Kamera IP PTZ TandemVu DS-2SE7C124IW-AE(32X/4)(O-STD)(S5) Hikvision

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

DS-2SE7C124IW-AE(32X/4)(O-STD)(S5) to kamera hybrydowa marki Hikvision z serii TandemVu, która łączy w sobie w zalety stało pozycyjnej kamery panoramicznej o szerokim kącie widzenia i kamery PTZ. Moduł stało pozycyjny umożliwia obserwację szerokiego obszaru, natomiast moduł PTZ pozwala na precyzyjne zbliżenie w celu obserwacji szczegółów. Dzięki analityce obrazu i ochronie perymetrycznej, po spełnieniu wyznaczonych na obrazie reguł, moduł obrotowy może śledzić obiekt z odpowiednim zbliżeniem (reguły mogą być wyznaczane na obrazie z kamery panoramicznej i PTZ). Kamera PTZ pozwala również na obserwację obszaru poza polem widzenia kamery stało pozycyjnej. Opisywany model wyposażony jest w technologię AcuSense, opartą na algorytmie głębokiego uczenia, która pozwala na filtrowanie obiektów typu człowiek i pojazd, co przekłada się na większą efektywność działania i ograniczenie ilości fałszywych alarmów. Moduł stało pozycyjny posiada przetwornik o rozdzielczości 4 Mpix i ogniskowej 4 mm. Moduł PTZ posiada przetwornik o rozdzielczości 2 Mpix i ogniskowej 58,4° - 2,14°. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych funkcji analizy obrazu, zoomu optycznego 32x, oświetlacza podczerwieni IR o zasięgu do 200 m oraz możliwości generowania alarmów audio i wizualnych (diody LED), kamera z powodzeniem może zostać wykorzystana przy monitorowaniu różnego typu obiektów jak np. drogi, lotniska, obiekty sportowe, parki, rzeki, linie kolejowe, itp. Kamera posiada trzy niezależne strumienie i obsługę kilku metod kompresji: H.265(+) / H.264(+) / MJPEG. Możliwość podłączenia mikrofonu i wbudowany głośnik, pozwalają na dwukierunkową wymianę komunikatów, podsłuch monitorowanego obiektu oraz rejestrację dźwięku. Obudowa o stopniu ochrony IP66 i IK10 (z wyjątkiem szybki) zapewniają ochronę przed wandalizmem i warunkami atmosferycznymi. Kamerę można zasilać w sposób konwencjonalny AC 24 V lub przez Hi-PoE.
Mechanizm kamery pozwala na obrót 360° z prędkością od 0,1 do 160°/s (240°/s między presetami). Dzięki zaawansowanym funkcjom korekcji obrazu takim, jak: BLC, HLC, 3D-DNR, WDR(120 dB), Defog, EIS (elektroniczna stabilizacja obrazu), regionalna ekspozycja i ustawienie ostrości, kamera doskonale radzi sobie w trudnych warunkach pracy. W połączeniu z 32-krotnym zoomem optycznym oraz 16-krotnym powiększeniem cyfrowym, kamera umożliwia monitoring rozległych obszarów z łącznym 512-krotnym powiększeniem!. Możliwość ustawienie do 300 presetów, 8 patroli i 4 tras, pozwala na precyzyjne ustawienie widoku kamery i stworzenie określonych tras patrolowania. W kamerze można ustawić do 8 masek prywatności dla modułu panoramicznego i 4 masek prywatności dla modułu PTZ.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Cechy szczególne
 • max. rozdzielczość modułu panoramicznego: 4 MPix / 2560 x 1440 (25 kl./s)
 • max. rozdzielczość modułu PTZ: 2 MPix / 1920 x 1080 (25 kl./s),
 • ogniskowa modułu panoramicznego: 4 mm,
 • ogniskowa modułu PTZ: f=4,8-153 mm (zoom optyczny 32x),
 • funkcje obrazu: BLC, HLC, 3D-DNR, WDR(120 dB), Defog, EIS, regionalna ekspozycja i ustawienie ostrości,
 • obszary zainteresować ROI: 8,
 • śledzenie obiektów,
 • kompresja H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG ,
 • technologia Dark Fighter (Ultra-low-light),
