Kamera IP termowizyjna Sunell SN-TPC4200KT/F - wyprzedaż

Kod towaru: K1606
Towar został wycofany z oferty
Oferta: Biblioteka:

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera IP termowizyjna Sunell SN-TPC4200KT/F - wyprzedaż
Widok kamery z przodu
Kamera IP termowizyjna Sunell SN-TPC4200KT/F - wyprzedaż
Widok złączy kamery
Kamera IP termowizyjna Sunell SN-TPC4200KT/F - wyprzedaż
Akcesoria będące w komplecie
Kamera termowizyjna Sunell SN-TPC4200KT/F jest doskonałym uzupełnieniem monitoringu wizyjnego pracującego w zakresie światła widzialnego i podczerwieni odbitej. Kamery analogowe lub IP wykorzystywane w monitoringu umożliwiają prawidłową identyfikację i rozpoznanie osób w ciągu dnia i w nocy po zastosowaniu oświetlacza podczerwieni. Kamera termowizyjna do prawidłowej pracy nie potrzebuje żadnego oświetlenia. Jej zasada działania jest zupełnie inna niż w przypadku tradycyjnych kamer. Każde ciało o temperaturze powyżej zera bezwzględnego (0 K = −273,15 °C) emituje promieniowanie podczerwone. Dzięki istniejącej zależności pomiędzy temperaturą a intensywnością promieniowania, kamera termowizyjna odbierając fale podczerwieni dokonuje obliczeń wartości temperatury na podstawie ich długości. Za pomocą kamery termowizyjnej można więc zobaczyć rozkład temperatur na powierzchni badanego ciała oraz dokonać pomiaru wartości temperatury. Kamera wyposażona jest w detektor o rozdzielczości 420x315p, co oznacza, że posiada 132300 termometrów monitorujących obszar w tym samym czasie. Kamera termowizyjna ze względu na brak wymaganego oświetlenia do poprawnej pracy jest niewidoczna w nocy (co utrudnia jej identyfikację), dzięki czemu może zostać wykorzystana do monitorowania obszarów w których oświetlenie nie występuje (lasy, porty, nieoświetlone parkingi, itp.)
Zrzuty obrazów z kamery termowizyjnej podczas detekcji człowieka i rejestracji nagrzewających się obwodów w rozdzielni elektrycznej.
Kamery termowizyjne marki Sunell zaliczane są do wysokiej klasy sprzętu termowizyjnego. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy detektora podczerwieni i obiektywu nowej generacji o wysokiej przepuszczalności termicznej podczerwieni, kamera dobrze radzi sobie w każdych warunkach pogodowych (detekcja podczas wystąpienia dymu, mgły, deszczu, itp.). Kamera oprócz podstawowych opcji i funkcji jakie występują w kamerach IP (np. detekcja ruchu przedmiotów), posiada dodatkowe menu związane z termowizją. W oknie głównym pola widzenia kamery za pomocą wskaźnika pokazywana jest aktualna wartość temperatury najcieplejszego obiektu. Dodatkowo za pomocą kursora myszki możliwe jest odczytanie wartości temperatury w określonym punkcie. Istnieje możliwość zdefiniowania do pięciu niezależnych obszarów posiadających takie same właściwości jak obszar okna głównego. Dla każdego obszaru można zdefiniować różne typy alarmów temperatury, określić progi ostrzegania oraz wywołania alarmu. Wszystkie funkcje związane z detekcją temperatury realizowane są bezpośrednio w kamerze, co oznacza, że po podłączeniu kamery do dowolnego rejestratora IP wspierającego protokół ONVIF będzie możliwe nagrywanie obrazu wraz ze znacznikami temperatury. Konfigurację parametrów pracy kamery oraz wszystkie dodatkowe ustawień można wykonać za pomocą przeglądarki internetowej. Dodatkowo dla kamery dedykowana jest specjalna wersja oprogramowania NVMS, zamieszczona na płycie CD dołączonej do urządzenia. Kamera oprócz detekcji ruchu, obsługuje dwa typy alarmów temperatury dla których możliwe jest zdefiniowanie osobnych progów dla ostrzeżenia oraz wywołania alarmu:
 • Threshold Alarm - po przekroczeniu zdefiniowanych progów następuje ostrzeżenie i wywołanie alarmu,
 • Temperature Difference Alarm - w tym typie alarmu definiuje się różnicę temperatur jaka musi zostać osiągnięta pomiędzy najcieplejszym i najzimniejszym punktem w obszarze detekcji kamery w celu wywołania ostrzeżenia i wywołania alarmu.
Kamera termowizyjna SN-TPC4200KT/F jest urządzeniem stacjonarnym dedykowanym do pracy w sieci IP. Może zostać podłączona do systemu opartego o rejestrator IP lub bezpośrednio do sieci zewnętrznej. W przypadku integracji w jednym systemie monitoringu kamer mogących rejestrować obraz w zakresie widzialnym i niewidzialnym, skuteczność całego systemu zostaje znacznie podniesiona. Bezpośredni dostęp do podglądu na żywo z kamery lub archiwum nagrań w przypadku integracji z rejestratorem IP, możliwy jest z dowolnego miejsca, poprzez sieć internetową, po odpowiednim skonfigurowaniu urządzeń.
Zastosowanie kamery termowizyjnej:
 • Wykrywanie intruzów nawet w złych warunkach atmosferycznych (parkingi, lasy, zbiorniki wodne, elektrownie wodne, porty, obszary w których brak oświetlenia, itp.). Na pracę kamery nie wpływa padający deszcz lub śnieg, mgła, zapylenie.
