Kamera sufitowa bispektralna DS-2TD1217-3/V1 (termowizja + światło widzialne) Hikvision

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

DS-2TD1217-3/V1 to kamera bispektralna IP marki Hikvision, która łączy w sobie zalety monitoringu tradycyjnego i termowizyjnego. Wyposażona jest w dwa przetworniki, pierwszy - światła widzialnego CMOS o rozdzielczości 1920 x 1080 px, drugi, termowizyjny o rozdzielczości 160 x 120 px. Kamera umożliwia stworzenie fuzji obrazów, czyli połączenie obrazu widzialnego i termowizyjnego uzyskując wynikowy obraz termowizyjny dobrej jakości. Analityka VCA działająca w oparciu o wbudowany procesor graficzny GPU i algorytm głębokiego uczenia pozwala na skuteczne wykrywanie intruzów i ograniczenie ilości fałszywych alarmów. Pomiar temperatury i detekcja pożaru pozwalają na jej użycie w bardziej zaawansowanych projektach. Kamera wyposażona jest w slot na kartę microSD pozwalający na użycie kart o pojemności do 256 GB. Obudowa wysokiej klasy szczelności IP67 zapewnia ochronę elektroniki przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Kamerę można zasilać w sposób konwencjonalny DC 12 V lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Analityka VCA, pomiar temperatury, detekcja pożaru
Kamera DS-2TD1217-3/V1 posiada analitykę obrazu VCA działającą w oparciu wbudowany procesor graficzny GPU i algorytm głębokiego uczenia. Takie połączenie pozwala na skuteczne jej wykorzystanie i minimalizację liczby fałszywych alarmów. Do dyspozycji są 4 typy analizy: przekroczenie linii, detekcja wtargnięcia, detekcja wejścia i wyjścia ze strefy. Maksymalnie w tym samym czasie może zostać uruchomione 8 reguł. Pomiar temperatury możliwy jest w zakresie -20°C do +150°C z dokładnością +/-8°C. Do dyspozycji są 3 typy pomiaru: punkt, obszar, linia. Maksymalnie można wyznaczyć 21 reguł na które składa się 10 punktów, 10 obszarów i 1 linia. W przypadku detekcji pożaru możliwe dynamiczne wykrycie do 10 punktów źródła pożaru.
Zasada działania i zalety termowizji
Kamera termowizyjna jest doskonałym uzupełnieniem monitoringu wizyjnego pracującego w zakresie światła widzialnego i podczerwieni odbitej. Kamery analogowe lub IP wykorzystywane w monitoringu umożliwiają prawidłową identyfikację i rozpoznanie osób w ciągu dnia i w nocy po zastosowaniu oświetlacza podczerwieni. Kamera termowizyjna do prawidłowej pracy nie potrzebuje żadnego oświetlenia. Jej zasada działania jest zupełnie inna niż w przypadku tradycyjnych kamer. Każde ciało o temperaturze powyżej zera bezwzględnego (0 K = −273,15 °C) emituje promieniowanie podczerwone. Dzięki istniejącej zależności pomiędzy temperaturą a intensywnością promieniowania, kamera termowizyjna odbierając fale podczerwieni dokonuje obliczeń wartości temperatury na podstawie ich długości. Za pomocą kamery termowizyjnej można więc zobaczyć rozkład temperatur na powierzchni badanego ciała oraz dokonać pomiaru wartości temperatury.
Przykłady zastosowania termowizji
 • wykrywanie intruzów nawet przy złych warunkach atmosferycznych (śnieg, deszcz, mgła),
 • elektrownie (rozgrzane przewody, złe styki, przeciążone bezpieczniki, transformatory),
 • poziom napełnienia zbiorników (na podstawie rozkładu temperatur),
 • mechanika (wykrywanie najbardziej przeciążonych elementów),
 • ochrona obwodowa z wykorzystaniem VCA,
 • wspomaganie tradycyjnego monitoringu,
 • wysypiska śmieci,
 • przejścia graniczne,
 • zakłady karne,
 • fabryki,
 • wykrywanie pożarów,
 • magazyny, dworce kolejowe, itp.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Zasięgi detekcji
Poniżej zamieszczone zostały tabele obrazujące zasięgi detekcji funkcji smart oraz wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji człowieka lub pojazdu. Tabele zostały podane w celach informacyjnych i zasięgi mogą się różnić w zależności od modelu kamery.