 • technologia AcuSense (filtr fałszywych alarmów, klasyfikacja obiektów: człowiek, pojazd),
 • inteligentna analiza VCA działająca w oparciu o klasyfikację obiektów (detekcja intruza, wykrycie przekroczenia linii, wykrycie wejścia i wyjścia z obszaru),
 • detekcja do 5 twarzy jednocześnie,
 • inteligentne pozycjonowanie 3D,
 • 300 programowalnych presetów,
 • 8 patroli (32 presety na patrol), 4 trasy,
 • maski prywatności: 8 dla modułu panoramicznego i 4 dla modułu PTZ,
 • slot na kartę microSD do 256 GB,
 • funkcja ANR,
 • IR do 200 m (Smart IR),
 • we/wy audio (1/1), we/wy alarmowe (2/1),
 • wbudowany głośnik,
 • alarm LED,
 • stopień ochrony: IP66, IK10 (bez szybki),
 • oprogramowanie na komputer iVMS 4200, na telefon Hik-Connect,
 • dostęp przez chmurę Hik-Connect,
 • zasilanie AC 24V, HI-PoE.
AcuSense
Kamery AcuSense bazują na algorytmach Deep Learning, umożliwiając klasyfikację celów ze względu na sylwetkę człowieka i pojazdu z wykorzystaniem inteligentnej analizy VCA np. wykrycie wtargnięcia, przekroczenia linii, wejścia i wyjścia z obszaru. Dzięki precyzyjnemu rozpoznawaniu, system może odfiltrować powyżej 90 % zdarzeń wywołujących fałszywe alarmy (np. zwierzęta, deszcz, pajęczyny, ruszające się liście, itp.) co znacząco zwiększa trafność i skuteczność alarmowania oraz przyczynia się do obniżenia kosztów pracy. Poniżej przedstawione są możliwości w przypadku łączenia rozwiązań z różnych serii.
Filtrowanie fałszywych alarmów we wszystkich kanałach i szybkie wyszukiwanie obiektów
Filtrowanie fałszywych alarmów i szybkie wyszukiwanie obiektów na określonych kanałach
Filtrowanie fałszywych alarmów przez kamery AcuSense
Kolorowy obraz przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Filtrowanie fałszywych alarmów i szybkie wyszukiwanie obiektów na określonych kanałach
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200
iVMS-4200 to oprogramowanie klienckie dedykowane zarządzania i nadzoru nad systemami bezpieczeństwa marki Hikvision, takimi jak rejestratory (IP, TurboHD), wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery itp. Oprogramowanie pozwala w prosty i wygodny sposób czuwać nad wszystkimi systemami oferując podgląd z kamer IP, zdalne odtwarzanie nagrań, zdalną konfigurację, obsługę zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, obsługę e-map, nagrywanie na dysk twardy i wiele innych.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Okno logowania oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)
Dostęp przez chmurę P2P - aplikacja Hik-Connect
Do obsługi urządzeń Hikvision za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub iOS dedykowana jest aplikacja mobilna Hik-Connect. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych, wideodomofonów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu zapisanych nagrań. Obsługa wideodomofonów za pomocą aplikacji dodatkowo pozwala na zdalne otwieranie elektrozaczepu, odbieranie powiadomień oraz przekazywanie rozmów z panelu wejściowego na telefon w przypadku nieobecności lokatora. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P. Hik-Connect to również nazwa usługi działającej w chmurze umożliwiająca dostęp do urządzeń w sytuacji gdy brak jest zewnętrznego adresu IP.
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Ochrona przed wandalizmem
Europejska norma EN 62262 określa klasyfikację wytrzymałości mechanicznej IK.
Zasady wykonywania testu podane są w normie PN-EN 62262:2003.