 • Kontrola kabli i rozdzielni elektrycznych - w miejscu złego styku przepływający prąd elektryczny napotyka na zwiększoną rezystancję co powoduje wydzielenie się ciepła. Jest ono rejestrowane przez kamerę termowizyjną. W ten sposób można diagnozować rozdzielnie, przeciążone bezpieczniki, okablowanie, wysokonapięciowe linie przesyłowe, transformatory.
 • Mechanika (wykrywanie najbardziej przeciążonych elementów, złego chłodzenia, miejsc tarć, diagnostyka silników, łożysk, przekładni, pasków, wałów, skrzyń biegów, pomp, kompresorów, dmuchaw, itp.).
 • Instalacje wodociągowe (badanie kondycji instalacji, izolacji, lokalizacja uszkodzeń, wycieków lub zatkanych rur, pomp, zaworów, pieców, stopnia napełnienia zbiorników, itp.).
 • Monitoring napełniania zbiorników - poziom napełnienia zamkniętych zbiorników może być monitorowany poprzez rozkład temperatury pokazywany na obrazie z kamery termowizyjnej.
 • Kontrola procesu stygnięcia odlewów - w procesie wytwórczym odlewanych części bardzo ważna jest równomierność stygnięcia całego elementu. Dzięki funkcji Diff Alarm można autoamtycznie wykryć sytuację w której różnica temperatur przekroczy zadaną wartość.
 • Monitorowanie i kontrola systemów solarnych. Uszkodzenie kolektorów słonecznych może doprowadzić do zmniejszenia wydajności systemu lub ogromnego wzrostu temperatury i w konsekwencji do pożaru.
 • Badanie rozkładu temperatur na nawierzchniach asfaltowych.
 • Wykrywanie anomalii związanych z wysoką temperaturą w celu uniknięcia pożaru.
 • Diagnostyka najgorętszych miejsc w dużym obszarze.
Uwaga!.
Prezentowana cena dotyczy kamery z obiektywem 8mm i temperaturą pracy -10 ... 50°C. Aby uzyskać informację o cenie kamery z opcjonalnymi parametrami (obiektyw, temperatura pracy), prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Tabelka przedstawiająca różne modele kamer w zależności od zastosowanego obiektywu i temperatury pracy.
Lp. Obiektyw Model Cena uzależniona jest od temperatury pracy i obiektywu
-10 do 50°C -30 do 50°C
1 8 mm SN-TPC4200K/F08 - -
2 15 mm SN-TPC4200K/F15 - -
3 25 mm SN-TPC4200K/F25 - -
4 35 mm SN-TPC4200K/F35 - -
5 55 mm SN-TPC4200K/F55 - -
Parametry kamery:
Nazwa SN-TPC4200KT/F
Kod K1606
Obudowa Kompaktowa
Rodzaj kamery IP, Termowizyna
Typ detektora Uncooled IRFPA Microbolometer
Rozdzielczość detektora 420 x 315p
Rozstaw pikseli 25µm
Długośc detekcji fali
podczerwieni
8-14µm
Czułość termiczna 50mK
Nagrywanie z detekcji duchu i temperatury TAK
Jasność F 1.0
Obiektyw (opcjonalnie) 8/15/25/35/50 mm
Pole widzenia (FOV)
(w zależności od obiektywu)
75.4x54.4° / 39.7x29.8° /
23.7x17.9° / 17x12.8° / 11.9x9°
Dystans detekcji pojazdu
(w zależności od obiektywu)
350/600/1000/1500/2000 m
Dystans detekcji ludzi -1.8m
(w zależności od obiektywu)
150/350/500/800/1100 m
Dystans rozpoznawania
(pojazdu)
200/350/600/850/1200 m
Dystans rozpoznania ludzi -1.8m
(w zależności od obiektywu)
100/200/300/450/650 m
Dystans detekcji temp. pojazdu
(w zależności od obiektywu)
100/200/350/500/650 m
Dystans detekcji temp. ludzi
(w zależności od obiektywu)
50/100/180/250/320 m
Metoda kompresji H.264, MJPEG
Regulacja strumienia 50kb - 400kb
Kompresja audio G.711,RAW_PCM
Maksymalna rozdzielczość 720 x 480, 30 kl./s
Tryby termowizyjne Black-Heat, White-Heat,
Rainbow, Iron-Red
Funkcja korekcji obrazu DVE TAK (regulacja: 0-6)
Redukcja szumu 3D TAK
Obrót obrazu Pionowy, Poziomy,
Pionowy i Poziomy
Protokoły IPv4/v6, RTSP/RTMP/RTCP,
TCP/UDP,HTTP,DHCP,DNS,
FTP,DDNS,PPPoE,SMPT,SIP
Zdarzenia alarmowe Alarm temperatury, Detekcja ruchu, Utrata sieci, Alarm dysku,We/Wy alarmowe
Strumień RTSP Standard RFC2326, QuickTime, VLC Player
Język Angielski, Chiński
Onvif TAK
Interfejs sieciowy RJ-45 10/100Base-T
We/Wy audio TAK: 1/1
We/Wy alarmowe TAK: 2/2
Wyjście BNC TAK
Przycisk resetu TAK
Zasilanie 12V/DC, PoE IEEE 802.3af
Pobór mocy max. 5W
Temperatura pracy -10 ... 50°C
(-30 ... 50°C na zamówienie)
Temperatura detekcji -10 ... 200°C
Stopień ochrony IP66
Certyfikaty CE/FCC
Wymiary Φ110 × 377mm
Masa 1,68kg