Czujnik ruchu z zasilaniem bateryjnym rH-P1 F&Home Radio

Kod towaru: F1801
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Czujnik rH-P1 to niskoprądowy, pasywny detektor ruchu. Czujnik wykrywa osoby poprzez detekcję zmian promieniowania podczerwonego. Każda zmiana transmitowana jest do serwera. Komunikacja odbywa się bezprzewodowo. Typowe zastosowanie to sterowanie oświetleniem, wentylacją oraz praca jako element zintegrowanego systemu alarmowego.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-P1
Moduł rH-P1 reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z jednego wejścia i z jednego wyjścia binarnego. Wykrycie osoby generuje na wyjściu stan logiczny '1'. W stanie spoczynku na wyjściu jest stan logiczny '0'.
Montaż:
  • Rozkręcić obudowę czujnika.
  • Wykręcić śrubę i wyciągnąć płytkę elektroniki.
  • Za pomocą dwóch wkrętów przykręcić tylną obudowę czujnika do przegubu.
  • Zamontować płytkę elektroniki.
  • Wyciągnąć folię zabezpieczającą baterię.
  • Skręcić obudowę czujnika.
  • Zamontować uchwyt na ścianie zgodnie ze schematem.
  • Nasadzić czujnik z przegubem na uchwyt.
Zalecenia do instalacji czujnika:
Czujnik ruchu nie powinien być montowany naprzeciwko okien lub w miejscach narażonych na bezpośrednie oświetlenie słoneczne.Należy upewnić się, czy bezpośrednio przed czujnikiem lub w jego polu widzenia (zasięgu działania) nie znajdują się żadne przeszkody (kwiaty, meble, ścianki działowe) uniemożliwiające jego prawidłowe działanie.


Nie zaleca się mocowania czujnika w pobliżu urządzeń mogących zmienić temperaturę otoczenia w sposób gwałtowny np. grzejniki i klimatyzatory.


Czujnik powinien być zamontowany na sztywnej powierzchni, na wysokości minimalnej 2,4 m.Czujnik ruchu wykazuje się większą czułością na ruchy w poprzek strefy wykrywania niż w kierunku czujnika.Obszar detekcji - widok z góry
Obszar detekcji - widok z boku
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie czujnik ruchu F1810 podaje stan 1 w przypadku, gdy wykrywany jest ruch, zapalając tym samym lampę podłączona do wyjścia przekaźnikowego modułu F1211. Nadajnik w module F1211 może zostać wykorzystany np. do włączania światła w innym pomieszczeniu.
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-P1
Rodzaj towaru Czujka
System F&Home Radio
Mocowanie Wolnostojące
Rodzaj obudowy Czujka
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość nadajników 1
Zasilanie bateria 2x AAA
Czujnik ruchu kąt detekcji ° 110
obszar detekcji m 15
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC -20...50
Wymiary mm 112 x 66 x 45