Wsparcie
Opis szczegółowy
Kamera C3124IR jest zewnętrzną kamerą kolorową w wbudowanym reflektorem podczerwieni. Zasięg reflektora podawany przez producenta w zależności od warunków zewnętrznych (przejrzystości powietrza np. mgły) wynosi od 3 do 30m. Jednak należy przyjąć, że zasięg reflektora wynosi do 15 metrów.
Kamera posiada wbudowany obiektyw o ogniskowej 3,6mm, który zapewnia duży kąt widzenia kamery około 67 stopni. Mimo dużego kąta widzenia, dzięki zastosowaniu dobrej jakości przetwornika firmy Sony (420TVL) nawet obiekty dalej położone są rozróżniane. Ze względu na możliwe rozszczelnienie układu producent nie umożliwia wymiany obiektywu. W przypadku, gdy konieczne jest zastosowanie obiektywów o dłuższej ogniskowej (do prowadzenia bardziej szczegółowej obserwacji) proponujemy zastosowanie np. kamer M11232 lub zestawów kamer z wymiennym obiektywem.
Specjalnie zaprojektowana obudowa pozwala na montaż kamery zarówno na suficie, jak i na ścianie bocznej. Moduł umieszczony jest w obudowie kulowej, a ta z kolei w specjalnym uchwycie, który pozwala na obrót kamery w dowolnej osi. Takie rozwiązanie konstrukcyjne jest znacznie lepsze niż w typowych kamerach kopułkowych (sufitowych), w których obraz jest obrócony o 90 stopni w przypadku, gdy montażu dokonujemy na ścianie bocznej i chcemy aby kamera patrzyła w bok..
Kolory są wiernie odzwierciedlone, krawędzie ostre. Kamera przeznaczona jest do obserwacji w dzień, jak i w nocy (reflektor podczerwieni).
Parametry kamery:
| Nazwa | C3124IR |
| Kod | M1125 |
| Rozmiar przetwornika | 1/3” CCD SONY |
| Rozdzielczość | 510x580 pikseli |
| Czułość | 0 lx (IRED WŁACZONY); 0,8 lx F1,2 |
| Obiektyw | 3,6 mm F 2,0 |
| Zasięg reflektora IRED | (3-30m), 60 stopni 24 diody IRED |
| Odstęp sygnał-szum | 50dB |
| Liczba linii | 420 TVL |
| Całkowity sygnał wizji | 1 Vpp / 75 Ohm |
| Synchronizacja | wewnętrzna |
| Rodzaj wybierania | międzyliniowe |
| Automatyczny balans bieli | tak |
| Automatyczna kontrola wzmocnienia | tak |
| Kompensacja światła wstecznego | tak |
| Elektroniczna migawka | 1/100000 s |
| Temperatura pracy | -10 - + 40 stopni C |
| Wymiary | fi 94 x 75 |
| Zasilanie | DC 12V, 400 mA |
| Uwagi | IP67 |
Montaż jest bardzo prosty – kamera posiada wtyczki zakończone standardowymi złączami – gniazdo typu BNC – sygnał wideo, i gniado zasilania 2,1/2,5mm.

