Cyfrowa czujka dualna SILVER SATEL - wyprzedaż

Kod towaru: G3005
Towar został wycofany z oferty
Oferta: Biblioteka: .

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Dualna czujka ruchu, łącząca technologię PIR oraz detekcję mikrofalową, przeznaczona jest do ochrony pomieszczeń, w których panują niekorzystne warunki – przeciągi, czy intensywna konwekcja. Dzięki temu jest znakomitą propozycją do ochrony pomieszczeń z kominkami czy ogrzewaniem nadmuchowym, gdzie estetyka elementów instalacji jest równie ważna jak ich niezawodność.
Cyfrowa czujka dualna SILVER SATEL charakteryzuje się dużą czułością przy równocześnie wysokiej odporności na zakłócenia i fałszywe alarmy. Dzięki zastosowaniu dwóch detektorów: czujnika mikrofalowego (MW) i podwójnego elementu piroelektrycznego (PIR) jest w stanie wykryć intruza zamaskowanego przed czujnikiem podczerwieni. Funkcja antymaskingu, realizowana przez tor mikrofalowy, chroni czujkę przed próbami zasłonięcia. W czujce zastosowano zaawansowany procesor sygnałowy z przetwornikiem wysokiej rozdzielczości. Mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur. Dodatkowe atuty czujki to pamięć alarmów oraz możliwość uruchomienia specjalnego trybu testowego, pozwalającego na indywidualne sprawdzenie toru mikrofalowego albo podczerwieni.
Dzięki zastosowaniu dwutorowej detekcji ruchu za pośrednictwem podczerwieni i mikrofal, czujka SILVER SATEL charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością detekcji ruchu. Nie powoduje fałszywych alarmów generowanych np. przez przepływ zimnego powietrza z ciągów wentylacyjnych lub gorącego z kominka, kotła c.o. Najczęściej znajduje zastosowanie w kotłowniach, garażach, dużych pomieszczeniach (halach), korytarzach.
Czujka SILVER może pracować w dwóch trybach: podstawowym lub zaawansowanym. W trybie zaawansowanym czujka jest w stanie wykryć intruza zamaskowanego przed czujnikiem PIR.
W podstawowym trybie pracy czujka generuje alarm jedynie w przypadku wykrycia ruchu przez oba czujniki. Pierwszy układ (PIR lub MW), który wykryje ruch, aktywuje 3 sekundowy okres czasu, podczas którego drugi czujnik musi także wykryć ruch, aby czujka wygenerowała alarm. Jeśli w ciągu 3 sekund od wykrycia ruchu przez pierwszy z czujników, drugi nie potwierdzi stanu alarmowego, czujka nie wygeneruje alarmu.
W trybie zaawansowanym czujka generuje alarm w następujących przypadkach:
 • ruch zarejestrowały oba czujniki, jak w trybie podstawowym,
 • czujnik MW zarejestrował 16 naruszeń w czasie krótszym niż 15 minut, ale czujnik PIR nie wykrył ruchu,
 • czujnik MW został bardzo silnie naruszony, podczas gdy czujnik PIR bardzo słabo (zaobserwowany przez czujnik PIR ruch był na tyle nieznaczny, że nie spełniał kryteriów naruszenia w trybie podstawowym). Sytuacja taka może mieć miejsce, gdy intruz usiłuje zamaskować swoją obecność przed czujnikiem PIR.
Uwaga: Należy pamiętać o ustawieniu odpowiedniej czułości wykrywania toru mikrofalowego, gdyż mikrofale mogą przenikać np. przez ściany gipsowe, drzwi itp., co może prowadzić do generowania fałszywych alarmów.
Cechy wyróżniające
 • tor PIR i mikrofalowy
 • zgodność z EN50131 Grade 2
 • cyfrowy algorytm detekcji nowej generacji
 • wykrywanie zamaskowanego intruza
 • precyzyjna soczewka Fresnela
 • cyfrowa kompensacja temperatury
 • funkcja antymaskingu realizowana przez tor mikrofalowy
 • zdalnie uruchamiany tryb testowy
 • pamięć alarmu
 • regulowany uchwyt mocujący w komplecie

Dane techniczne

Model SILVER
Rodzaj towaru Czujka alarmowa
Marka Satel
Typ Przewodowa
Kolor Biały
Materiał obudowy Plastik
Kompatybilność Systemy przewodowe
Parametry
Tory detekcji PIR+MW
Pyroelement Podwójny
Montaż Wewnętrzny
Zalecana wysokość montażu m 2,4
Max. zasięg detekcji długość m 18
szerokość m 12
kąt detekcji ° 88
Wbudowane rezystory parametryczne Tak
rezystancja 2 x 1,1
Częstotliwość mikrofali GHz 10,525
Wykrywanie prędkości ruchu m/s 0,3...3
Wskaźnik LED do sygnalizacji Tak
Liczba kolorów wskaźnika LED 1
Cyfrowy algorytm detekcji Tak
Cyfrowa kompensacja temperatury Tak
Zabezpieczenie sabotażowe Tak
Pozostałe
Napięcie zasilania DC V 12 +/-15%
Pobór prądu w stanie gotowości mA 18
Maksymalny pobór prądu mA 25
Klasa środowiskowa II
Stopień zabezpieczenia Grade II
Spełniane normy EN 50131-2-4, EN50130-4, EN50130-5, EN50131-1
Temperatura pracy °C -30...+55
Maksymalna wilgotność % 93 +/-3
Wymiary mm 62 x 136 x 49
Masa kg 0,13