Źródło światła SM 1310/1550nm TM102N-SM

553,50 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
553,50 zł 0 % od 1 szt. -
od 11,00 zł
Dostępny
Kod towaru: L5819
Źródło światła TM102N-SM to narzędzie niezbędne do dokonywania pomiarów tłumienia toru optycznego w sieciach FTTx.
• Generowanie wiązki światła o długości fali 1310nm lub 1550nm
• Moc nadawania -5,0 dBm
• Intuicyjna, prosta obsługa
• Zasilanie bateryjne 3x AAA

Gwarancja

Zapewniamy 2 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Źródło światła TM102N-SM L5819 to narzędzie niezbędne do dokonywania pomiarów tłumienia toru optycznego w sieciach FTTx. Pozwala na generowanie fali o określonej długości (1310/1550 nm) i mocy (-5 dBm), dzięki czemu pomiar jest dokładny i pewny.
Urządzenie nadaje falę światła o długości 1310nm lub 1550nm z mocą -5dBm. Fala może być generowana w trybie CW (ang. Constant Wavelength – stała wartość ) lub modulowanej 270Hz, 1kHz, 2kHz. Stabilność krótkotrwała źródła światła wynosi <0,04 dB dla czasu poniżej 15 minut. Urządzenie pracować może w temperaturze -10°C ... +50°C.
Źródło światła posiada złącze przeznaczone do pracy z konektorami SC/PC (ferrula 2.5 mm). Niewielkie wymiary i waga zapewniają doskonałą mobilność. Urządzenie zasilane jest z 3 baterii AAA (brak w zestawie).
Podstawowe funkcje i parametry:
  • generowanie wiązki światła o długości fali 1310nm lub 1550nm,
  • moc nadawania -5,0dBm,
  • funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia, gdy nie wykonana zostanie żadna operacja,
  • czytelny, podświetlany ekran,
  • małe wymiary i masa,
  • intuicyjna, prosta obsługa.
UWAGA! Laser niebezpieczny dla wzroku! Należy zachować ostrożność podczas obsługi!
Więcej na temat pomiarów z wykorzystaniem tego oraz innych urządzeń przeczytać można w artykule "Pomiary w instalacjach światłowodowych".
Idealna temperatura i środowisko pracy: 1550nm - tryb fali CW, 23±3°C, wilgotność względna <70%. Urządzenie przed pracą należy nagrzać - uruchomić na 25 minut, najlepiej w temperaturze 25°C.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Źródło światła
Typ źródła Jednomodowe
Marka TM
Nazwa TM102N-SM
Generowana długość fali nm 1310, 1550
Moc nadawania dBm -5
Stabilność źródła dB < 0,04 (15 minut)
Złącze SC/UPC
Modulacja fali Hz 270, 1000, 2000
Tolerancja nm 20
Dopuszczalna temperatura pracy °C -10...+50
przechowywania -20...+70
Wymiary mm 130 x 63 x 29
Masa kg 0,16
Zasilanie 3x AAA