Zasięg detekcji funkcji smart
VCA
Samochody
1,4 x 4 m
VCA
Ludzie
1,8 x 0,5 m
Pomiar temp. Obiekt
2 x 2 m
Pomiar temp. Obiekt
1 x 1 m
Detekcja pożaru
Obiekt
2 x 2 m
Detekcja pożaru Obiekt
1 x 1 m
63 m 21 m 66 m 33 m 180 m 90 m
Zasięg detekcji, rozpoznawania i identyfikacji człowieka/pojazdu
Detekcja
Samochody
1,4 x 4 m
Detekcja
Ludzie
1,8 x 0,5 m
Rozpoznanie Samochody
1,4 x 4 m
Rozpoznanie Ludzie
1,8 x 0.5 m
Identyfikacja
Samochody
1,4 x 4 m
Identyfikacja Ludzie
1,8 x 0.5 m
280 m 91 m 70 m 23 m 35 m 11 m
Seria DeepinView
DeepinView to nowa seria kamer IP z wyposażona w algorytm sztucznej inteligencji. Wbudowany procesor graficzny GPU i zaawansowane algorytmy analityczne zapewniają wysoką dokładność działania. Wśród dostępnej analityki wideo, można wyróżnić takie funkcje jak detekcja i rozpoznawanie twarzy, identyfikacja tablic rejestracyjnych (ANPR), zliczanie ludzi, przekroczenie linii, wykrycie wtargnięcia, wejście i wyjście z regionu (ochrona obwodowa oparta na wykrywaniu i klasyfikacji celów), itp. Kamery z tej serii doskonale sprawdzą się przy tworzeniu najbardziej zaawansowanych projektów.
Cechy szczególne:

 • kamera bispektralna: przetwornik termowizyjny i światła widzialnego w jednej obudowie,
 • rozdzielczość modułu termowizyjnego: 160 x 120 px,
 • ogniskowa: 3.1 mm
 • rozdzielczość przetwornika obrazu: 1920 x 1080 px,
 • ogniskowa: 4 mm,
 • fuzja obrazów: nakładanie obrazu termowizyjnego i światła widzialnego, obraz w obrazie,
 • analiza VCA realizowana na wbudowanym GPU i algorytmie głębokiego uczenia,
 • funkcje VCA: przekroczenie linii, wtargnięcie, wejście i wyjście ze strefy,
 • pomiar temperatury,
 • detekcja pożaru,
 • kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG,
 • równomierne oświetlenie w nocy dzięki technologii EXIR 2.0: IR do 15 m,
 • obsługiwane karty microSD o pojemności do 256 GB,
 • funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR(120dB), BLC,
 • przetwarzania obrazu termowizyjnego: AGC, DDE, 3D-DNR, NETD < 40 mK (25°) @ f1.1,
 • obsługa dwóch strumieni,
 • obszary ROI: 4,
 • dodatkowe złącza: we/wy alarmowe, audio, BNC (CVBS),
 • dostęp przez Hik-Connect,
 • stopień ochrony: IP67,
 • zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Kompresja H.265+/H.265
H.265+/H.265 - większa kompresja przy zachowaniu jakości obrazu z H.264.
W kamerze zaimplementowano kilka metod kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych w stosunku do H.265, H.264. Dzięki zaimplementowaniu kilku metod kompresji, kamera może zostać wykorzystana do budowy monitoringu w oparciu o nowoczesne rejestratory z kompresją H.265 (seria DS-76/77/96NI-I/K wspiera kompresję H.265+, H.265, H.264+, H.264) jak i starsze modele wspierające H.264 (seria DS-76/77NI-E wspiera kompresję H.264+, H.264) .
Oświetlacz podczerwieni w technologii Exir 2.0
Kamera została wyposażona w promiennik podczerwieni IR o zasięgu do 50 m wykonany w technologii Exir 2.0, charakteryzujący się dużą efektywnością świecenia. Przy porównywalnym prądzie matryce Exir 2.0 są o 30% bardziej wydajne niż zwykłe diody IR. Generowany przez nie strumień świetlny ma kształt pasujący do prostokątnego pola widzenia kamery. Zwykłe diody generują okrągły strumień świetlny, gdzie środek jest mocno oświetlony, a rogi są niedoświetlone. Exir 2.0 ma bardziej jednolitą charakterystykę świecenia zapewniając dobre doświetlenie rogów. W stosunku do poprzedniej generacji, Exir 2.0 posiada lepsze rozproszenie ciepła i zwiększoną żywotność nawet o 20 tys. godzin.
