Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-48SM 1m (48 włókien G.657.A2)

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: L7848
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-48SM to innowacyjny system okablowania światłowodowego budynków wykorzystujący konstrukcję tzw. kabla łatwego dostępu. Kabel wykonany jest w konstrukcji tuby bez żelu, co umożliwia łatwe wykonanie okna w powłoce kabla i odgałęzienia włókien światłowodowych bez konieczności spawania w miejscu odgałęzienia.
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kabel światłowodowy budynkowy tzw. łatwego dostępu ULTIMODE BS-48SM
48 włókien jednomodowych w standardzie ITU-T G.657.A2.
Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-48SM 1m (48 włókien G.657.A2)
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-48SM.
Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-48SM 1m (48 włókien G.657.A2)
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-48SM.
Cechy wyróżniające:
  • 48 włókien jednomodowych 9/125 μm
  • wzmocnienie z 2 prętów aramidowych,
  • konstrukcja umożliwiająca wycinanie okna i łatwy dostęp do włókien bez ich uszkadzania,
  • możliwość wyciągnięcia włókna do 20 metrów,
  • włókna światłowodowe jednomodowe w standardzie G.657.A2,
  • powłoka LSZH,
  • podstawowy kabel w systemie ULTIMODE Building System.
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-48SM to innowacyjny system okablowania światłowodowego budynków wykorzystujący konstrukcję tzw. kabla łatwego dostępu. Kabel wykonany jest w konstrukcji tuby bez żelu, co umożliwia łatwe wykonanie okna w powłoce kabla i odgałęzienia włókien światłowodowych bez konieczności spawania w miejscu odgałęzienia.
Konstrukcja kabla ULTIMODE BS umożliwia nacinanie okien w powłoce i wyciąganie z kabla pojedynczych włókien światłowodowych. Średnica wewnętrzna tuby została dobrana w taki sposób aby nie dopuścić do uszkodzenia włókien światłowodowych podczas jej nacinania. Dodatkowym zabezpieczeniem włókien są dwa pręty aramidowe w powłoce kabla, które oprócz wzmocnienia i stabilizacji kabla stanowią także barierę dla strippera.
Kabel ULTIMODE BS-48SM zawiera 48 włókien jednomodowych. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem GB13993.3-2001. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe o standardzie ITU-T G.657.A2 w powłoce 900 μm. Włókna w standardzie G.657.A2 są obecnie jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych. Włókno to często nazywane jest "udoskonalonym włóknem G.652D", ze względu na to, iż zmniejszono minimalny możliwy promień gięcia, przy zachowaniu parametrów pozostałych własności. Tłumienie włókna G.657.A2 dla długości fali 1310nm wynosi <0,35dB/km, a dla 1550nm <0,20dB/km. Charakterystycznym dla tego typu włókna jest zmniejszony wpływ tłumienia makrozgięć. Tłumienność 10 zwojów o promieniu zgięcia 15mm dla fali 1550nm jest <0,03dB, a przy minimalnym promieniu wynoszącym tylko 7,5mm, 1 zwój wprowadza tłumienie <0,5dB dla fali 1550nm.
Pojęcie promienie gięcia włókna i promienia gięcia kabla nie są tożsame. Parametry gięcia włókna zależą od jego standardu (parametrów fizycznych)< natomiast promień gięcia należy przyjąć jako 20x średnica przekroju poprzecznego kabla.
Kable łatwego dostępu ULTIMODE BS przeznaczone są do montażu w budynkach wielomieszkaniowych, biurowych i przestrzeniach typu "open space". Są bardzo dobrym rozwiązaniem przy modernizacji instalacji w kamienicach czy starym budownictwie gdzie ciężko wprowadzić kilka kabli w szacht pionowy. W takim przypadku wykorzystanie systemu ULTIMODE Building System z kablem łatwego dostępu pozwala operatorom telekomunikacyjnym, operatorom telewizji kablowych czy lokalnym ISP na szybszą i prostszą instalację w celu zapewnienia odbiorcom usług szerokopasmowych.
W ofercie dostępny jest także kabel łatwego dostępu ULTIMODE z 12, 24, 36 i 48 włóknami jednomodowymi (G.652.D i G.657.A2)
Parametry techniczne:
Nazwa ULTIMODE BS-48SM
Kod L7848
Liczba włókien 48
Średnica kabla 13,5 mm
Masa kabla 145 kg / 1000 m
Rodzaje włókien jednomodowe,
ITU-T G.657.A2
Tłumienie włókna < 0,35 dB/km dla 1310nm
< 0,20 dB/km dla 1550nm
Powłoka włókna 900 μm
Odporność na zgniatanie 500N/100mm
Temperatura pracy - 20... 60oC
Temperatura instalacji - 20... 70oC
Konstrukcja kabla ULTIMODE BS

1. Wskaźnik cięcia okna w powłoce kabla.
2. Luźna tuba w połowie wypełniona włóknami.
3. Pręt aramidowy.
4. Powłoka LSZH.
5. Włókno światłowodowe w powłoce 900 μm.




ULTIMODE Building System to rozwiązanie pozwalające na stworzenie światłowodowej sieci budynkowej FTTH (ang. Fiber To The Home). System pozwala na kompleksową budowę linii optycznej w budynkach z zapewnieniem łącza światłowodowego w każdym mieszkaniu / biurze. System idealnie rozwiązuje także problem rozprowadzenia okablowania w biurach typu "open space".
Możliwe zastosowania:
  • kabel łatwego dostępu w sieciach FTTX,
  • budownictwo mieszkaniowe i wielorodzinne,
  • parkingi, biurowce,
  • nowoczesne sieci FTTH,
  • kable mieszkaniowe wewnętrzne.
Dlaczego warto używać kabel łatwego dostępu:
  • szybka instalacja, bez zastosowania specjalistycznego sprzętu,
  • optymalizacja ilości spawów,
  • redukcja kosztów,
  • kompletny system, pozwalający na zakańczanie, podział i łączenie kabli światłowodowych,
  • elastyczne rozwiązanie – zastosowanie w budynkach niskich (5 pięter), budynkach wysokich (do 30 pięter), przestrzeniach typu open space, biura.
Cena dotyczy 1 metra kabla.

Dane techniczne

Nazwa ULTIMODE BS-48SM
Kod L7848
Liczba włókien 48
Średnica kabla 13,5 mm
Masa kabla 145 kg / 1000 m
Rodzaje włókien jednomodowe,
ITU-T G.657.A2
Tłumienie włókna < 0,35 dB/km dla 1310nm
< 0,20 dB/km dla 1550nm
Powłoka włókna 900 μm
Odporność na zgniatanie 500N/100mm
Temperatura pracy - 20... 60oC
Temperatura instalacji - 20... 70oC