikacji pozwala na odtworzenie poszczególnych klipów wideo, blokowanie ich przed nadpisaniem, wyświetleniu prędkości i lokalizacji przy pomocy map Google (konieczne połączenie PC z Internetem), zobrazowanie wykresów przyspieszeń dla każdej z osi osobno. Możliwe jest tworzenie zrzutów ekranu z klipu wideo. Aplikacja pozwala też eksportować pliki do formatu AVI (MJPG), które można bez problemu odtworzyć w dowolnym odtwarzaczu multimediów. Pojedyncze pliki eksportowane są także z danymi GPS, dzięki czemu możliwe jest ich ponowne odtworzenie w dedykowanym Playerze. Eksport kilku sąsiednich klipów wideo automatycznie zlepia je tworząc jeden dłuższy materiał wideo. Wówczas dane GPS są nieeksportowane.
Rejestrator posiada funkcję blokowania nagrań przed nadpisaniem w razie wykrycia przez akcelerometry wstrząsu, który potencjalnie oznaczać może kolizję drogową. Wówczas urządzenie blokuje nagranie przed nadpisywaniem. Zniesienie blokady następuje ręcznie przez użytkownika. Użytkownik może też zablokować dostęp do nagrań na karcie przez ustanowienie hasła dostępu. Funkcja ta dostępna jest z poziomu aplikacji JPlayer.
Karta pamięci 4GB wystarcza na około 65 minut nagrania z dwóch kanałów jednocześnie. Jeśli nagrywamy z jednego kanału, czas ten zwiększa się do około 140 minut.
Oprócz strumienia wideo nagrywany może być również dźwięk. Na rejestratorze przeglądać można nagrania. Regulacji podlegają takie opcje jak: dźwięk klawiszy, kompensacja zakłóceń sztucznego oświetlenia (50Hz lub 60Hz), czułość akcelerometrów.
Na obrazie wideo naniesione jest OSD z datą i godziną nagrania.
Urządzenie może nagrywać filmy tylko z wbudowanej kamery i mikrofonu, nie ma możliwości podpięcia zewnętrznych źródeł sygnału.
Obraz z kamery jest wyraźny, nawet przy złych warunkach drogowych i znikomym oświetleniu wnętrza pojazdu.
Dedykowany odtwarzacz, oprócz wideo pokazuje prędkość, pozycję na mapie, oraz dane z czujników przyspieszeń na wykresie.
Dane techniczne
Model PROTECT 802
Kod M70802
Rozdzielczość nagrywania

1280x480 dla dwóch kanałów
640x480 dla jednego kanału

Prędkość nagrywania 30kl./s dla każdego kanału
Kompresja wideo własna/ MJPG dla eksportowanych plików AVI
Przetwornik 2 x CMOS VGA
Nagrywanie audio TAK (opcja), wbudowany mikrofon
Tryby nagrywana ciągły, pojawienie się napięcia zasilającego
Pamięć wewnętrzna NIE
Pamięć zewnętrzna Karta Micro SDHC
4...32GB
Format plików własny lub eksport do AVI
Dodatkowy interfejs USB 2.0
Kąt widzenia front 90°, tył 120°
Ekran LCD TAK, 2.7'' (16:9)
Zasilanie 5V DC
(zasilacz MiniUSB na DC12-24V do zapalniczki),
akumulator
Akumulator wewnętrzny
Akcesoria w zestawie

zasilacz 24-12VDC/5VDC
uchwyt z przyssawką
antena GPS

Zastosowanie wewnętrzne
Wymiary 126x33x50 [mm]
Certyfikaty CE, ROHS

Dane techniczne

Nazwa Język Typ pliku Wielkość pliku Data
Instrukcja obsługi PL 1.85 MB  2012.04.30