Dopracowane oprogramowanie klienckie
Oprogramowanie klienckie iVMS 4200 służy do podglądu, nadzoru i konfiguracji rejestratorów analogowych, sieciowych oraz kamer IP marki Hikvision (pozwala na stworzenie systemu hybrydowego) poprzez sieć. Aplikacja pozwala na zarządzaniem maksymalnie 256 urządzeniami na maksymalnie 4 monitorach. Na jednym ekranie może być wyświetlony obraz z maksymalnie 64 kamer. Oprócz podglądu i konfiguracji pozwala m.in na zdalne odtwarzanie nagrań, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku, używanie wielopoziomowych e-map do podglądu.
Okno panelu sterowania aplikacji iVMS-4200
Hik-Connect to aplikacja mobilna, przeznaczona na telefony komórkowe działające w oparciu o system operacyjny Android oraz iOS. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Ekran startowy programu Hik-Connect z włączoną miniaturką podglądu na żywo
Ekran podglądu na żywo
Praca w chmurze
Hik-Connect to również nazwa usługi sieciowej przeznaczonej dla urządzeń Hikvison. Jest ona oparta na przetwarzaniu danych w chmurze i integruje następujące funkcjonalności:
 • usługa zdalnego dostępu przez chmurę - umożliwia dostęp do urządzenia w sytuacji gdy nie posiadamy zewnętrznego adresu IP oraz gdy ważna jest prostota - wymagana jest tylko podstawowa konfiguracji sieci. Do urządzenia łączymy się poprzez sieć P2P za pośrednictwem chmury przez aplikację klienta na PC i smarfony,
 • usługa serwera DDNS - skrót DDNS oznacza przypisywanie stałej nazwy domenowej do dynamicznie zmieniających się adresów IP (ang. Dynamic DNS). Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy dostawca Internetu nie zapewnia użytkownikom stałego adresu IP. Warunkiem skorzystania z DDNS jest posiadanie publicznego adresu IP oraz zapewnienie dostępu z sieci zewnętrznej do odpowiednich portów rejestratora (serwera i http, domyślnie 8000 i 80). Możliwe jest uzyskanie połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji klienta na PC oraz smarfony.
Narzędzie do organizacji systemów CCTV Hikvision
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-2TD1217-3/V1
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Hikvision
Seria DeepinView
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Kopułowa, Turret
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł termowizyjny
Typ przetwornika Mikrobolometryczny niechłodzony (VOx)
Rozdzielczość przetwornika pix 160 x 120
Rozdzielczość wyjściowa obrazu pix 320 x 240
Rozstaw pikseli µm 17
Zakres widmowy µm 8-14
Czułość termiczna (NETD) mK <40 (25°C), F#=1,1
Ogniskowa mm 3,1
Kąt widzenia poziomy ° 50
Rozdzielczość przestrzenna IFOV mrad 5,48
Minimalna odległość ustawienia ostrości m 0,2
Wartość przysłony F1,1
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,7
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,002 @ (F1,2, AGC ON)
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 4
Kąt widzenia poziomy ° 87
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 2
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080
max. rozdzielczość kl./s 25
WDR dB 120
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
Oświetlacz
IR zasięg m 15
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza EXIR
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264
Ilość strumieni 2
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB)
Audio
Obsługa audio Tak
Metoda kompresji G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Pozostałe zdarzenia Detekcja intruza, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar
Funkcje Smart i termowizyjne
Pomiar temperatury 3 typy (punkt, obszar, linia), 21 reguł (10 punktów, 10 obszarów, 1 linia)
Zakres pomiarowy °C -20...+150
Dokładność pomiarowa °C +/-8
Detekcja pożaru Dynamiczne wykrywanie źródła (do 10 punktów detekcji)
Fuzja obrazów Tak
Nakładanie obrazów (obraz w obrazie) Tak
Sieć
Protokoły TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, Bonjour
Standardy API, ISAPI, SDK
Podgląd na żywo 20 kanałów jednocześnie
Użytkownicy do 32 (3 poziomy dostępu: Admonistrator, Operator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie iVMS-4200, Hik-Central
Obsługiwane przeglądarki Chrome 31-34, Firefox 30,0-51, IE9+, Safari 5,02+
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
BNC (CVBS) Tak
RS-485 Tak
We/Wy alarmowe Tak
Alarm Wejście 1 (0-5 V/DC)
Wyjście 1 (przekaźnikowe)
Audio Wejście Tak
Wyjście Tak
Pozostałe
Zasilanie PoE V 42,5-57 (802.3at)
PoE A 0,14 - 0,22
PoE W max. 8,5
DC V 12
DC A 0,7
DC W max. 8
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -30...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm 134 × 124 × 108
Masa kg 1,2