Czujnik ruchu z sondą temperatury z zasilaniem bateryjnym rH-P1T1 F&Home Radio

Kod towaru: F1802
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Czujnik rH-P1T1 to połączenie detektora ruchu z czujnikiem temperatury otoczenia. Niskoprądowy pasywny detektor ruchu wykrywa osoby poprzez detekcję zmian promieniowania podczerwonego. Do systemu asynchronicznie przekazywana jest zmiana sygnału detektora ruchu i odczytu temperatury. Odczyt temperatury przesyłany jest co 5 minut - w przypadku gdy temperatura się zmienia, oraz przy wykryciu ruchu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Typowe zastosowanie to sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją oraz praca w systemie alarmowym.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-P1T1
Moduł rH-P1T1 reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z jednego wejścia i z jednego wyjścia binarnego detektora ruchu. Wykrycie osoby generuje na wyjściu stan logiczny '1'. W stanie spoczynku, na wyjściu jest stan logiczny '0'. Wyjście temperatury ze względu na obudowę czujnika obarczone jest inercją. Z tego względu, rH-P1T1 nadaje się do pomiaru temperatur których szybkość zmian nie jest większa niż 1°C/godzinę.
Montaż:
  • Rozkręcić obudowę czujnika.
  • Wykręcić śrubę i wyciągnąć płytkę elektroniki.
  • Za pomocą dwóch wkrętów przykręcić tylną obudowę czujnika do przegubu.
  • Zamontować płytkę elektroniki.
  • Wyciągnąć folię zabezpieczającą baterię.
  • Skręcić obudowę czujnika.
  • Zamontować uchwyt na ścianie zgodnie ze schematem.
  • Nasadzić czujnik z przegubem na uchwyt.
Zalecenia do instalacji czujnika:
Czujnik ruchu nie powinien być montowany naprzeciwko okien lub w miejscach narażonych na bezpośrednie oświetlenie słoneczne.Należy upewnić się, czy bezpośrednio przed czujnikiem lub w jego polu widzenia (zasięgu działania) nie znajdują się żadne przeszkody (kwiaty, meble, ścianki działowe) uniemożliwiające jego prawidłowe działanie.


Nie zaleca się mocowania czujnika w pobliżu urządzeń mogących zmienić temperaturę otoczenia w sposób gwałtowny np. grzejniki i klimatyzatory.Czujnik powinien być zamontowany na sztywnej powierzchni, na wysokości minimalnej 2,4 m.Czujnik ruchu wykazuje się większą czułością na ruchy w poprzek strefy wykrywania niż w kierunku czujnika.Obszar detekcji - widok z góry
Obszar detekcji - widok z boku

Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie czujnik ruchu z sondą temperatury F1802 podaje stan 1 w przypadku, gdy wykrywany jest ruch, zapalając tym samym lampę podłączoną do wyjścia przekaźnikowego modułu F1211. Dodatkowo, sonda w module może być wykorzystana do wyświetlania aktualnej temperatury oraz sterowania systemem ogrzewana/chłodzenia. Nadajnik w module F1211 może zostać wykorzystany np. do włączania światła w innym pomieszczeniu.
O systemie:

F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-P1T1
Rodzaj towaru Czujka
System F&Home Radio
Mocowanie Wolnostojące
Rodzaj obudowy Czujka
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość nadajników 1
Zasilanie bateria 2x AAA
Czujnik ruchu kąt detekcji ° 110
obszar detekcji m 15
Czujnik tempratury zakres °C -20...45
rodzielczość °C 0,1
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC -20...50
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 112 x 66 x 45