Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M8534
CPD507/787 to bardzo tani rejestrator o bardzo dobrych parametrach wyposażony w moduł sieciowy i szybką rejestracją nawet 400 kl/sek....
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ
Widok urządzenia

Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ
Widok po otwarciu przedniej klapki

Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ
Widok z tyłu

Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ
W komplecie pilot zdalnego sterowania i 2 baterie AAA

Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ
Akcesoria znajdujące się w komplecie

Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy CPD-507/787 (LAN, Triplex) WYPRZEDAŻ
Widok rejestratora w opakowaniu

CPD507/787 to bardzo tani rejestrator o bardzo dobrych parametrach wyposażony w moduł sieciowy i szybką rejestracją nawet 400 kl/sek.
Parametry techniczne
Nazwa

CPD507

Kod
M8534

Wejścia wideo

16 (gniazda typu BNC)

Wyjścia wideo

1 (gniazdo typu BNC) + 1 dodatkowe
wyjście na monitor alarmowy;
1 (gniazdo D/V – do podłączenia konwertera Vido/VGA)

Wyjścia wideo (przelot z kamer)

16 (gniazda typu BNC)

Wejścia audio

4 (gniazda typu RCA)

Wyjścia audio

2 (gniazda typu RCA)

Metoda kompresji (zapis)

MPEG4

Metoda kompresji (transfer)

MJPEG

Liczba poziomów kompresji

4

Największa rozdzielczość

720 x 576

Prędkość zapisu współdzielona na wszystkie wejścia

400 kl/sek (CIF)
100 kl/sek (D1)

Niezależna prędkość zapisu dla każdej kamery

NIE

Archiwizacja danych CD/DVD/USB/Sieć/Inne

USB (PenDrive), sieć

Liczba obsługiwanych dysków

2

Maksymalna pojemność dysku

500 GB

Maksymalny czas rejestracji na dysku 250 GB

Brak danych

Obsługa macierzy dyskowych

TAK

Przeglądanie materiałów na innym urządzeniu

Komputer PC

Konwersja nagranych plików do standardowych formatów

NIE

Detekcja ruchu: obrazowa/sprzętowa

TAK/TAK

Liczba podziałów

8

Sterowanie kamerami szybkoobrotowymi (protokół)

TAK (Pelco-D)

Złącze alarmowe

TAK

Praca w sieci: przeglądarka/program klienta

TAK/TAK

Maksymalna liczba użytkowników jednocześnie zalogowanych

5

Prealarm/Postalarm

TAK/NIE

Znak wodny

TAK

Zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych

HASŁO

Pilot

TAK

Menu (język)

polski, angielski, inne

Zasilanie

AC 90-230V (27W)

