Kamera IP AVIOSYS 9070 IR

Kod towaru: K1162
Towar został wycofany z oferty
Kamera Aviosys 9070 IR jest nowoczesnym urządzeniem IP umożliwiającym transmisję strumienia obrazu wysokiej rozdzielczości. Znajduje zastosowanie zarówno jako kamera do monitoringu wizyjnego, jak i jako narzędzie marketingowe do prezentacji obrazu na stronach www. Unikalna technologia CNT umożliwia odtwarzanie strumienia niezależnie od używanej przeglądarki internetowej a nawet systemu operacyjnego. Znajduje zastosowanie zarówno jako kamera do monitoringu wizyjnego, jak i jako narzędzie marketingowe do prezentacji obrazu na stronach www.
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera zewnętrzna IP 1,3 Mpix H.264 ACTi TCM-1232
Widok kamery
Kamera zewnętrzna IP 1,3 Mpix H.264 ACTi TCM-1232
Widok kamery z uchwytem (uchwyt znajduje się w komplecie)
Kamera zewnętrzna IP 1,3 Mpix H.264 ACTi TCM-1232
Akcesoria w komplecie
Kamera zewnętrzna IP 1,3 Mpix H.264 ACTi TCM-1232
W komplecie CD z oprogramowaniem
Kamera Aviosys 9070 IR jest nowoczesnym urządzeniem IP umożliwiającym transmisję strumienia obrazu wysokiej rozdzielczości. Znajduje zastosowanie zarówno jako kamera do monitoringu wizyjnego, jak i jako narzędzie marketingowe do prezentacji obrazu na stronach www. Unikalna technologia CNT umożliwia odtwarzanie strumienia niezależnie od używanej przeglądarki internetowej a nawet systemu operacyjnego.
Kamera AVIOSYS jako strona WWW
Cechy wyróżniające
 • Wbudowana pamięć 2 GB
 • Zewnętrzna obudowa IP66
 • Wbudowany reflektor IR
 • Wyjście wideo
 • Rozdzielczość 720P
 • Trzy strumienie
 • Elektroniczny PTZ
 • Technologia CNT
 • Dodane oprogramowanie Surf 16
 • Udostępnione SDK i CGI
 • Obsługa SSL, gmail, EZ Blog, My Web
 • Obsługa Apple iPhone
Kamerę 9070 IR charakteryzują wysoka rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, trzy jednoczesne strumienie, możliwość wymiany obiektywu na inny typu mini, analogowe wyjście wideo. Dodatkowo wbudowana pamięć 2 GB oprócz strony www może przechowywać nagrania archiwalne, przez co kamera IP staje się także rejestratorem sieciowym NVR. Umożliwia to stworzenie systemu monitoringu z rozproszoną rejestracją, bądź z zabezpieczeniem danych na wypadek problemu z transmisją.
Kamera może wysyłać jednocześnie jeden, dwa lub trzy strumienie. w zależności od wybranego parametru (kombinacja strumieni w pierwszej kolumnie tabeli) można uzyskać strumienie w określonej kompresji o następujących parametrach:
Typ kompresji MPEG4 - 1 MPEG4 - 2 MJPEG
MPEG4 + MPEG4 + MJPEG 720 CIF 352
MPEG4 + MJPEG 720 / VGA - 720 / VGA
MPEG4 + MPEG4 720 CIF -
MPEG4 720 - -
MJPEG - - 720
Sposoby zapisu materiałów z kamery:
 • Wewnętrzna pamięć - umożliwia zapis lokalny w formacie MPEG4 lub JPEG wyzwalane ruchem lub z harmonogramu. Po zapełnieniu całej karty możliwe jest automatyczne nadpisywanie najstarszych materiałów.
 • Serwer FTP - możliwe jest przesyłanie w MPEG4 lub JPEG na zdefiniowany zdalny serwer serwer. MPEG4 możliwy jest przy wyłączonej karcie SD.
