Targi ANGA - Kolonia 30.05. - 1.06.2006

Klikając na poszczególne zdjęcia można je powiększyć
W tym roku po raz kolejny zwiększyła się powierzchnia wystawiennicza i ilość zwiedzających
Targi Anga 2006 Kolonia. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to okazja do wypromowania nowych technologii w zakresie przekazu telewizyjnego, zapowiadane są transmisje HDTV, DVB-H oraz w technologii IP TV.
Jednak, sądząc po ilości prezentowanego na Targach sprzętu, nie widać, aby producenci liczyli na duże zapotrzebowanie na urządzenia pracujące w nowych technologiach. Pojedyncze egzemplarze tunerów HDTV sygnalizują, że w Europie ta technologia pozostanie, w tym roku, jeszcze w fazie eksperymentów.
O ile, w zakresie elektroniki użytkowej, producenci z Azji całkowicie zdominowali rynek, o tyle, w zakresie profesjonalnych urządzeń do budowy instalacji antenowych (stacje czołowe, wzmacniacze dystrybucyjne, budynkowe itp), firmy europejskie i amerykańskie trzymają się dobrze. Producenci chińscy, obecni na targach, pokazali jedynie nieskomplikowane elementy do budowy sieci (rozgałęźniki, gniazda, przewody, złącza i narzędzia).
Kolejnym, ciekawym krokiem w odwiecznej wojnie pomiędzy tymi, co "kodują", a tymi, co próbują nielegalnie odkodować, jest nowa technologia kontroli dostępu warunkowego. Umożliwia ona realizację płatności online za dostęp do kodowanego programu za pomocą SMS z telefonów komórkowych.
Producenci chińscy, obecni na targach pokazali jedynie nieskomplikowane elementy do budowy sieci (rozgałęźniki, gniazda, przewody, złącza i narzędzia).
Powstała nowa technologia kontroli dostępu warunkowego. Umożliwi ona realizacje płatności online, za dostęp do kodowanego programu satelitarnego, za pomocą SMS z telefonów komórkowych.
Tunery HDTV pokazały miedzy innymi Humax, Pace, Kaon. Jednak na targach nie dawało się odczuć presji na silną promocję tej techniki.
Włoska firma Rover pokazała serię mierników dla instalatorów, a wśród nich miernik do DVB-T z analizą widma.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również nowy miernik Promaxa - TV Explorer
Producent anten satelitarnych, firma Famaval pokazała nowy typ mocowania anteny, pozwalający skrócić czas montażu.
Terra rozpoczęła produkcję nowej serii multiswitchy 4-konwerterowych. Powinny pojawić się w naszej ofercie od września. W przygotowaniu jest także nowa linia dwukonwerterowa MSR-9xx, analogiczna do sprzedawanej już jednokonwerterowej MSR-5xx.
Golden Interstar wypuści niebawem nową linie konwerterów.
Na targach pokazało się parę firm wystawiających IPTV. Ocilion zaprezentowała kompletny system pozwalający na transmisję Multicastową.
Maniacy konwerterów niskoszumowych znaleźliby tutaj także coś dla siebie.
DVB-T repeater GAF -860 to najmłodsze dziecko Telkom-Telmoru. Powinien znaleźć zastosowanie w miejscach, gdzie jest słaby sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, np. w podziemnych garażach. Jest to w zasadzie małej mocy nadajnik telewizyjny.
W sierpniu 2005 doszło do fuzji Triaxa i Hirschmanna. Na targach wystawiali się więc razem.
Amerykański koncern PPC produkujący złącza postawił autobus, w którym, dla swoich dystrybutorów, przeprowadzał pokazy mające przekonać, dlaczego warto kupować drogie złącza.
Obecni byli niektórzy producenci przewodów
W tym roku targi zmieniły oblicze. Spodobało się to nam, więc pewnie przyjedziemy tu za rok.
Trochę cyfr

Liczba
wystawców

Ilość
zwiedzających

Powierzchnia
wystawiennicza

2000

94

1250

2108

2001

118

2800

3200

2002

146

4003

3500

2003

154

3876

4171

2004

215

6312

4900

2005

299

7900

7661

2006

308

9400

8786