Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-8MM-A (8 włókien OM2) odcinek 40 m

Kod towaru: TL73008_040
Towar został wycofany z oferty
Kabel światłowodowy DRAKA U-DQ(ZN)BH to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych.
• Liczba włókien: 8
• Typ włókien: wielomodowe
• Standard włókien: OM2
• Możliwość stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków
• Powłoka FireBur LSZH
• Odporny na działanie promieni UV
• Maksymalna siła naciągu 2000 N
• Szklane włókna wzmacniające kabel i stanowiące podstawową ochronę antygryzoniową
• Ripcord umożliwiający łatwe rozrywanie zewnętrznej powłoki
• Bardzo wygodny w obróbce
• Klasa CPR: Eca

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Odcinek tej długości pozostał po odwinięciu kabla z fabrycznej szpuli

Cena dotyczy całego odcinka kabla
Cechy wyróżniające:
  • tuba centralna wypełniona żelem,
  • aramidowe włókna wzmacniające kabel,
  • włókna w ścisłej tubie,
  • powłoka LSZH,
  • możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
  • mała masa i mniejsza średnica w stosunku do kabli zewnętrznych.
Kabel światłowodowy ULTIMODE UNI-8MM-A to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna wielomodowe umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla oraz zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna aramidowe mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel ULTIMODE UNI-8MM-A zawiera 8 włókien wielomodowych (J-Fibre). Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem TIA-EIA-598-A. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna wielomodowe OM2 50/125 - obecnie najbardziej popularnymi włóknami wielomodowymi zapewniającymi poprawną pracę w I i II oknie transmisyjnym (850 i 1310 nm). Tłumienie nie przekracza 3,5 dB/km w I oknie transmisyjnym oraz 1,5dB/km w II oknie transmisyjnym.
Kable uniwersalne ULTIMODE UNI są kablami żelowymi do połączeń poziomwych o przeznaczeniu zarówno wewnątrzbudynkowym, jak i na zewnątrz w kanalizacji wtórnej. Ze względu na małe wymiary i elastyczność, kabel idealnie nadaje się do instalacji w korytach kablowych. Może być instalowany zarówno w nowoczesnych systemach FTTH, FTTB, serwerowniach czy połączeniach między budynkami. W odróżnieniu od kabla zewnętrznego, kable uniwersalne mogą być stosowane także wewnątrz budynków. Dzięki temu nie jest konieczne tworzenie dodatkowego przejścia, spawów oraz przełącznic na styku kabli zewnętrznych i wewnętrznych. Kable uniwersalne mogą być układane w kanalizacjach, peszlach, rurach kablowych lub nawet bezpośrednio w ziemi, w miejscach gdzie nie są narażone na bezpośrednie uszkodzenia mechaniczne.
Spełniane normy:
  • ISO11801 2-ga edycja
  • EN50173-1:2002
  • IEC60794-3-10
Normy niepalności:
  • IEC60332
  • IEC60754-1
  • IEC60754-2
  • IEC61034-2
Budowa przewodu:
1. Płaszcz zewnętrzny
2. Otulina z włókien aramidowych
3. Tuba plastikowa
4. Żel hydrofobowy
5. Włókno





Oznaczenia włókien:
1.niebieski
2.pomarańczowy
3.zielony
4.brązowy
5.szary
6.biały
7.czerwony
8.czarny
9.żółty
10.fioletowy
11.różowy
12.turkusowy

W przypadku ilości włókien większej niż 12, kolejne oznaczane są poprzecznymi czarnymi paskami.
W ofercie dostępne są także kable uniwersalne ULTIMODE:
  • ULTIMODE UNI-4MM L7354 - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM L7358 - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4SM L7644 - 4 włókna jednomodowe G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-8SM L7648 - 8 włókien jednomodowych G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-4MM-A - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM-A L73008 - 8 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-12MM-A L73012 - 12 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-24MM-A - 24 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4MM-A - 4 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM-A - 8 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-12MM-A - 12 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-24MM-A - 24 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4SM-A - 4 włókna jednomodowe G.652D,
  • ULTIMODE UNI-8SM-A L76008 - 8 włókna jednomodowe G.652D,
  • ULTIMODE UNI-12SM-A L76012 - 12 włókna jednomodowe G.652D,
  • ULTIMODE UNI-24SM-A - 24 włókna jednomodowe G.652D.
Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka światłowodu z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. W celu złożenia zapytania o ofertę skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Kabel światłowodowy
Marka DRAKA
Nazwa A-DQ(ZN)BH
Typ kabla Uniwersalny
Ilość włókien 8
Włókna typ Wielomodowe
standard OM2
średnica 250 μm
Przenikanie wody metoda F5B Brak przenikania
Klasa CPR Eca
Materiał powłoki zewnętrznej LSZH
Żel hydrofobowy Tak
Wzmocnienie Włókna szklane
Tuba centralna Tak
Średnica zewnętrzna mm 5,8
Średnica tuby centralnej mm 2,8
Maksymalna siła naciągu dynamiczna N 2000
statyczna N 750
Min. promień gięcia statyczny mm 60
instalacyjny mm 116
Zakres temperatur pracy °C -30...60
instalacji °C -30...40
przechowywania °C -40...60
Masa kg/km 40
Przeceniona końcówka Tak