 • SMTP - pozwala na wysyłąnie MPEG4 lub JPEG do zdefiniowanego użytkownika za pomocą e-maila. MPEG4 możliwy jest przy wyłączonej karcie SD.
Kamera AVIOSYS przesyła strumień na stronę WWW, materiały na serwer FTP, oraz na E-MAIL
Metody wyzwalania rejestracji:
 • Harmonogram - możliwe jest zdefiniowanie siedmiu okresów ciągłej rejestracji. Definicji można dokonać ze względu na czas jak i dzień tygodnia.
 • Utrata sygnału - ten tryb wyzwalany jest w przypadku utraty łączności z kamerą. Oczywiście rejestracja w tym trybie może odbywać się wyłącznie na wewnętrznej pamięci.
 • Detekcja ruchu - po wykryciu ruchu można rejestrować zarówno na karcie SD, na serwerze FTP, oraz wysyłać na zadany adres e-mailowy.
Kamery AVIOSYS jako system monitoringu z lokalną rejestracją
Funkcja EPTZ umożliwia cyfrowe zbliżanie obrazu za pomocą myszki komputerowej. Pozwala to na szybkie wybranie dowolnego fragmentu obrazu i kilkukrotne zbliżenie w celu dokładniejszego zaobserwowania interesujących szczegółów. Cyfrowe przybliżanie nie ma wpływu na rejestrowany obraz, co ma dużą przewagę nad kamerami obrotowymi.
Kolejnym ułatwieniem jest możliwość obsługi kamery z linii komend przeglądarki internetowej. Nazywane są komendami CGI i umożliwiają wyświetlenie zrzutu z kamery, zmianę nazwy, adresu IP, portu, maski podsieci, bramy domyślnej oraz DNSa. Także pozwala na wyświetlenie strumienia wideo.
Kamera obsługuje protokół RTSP, przez co możliwe jest pobranie strumienia poprzez odtwarzacz VLC lub Quicktime. Jest to bardzo popularny sposób przychwytywania cyfrowego sygnału wideo np. w celu rozsyłania go do większej liczby użytkowników, lub do innych osobistych zastosowań.
Kamera idealnie nadaje się do monitoringu domu, biura czy sklepu dzięki zastosowaniu lokalnej rejestracji kamery. Oprócz tego może służyć jako serwer www, gdzie obraz stanowi część strony www. Dodatkowo można go dodać do innych stron, przez co w prosty sposób ze zwykłej strony internetowej powstać może nowoczesna witryna www.
Przykładowe strony www, które można rozbudować o podgląd na żywo obejmują: promocję lokali, restauracji, galerii, transmisję wydarzeń okolicznościowych, transmisję nabożeństw z kościołów, podgląd zwierząt, opiekunki do dzieci, przedszkoli i szkół, stoków narciarskich.
Przewód CCTV CAMSET 100 PE 75-0.59/3.7+2x1.0 92% pokrycia oplotem, zewnętrzny 2 przewody zasilające 230V AC [200m]
Domyślna strona www zapisana w kamerze
Technologia CNT (Cross Network Technology) umożliwia bezpieczne połączenie między sieciami komputerowymi w tym przez Internet, szybko, sprawnie i bezproblemowo. W stosunku do zapisywania loginów i haseł, przekierowywania portów, i dodatkowej konfiguracji sieciowej, daje to urządzeniom Aviosys ogromną przewagę nad konkurencją.
Aplikacje
IP Edit - aplikacja służy do wyszukiwania i konfiguracji ustawień sieciowych kamer podłączonych w sieci lokalnej. Nie ma znaczenia aktualny adres IP, wystarczy że kamera podłączona jest do sieci. Dodatkowo program sprawdza zmienione adresy, czy nie są już zajęte przez inne urządzenia, co wyklucza powstanie konfliktów w sieci. W przypadku kamer dostępnych w Internecie, można je wyszukać podając ich nazwę. Więc nie trzeba pamiętać adresu zewnętrznego instalowanej kamery.
