FB
MÓJ KOSZYK
Mój koszyk jest pusty

Przewody

Zewnętrzne

Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y SM (8 włókien G.652D) - 1m
Kod towaru: L79508
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
2,50 PLN3,08 PLN0 %
Gwarancja - 24 miesiące
Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y SM (8 włókien G.652D) - 1m
Kabel światłowodowy DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 8SM - zbliżenie przewodu
Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y SM (8 włókien G.652D) - 1m
Kabel światłowodowy DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 8SM - widok szpuli 2km
Cechy wyróżniające:
  • tuba centralna 2,8mm wypełniona żelem
  • 8 włókien jednomodowych G.652D 9/125 μm
  • szklane włókna wzmacniające kabel
  • powłoka LLDPE (niskociśnieniowy liniowy polietylen)
  • włókna w powłoce o średnicy 250 μm
Kabel światłowodowy DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 8SM to kabel przeznaczony do zastosowań zewnętrznych. Włókna jednomodowe umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla oraz zabezpiecza włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna szklane mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel przeznaczony do zastosowań zewnętrznych można:
  • ułożyć w ziemi, przy czym zalecane jest stosowanie rur osłonowych
  • ułożyć na dachu budynku (powłoka odporna na UV)
  • prowadzić napowietrznie (zalecane jest wykorzystanie linki nośnej dla odległości większej niż 10m)
Kabla można prowadzić na długość maksymalnie 15m od punktu wprowadzenia do budynku. Do dalszej dystrybucji sygnału wewnątrz budynku należy stosować kable w powłoce LSZH.
Kabel DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 8SM zawiera 8 włókien jednomodowych. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna z tabelą poniżej. Powłoka kabla o grubości 1.2 mm, wykonana jest z czarnego polietylenu LLDPE (IEC 60811, IEC 60708).
1. Czerwony13. Zółty + oznaczenie co 70mm
2. Zielony14. Biały + oznaczenie co 70mm
3. Niebieski15. Szary + oznaczenie co 70mm
4. Żółty16. Turkusowy + oznaczenie co 70mm
5. Biały17. Pomarańczowy + oznaczenie co 70mm
6. Szary18. Różowy + oznaczenie co 70mm
7. Brązowy19. Żółty + oznaczenie co 35mm
8. Fioletowy20. Biały + oznaczenie co 35mm
9. Turkusowy21. Szary + oznaczenie co 35mm
10. Czarny22. Turkusowy + oznaczenie co 35mm
11. Pomarańczowy23. Pomarańczowy + oznaczenie co 35mm
12. Różowy24. Różowy + oznaczenie co 35mm
W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe G.652.D 9/125. Włókna w standardzie G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych. Popularność zawdzięczają obniżonej tłumienności w tzw. piku wodnym, dzięki czemu systemy światłowodowe mogą pracować w całym paśmie od 1280 do 1625 nm. Włókna w standardzie G.652.D optymalizowane są pod kątem transmisji na długości fali 1310 nm (tłumienie poniżej 0,36 dB/km dla fali 1310 nm oraz poniżej 0,22 dB/km dla fali 1550 nm), natomiast pracują poprawnie w całym paśmie. Włókna są zgodne z normami IEC 60793-2-50, EIA/TIA-FOTP oraz ITU-T G.652.D.
Parametry techniczne:
Nazwa (typ kabla)A-DQ(ZN)B2Y
KodL79508
Liczba włókien8
Średnica zewnętrzna kabla6,5 mm
Masa kabla40 kg / 1000 m
Rodzaje włókienjednomodowe,
G.652.D 9/125 μm
Powłoka pojedyńczego włókna250 μm
Temperatura przechowywania- 40... 60oC
Temperatura pracy- 30... 60oC
Temperatura instalacji- 15... 40oC
Właściwości fizyczna kabli DRAKA A-DQ(ZN)B2Y
WłaściwośćMetoda badaniaWartość
Maksymalna siła ciągnięciaE11500N
Siła naciągu (dynamiczna)E11000N
Siła naciągu (statyczna)E1750N
Siła zrywającaE32000N
UderzenieE720Nm
SkręcenieE75cykli +/- 1 obrót
SuplenieE10Kabel nie supli się, jeżeli średnica pętli jest większa niż 200 mm
Minimalny promień zgięca (dynamiczny)E1160mm
Minimalny promień zgięca (statyczny) 100mm
Przenikanie wodyF5BOdporny na dłuższą penetrację wody
Element wytrzymałościowy Hydrofobowa otulina z włókien szklanych
Powłoka zewnętrzna 1,2mm czarna LLDPE

 

Konstrukcja kabla
1. Włókno światłowodowe w powłoce 250 μm,
2. Żel wypełniający tubę,
3. Tuba centralna,
4. Włókna aramidowe,
5. Powłoka LLDPE.




Cena dotyczy 1 metra kabla.
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
2,50 PLN3,08 PLN0 %
 
Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y SM (8 włókien G.652D) - 1m
Kod towaru: L79508
SKOMPLETUJ
BIBLIOTEKA DZIAŁU
NOWOŚCI W BIBLIOTECE
WARTO PRZECZYTAĆ