Wymiary

432 x 90 x 326 mm

Masa

7,22 kg

Uwagi

Brak

Rejestrator posiada detekcję ruchu i zdalne powiadamianie o alarmach.
Pierwsze funkcja – “detekcja obrazowa” (dobrze już znana instalatorom CCTV) umożliwia takie zaprogramowanie urządzenia, aby rejestrowane były tylko sytuacje alarmowe – czyli zdarzenia, w których kamera wykryje ruch, co znacznie wydłuża czas nagrania.
Uwaga: Dla bezpieczeństwa systemu aktywacja detekcji ruchu na dowolnej kamerze powoduje załączenie nagrywania wszystkich kamer.
Druga funkcja to – “zdalne powiadomienie o alarmach” umożliwia wysłanie informacji w postaci: zdjęcia, wiadomości SMS poprzez sieć do innego komputera lub telefon komórkowy (obecnie można oglądać obrazy na telefonach firmy Motorola, a w najbliższym czasie będzie to też możliwe na telefonach firmy Nokia).
Parametry obrazu tj. jasność, kontrast, nasycenie kolorów można regulować indywidualnie dla każdego kanału.
Jest to pełny triplex – czyli możliwe jest jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie nagrań archiwalnych. Dzięki dużej liczbie podziałów ekranu możliwe jest takie zdefiniowanie układu wyświetlania obrazów, aby w części dostępnych okien był obraz on-line, a w pozostałych np. playback.
Jak wcześniej wspomniano jest to bardzo szybki rejestrator (rejestrujący nawet 400 kl/sek – rozdzielczość CIF). W najwyższej rozdzielczości D1 może zapisywać z prędkością 100 kl/sek. Takie parametry sugerują, że zapis z tak wysokimi parametrami (rozdzielczość 720 x 576, 100 kl/sek) będzie wymagał ogromnej powierzchni dyskowej. Jednak testy jakie przeprowadziliśmy udowodniły, że kompresja MPEG4 jest bardzo wydajna. Tylko 3,5-5 GB wolnej przestrzeni dyskowej potrzeba do zapisania 1 godziny obrazów z 16 kamer. Oznacza to, ze na 2 dyskach 300 GB możemy zapisywać co najmniej przez 120 godzin.
Przy standardowych ustawieniach taka pojemność wystarczy na ponad 2 tygodnie rejestracji. W systemach, w których potrzebny będzie dłuższy czas archiwizacji dostępne są dodatkowe moduły umożliwiające podłączenie nawet kilkudziesięciu dysków.
Oprócz powyżej wymienionych zalet urządzenia, rejestrator posiada jeszcze jedną ogromnie ważna funkcję: możliwość zdefiniowania dwóch różnych ustawień jakości obrazów – tych rejestrowanych lokalnie i tych wysyłanych w “świat” poprzez Internet. Funkcja ogromnie ważna szczególnie w (“polskich warunkach”) przypadku, gdy nie dysponujemy szybkim łączem. Świadome zmniejszenie jakości obrazów przesyłanych poprzez sieć zapewni większą płynność obrazów, natomiast rejestracja w wyższymi parametrami pozwoli na lepszą identyfikację i ocenę sytuacji przy przeglądaniu materiałów archiwalnych.
Wyszukiwanie materiałów archiwalnych odbywa się na podobnych zasadach jak w większości rejestratorów (do dyspozycji mamy wyszukiwanie po dacie i godzinie) po zdarzeniach alarmowych. Przeglądanie obrazów może odbywać się z różnymi prędkościami zarówno w przód jak i w tył.
Przeglądanie materiałów archiwalnych odbywa się bezpośrednio z rejestratora lub na komputerze za pomocą specjalnego oprogramowania. Przenoszenie materiałów z rejestratora odbywa się poprzez USB (możliwość podłączenia zewnętrznej pamięci typu PenDrive lub zewnętrznej kieszeni USB). Uwaga: nie można wprost podłączyć komputera do rejestratora.
Rejestrator oczywiście może pracować w sieci. Obsługuje również DDNS, dlatego może współpracować z zmiennymi adresami IP. Dostęp poprzez sieć realizowany jest poprzez specjalne oprogramowanie dostępne na płycie CD dostarczonej wraz z rejestratorem.
Urządzenie wyposażone jest w pilota zdalnego sterowania. Możliwe jest zatem zamknięcie rejestratora w specjalnych szafach uniemożliwiających bezpośredni dostęp przez niepowołane osoby. Stosując dodatkowe przedłużacze pilotów można swobodnie sterować nawet z dużych odległości.
Ponadto posiada on dużo ważnych funkcji, bez których obecnie nie można zapominać wybierając sprzęt do systemów CCTV:
  • Znak wodny (Watermark) – umieszczenie specjalnego znacznika uniemożliwiającego modyfikację nagrań,
  • Podwójny zapis (Mirror Recording) – funkcja umożliwiająca równoczesny zapis na dwóch dyskach (bezpieczeństwo archiwum w przypadku awarii jednego z nośników),
  • Zapis przed alarmem (Pre-alarm).
Rejestrator posiada menu w języku polskim – jest ono bardzo przejrzyste i intuicyjne. Najnowsze modele pozwalają na sterowanie głowicami szybkoobrotowymi (protokół Pelco-D) i obsługują macierze dyskowe. Do rejestratorów CPD dostępny jest specjalny konwerter Vido-VGA, dzięki któremu możemy obraz z rejestratora wyświetlić na monitorze komputerowym.