Przewód CCTV CAMSET 100 PE 75-0.59/3.7+2x1.0 92% pokrycia oplotem, zewnętrzny 2 przewody zasilające 230V AC [200m]
Okno programu IP Edit
EZ Blog - umożliwia wygenerowanie kodu, który można dodać do dowolnej istniejącej strony internetowej. W ten sposób można uatrakcyjnić każdą witrynę www. Najciekawsze jest to, że obraz pobierany jest przez serwer strumienia, a nie bezpośrednio z kamery, co pozwala uzyskać więcej jednoczesnych połączeń. To z kolei przekłada się na jakość działania strony www.
My Web - umożliwia stworzenie własnej strony www zapisanej w pamięci kamery. Dodatkowo częścią strony może być obraz z tej kamery. W pamięci kamery zapisana jest przykładowa strona www pokazująca obraz na żywo z kamery. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać obraz z kilku kamer na tej samej stronie.
Surf 16 - aplikacja do zarządzania szesnastoma kamerami Aviosys. Prosta w obsłudze, skuteczna w działaniu. Umożliwia znalezienie w sieci, dodanie ich do podglądu, rejestrację, zrzuty ekranowe.
Przewód CCTV CAMSET 100 PE 75-0.59/3.7+2x1.0 92% pokrycia oplotem, zewnętrzny 2 przewody zasilające 230V AC [200m]
Widok z programu Surf 16
IP Service - ciekawa funkcja umożliwiająca zapisanie istniejącej w sieci kamery po jej nazwie, lokalizacji i adresie IP. Umożliwia to późniejsze odszukanie w Internecie wybranej kamery nie znając jej adresu IP. Jest to bardzo pożyteczne w przypadku, gdy zarządza się większą liczbą urządzeń znajdujących się w różnych lokalizacjach, ponieważ nie trzeba pamiętać zewnętrznych adresów IP tylko nadane nazwy.
Dane techniczne
Nazwa AVIOSYS 9070 IR
Kod K1162
Przetwornik 1/2,5'' CMOS
Obiektyw 6 mm, F2,0 (kąt widzenia w poziomie 60°)
Zabezpieczenia Hasło, HTTPS, SSL,
wielopoziomowe prawa dostępu
Obsługiwane protokoły HTTP, FTP, SMTP, NTP, DHCP, UPnP, RTSP, RTP, SSL, HTTPS, DNS
Kompresja wideo Trzy niezależne strumienie
(MJPEG, MPEG4-1, MPEG4-2)
Rozdzielczości MPEG4-1: 720P x 1280
MPEG4-2: 352 x 192
MJPEG: 640 x 352
Szybkość MJPEG - 30 kl/s
MPEG4 - 30 kl/s
Ustawienia obrazu Balans bieli, BLC, jasność, kontrast, nasycenie, ostrość
Język angielski, chiński
Pamieć flash Wbudowana pamieć Flash 2 GB
Diody IR 30 LED
Obudowa Zewnętrzna IP66
Interfejsy 1x RJ-45 10/100 BASE-T
1x zasilanie Jack
1x wyjście wideo BNC
1x przycisk reset
Zasilanie DC 12 V, 220 mA (IR wył.)
DC 12 V, 460 mA (IR wł.)
PoE brak
Wymiary (W x L x H) 8.6 x 17.5 x 11cm
Masa 0.74 kg
Specjalne funkcje My Web
EZ Blog
Obsługa kont G-mail
SDK i komendy CGI
Technologia CNT
Oprogramowanie Surf 16
Temperatura pracy 5... 50°C
Akcesoria w komplecie Instrukcja podłączenia
Płyta CD
Zasilacz
Kabel RCA+ przejście BNC/RCA
Kabel RJ-45

Dane techniczne

Typ kompresji MPEG4 - 1 MPEG4 - 2 MJPEG
MPEG4 + MPEG4 + MJPEG 720 CIF 352
MPEG4 + MJPEG 720 / VGA - 720 / VGA
MPEG4 + MPEG4 720 CIF -
MPEG4 720 - -
MJPEG - - 720