Kamera posiada stopień wytrzymałości mechanicznej IK10.
klasa odporność test
udar o energii uderzenie młotkiem (masa) z wysokości
IK06 1 J 0,5 kg …... 20 cm
IK07 2 J 0,5 kg …... 40 cm
IK08 5 J 1,7 kg … 29,5 cm
IK09 10 J 5 kg …...... 20 cm
IK10 20 J 5 kg …...... 40 cm
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-2SE7C124IW-AE(32X/4)(O-STD)(S5)
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Hikvision
Seria Pro
Typ Obrotowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa PTZ
Kolor Biały, Czarny
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,8 (moduł panoramiczny), 1/2,8 (moduł PTZ)
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005 @ (F1,2, AGC ON) (moduł PTZ), 0,005 @ (F1,6, AGC ON) (moduł panoramiczny)
Wartość przysłony F1,2 (moduł PTZ), F1,6 (moduł panoramiczny)
Prędkość migawki s 1/1 - 1/30000
Zwolniona migawka Tak
Typ obiektywu Stałoogniskowy, Zmiennoogniskowy, Motozoom
Ogniskowa mm 4, 4,8 - 153
Zoom optyczny 32
Zoom cyfrowy 16
Kąt widzenia poziomy ° 58,4 - 2,14, 79
Ustawienie ostrości Ręczne / Półautomatyczne / Automatyczne
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 4
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080 (moduł PTZ), 2560 x 1440 (moduł panoramiczny)
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu Regionalna ekspozycja, Regionalna ostrość obrazu, 3D-DNR, BLC, HLC, Defog, EIS
WDR dB 120
Obszary zainteresowań ROI 8
Maski prywatności 4 (moduł PTZ), 8 (moduł panoramiczny)
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
PTZ
Zakres obrotu poziomy ° 360
pionowy ° -15 - 90
Automatyczny obrót w pionie Tak
Predkość obrotu poziom / dla presetu °/s 160/240
pion / dla presetu °/s 120/200
Ilość presetów 300
Trasy ruchu 4
Scieżki patrolowe 8
Automatyczne śledzenie Tak
Akcje parkowania Auto Scan, Frame Scan, Panorama Scan, Patrol Scan, Pattern Scan, Preset, Random Scan, Tilt Scan
Akcje wyzwalane harmonogramem Auto Scan, Frame Scan, Panorama Scan, Patrol Scan, Pattern Scan, Preset, Random Scan, Tilt Scan
Wznowienie pracy po zaniku zasilania Tak
Wyświetlanie pozycji PTZ Tak
Zamrażanie obrazu Tak
Pozycjonowanie 3D Tak
Oświetlacz
IR zasięg m 200
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza EXIR
Światło białe rodzaj oświetlacza Dioda LED dla zdarzeń
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 32 kb/s - 16 Mb/s
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 48
Metoda kompresji G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Wejście alarmowe, Wyjście alarmowe
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru, Detekcja twarzy, Detekcja wyjątku audio
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd Przekroczenie linii, Wejście w obszar, Wyjście z obszaru, Wtargnięcie
Pozostałe zdarzenia Detekcja twarzy (do 5 jednocześnie)
Sieć
Protokoły IPv4/IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, Bonjour, UDP
Standardy ISUP, Onvif (profil S, G, T), ISAPI, SDK
Podgląd na żywo 20 kanałów jednocześnie
Użytkownicy do 32 (3 poziomy dostępu: Admonistrator, Operator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Obsługiwane przeglądarki Safari 12+, Chrome 57,0+, Firefox 52,0+, IE10+
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Alarm Wejście 2
Wyjście 1
Audio Wbudowany mikrofon Nie
Wbudowany głośnik Tak
Wejście Tak
Wyjście Tak
Pozostałe
Obsługa języka polskiego Tak
Zasilanie Hi-PoE V 42,5 - 57
Hi-PoE W max. 60
AC V 24
AC W max. 60
Materiał obudowy ADC12, PC, PC+10%GF
Stopień ochrony IP66, IK10
Temperatura pracy °C -30...+60
Dopuszalna wilgotność % 90 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ220 x 373
Masa kg 8