CeBIT 2001 - Fotoreportaż Dipola

CeBIT 2001 - fotoreportaż Dipola

Nasza redakcja była na największych targach Elektroniki i Telekomunikacji w Hanowerze. Więcej o targach CeBIT 2001 i nowościach na nich zaprezentowanych można przeczytać w specjalnym numerze Informatora TV-Sat.


Podobno w tym roku zostanie po raz kolejny pobity kolejny rekord frekwencji - ponad 800 000 zwiedzających co przy kurczących się statystykach targowych w innych branżach jest sporym osiągnięciem. 

 


Z pośród wszystkich Polskich firm obecnych na targach największe stoisko miała Grupa Kapitałowa TPSA. Widoczne były osoby niosące aluminiowe baloniki w kształcie kamery które jednak trudno było skojarzyć z naszym rodzimym operatorem.


Dla porównania niemiecki odpowiednik TPSA - Deutshe Telekom wybudował na terenach targowych taki oto budynek, który nieodparcie kojarzy się z krzywą wieżą w Pizie. Stoisko tego operatora należało do jednego z największych na targach.


Spacerując po terenach targowych nie sposób było nie dostrzec ciężarówki TechniSata która swoim wyglądem robiła najlepszą reklamę pokazywanym wewnątrz odbiornikom zaprojektowanym przez włoskiego designera Colaniego.


Oto stoisko brytyjskiej firmy Mat&Jaybeam produkującej anteny, która rokrocznie obecna jest na Cebicie  


Tak natomiast prezentował się maszt z antenami na stoisku Łotewskiej firmy SAF Technika z Rygi, która prezentowała systemy transmisji danych w paśmie 23 GHz


A teraz coś z innej beczki. Firma Siemens wiedząc że dobry show jest lepszy niż najlepsza reklama (ludziska przecież potrzebują chleba i igrzysk) postawiła pawilon w którym ogromne pompy nieustannie wprawiały w ruch wodę pozwalając na surfowanie i to nie wirtualne. Śmiałków nie brakowało. Niektórym nawet udawało się wykonać jakiś efektowny skok nagradzany brawami przez setki zgromadzonej gawiedzi. Wszystko to nakręcały kamery telewizyjne a obraz oraz powtórki skoków przedzielane reklamą Siemensa wyświetlany był na kilku telebeamach.


Wszyscy stawiają na młodzież, bo ktoś musi w końcu kupować te zabawki produkowane przez wielkie koncerny, o czym z nadzieją zawiadamia zmęczony już trzydniowym pobytem na targach Wasz webmajster  

 

Zobacz inne reportaże Dipola