Targi ANGA - Kolonia 27.05. - 29.05.2008

Targi ANGA - Kolonia 27.05. - 29.05.2008
Targi ANGA 2008
Tegoroczne targi należy zaliczyć do udanych: więcej wystawców oraz więcej odwiedzających, porządek i sprawna organizacja.
W targach uczestniczyły głównie obecne w branży od dawna firmy: TELEVES, TERRA, ALCAD, Kathrein. Pojawiły się również firmy kojarzone z technologią sieciową, jak np. Cisco.
Nowatorskie stacje czołowe firmy TERRA
Tradycyjnie ciekawą i szeroką ofertę przedstawiła firma TERRA: ofertę nowoczesnych stacji czołowych. TERRA konsekwentnie rozwija ofertę do odbioru programów satelitarnych.
Wystawca pokazał dwie nowatorskie stacje czołowe. Stacje posiadają zdalne zarządzanie (kamera umieszczona w siedzibie firmy pokazywała reakcje stacji na zarządzanie wykonywane ze stoiska). Bardzo dobre parametry szumowe stacji pozwalają na realizację transmisji optycznej.
Rozwiązanie multiswitchowe Kathrein
Niemiecki lider w dziedzinie RTV-SAT, firma Kathrein wspiera rozwiązanie podobne do UNICABLE. Tym razem było to rozwiązanie multiswitchowe z wyjściem umożliwiającym podłączenie ośmiu tunerów na jednym kablu.
Fiber to home
Ostatnia mila jest ciągle najsłabszym ogniwem sieci Internet, co blokuje rozwój telewizji IP. Wystawcy prezentowali rozwiązania FTTH - (fiber to the home) jako lekarstwo na problemy z przepustowością sieci.
Prototyp nowej stacji czołowej IP, Alcad
Firma Alcad pokazała prototyp nowej stacji czołowej IP. Planowana na koniec tego roku stacja będzie mogła konwertować sygnał z telewizji naziemnej, satelitarnej oraz audio wideo do formatu IP.
Płaskie anteny panelowe
Czy płaskie anteny panelowe będą wypierać tradycyjne czasze? W tym momencie barierą jest cena około 180 Euro za sztukę. Dobrze wykonane anteny panelowe nie mają problemu zbyt dużego kątu połowy mocy. Producenci chwalą się bardzo dobrym parametrem - tylko 3 stopnie kąta połowy mocy. Dzięki temu nie występują zakłócenia ze strony bocznego satelity.
Konwertery Invacom
Invacom - konwertery z wyższej półki. Zastosowano w nich filtry UV do redukcji szumów.
Stacker De-Stacker
Stacker De-Stacker to urządzenia, które rozwiązują problem braku dodatkowego kabla w przypadku instalacji tunera PVR np."n". Przy antenie z konwerterem TWIN stosuje się Stacker, który sumuje dwa sygnały, przesyłane dalej jednym kablem.
Dla tych, którzy chą mieć coś więcej niż telewizor...
Telemann - mierniki
Firma Telemann słynie z wysokiej jakości sprzętu pomiarowego. Tym razem można było zobaczyć między innymi znakomitą serię mierników, również dla DVB-S2.
Promptlink Communications
Promptlink Communications - firma sprzedająca systemy do testowania modemów kablowych. Na zdjęciu widoczna kolekcja modemów kablowych.
Konwertery INVERTO
Konwertery INVERTO z bardzo wąskimi promiennikami. Można ustawić tzw. zeza co trzy stopnie.
Firma Horizon
Dość dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko brytyjskiej firmy Horizon - producenta mierników satelitarnych.
Porównanie formatów kompresji
Porównanie kompresji MPEG-4 SP, MPEG-4 i H.264. Znakomita jakość obrazu ukazuje wyższość H.264 nad poprzednimi formatami.
Ogromna ilość sprzedawców kabli z Dalekiego Wschodu. Europejscy klienci oczekują kabli wyższej jakości i z tego powodu dalekowschodni producenci nie cieszyli się zainteresowaniem. Standardem w Europie staje się wykonywanie instalacji na kablach wyższej klasy np. typu TRISET.
Antena na jacht
Tej anteny nie da się wyprowadzić z ustawionej pozycji, gdyż automatycznie podąża za satelitą. Idealne rozwiązanie na statek.
Fuba zaproponowała nowe zastosowanie dla anteny satelitarnej - można ją również wykorzystać jako zegar słoneczny
Nowa antena Famaval
Znany portugalski producent anten satelitarnych, zaprezentował antenę z nowym typem mocowania.
Podgrzewana czasza
Firma Mueller pokazała podgrzewaną czaszę satelitarną przeznaczoną do profesjonalnych zastosowań. Czujnik, będący w komplecie, włącza ogrzewanie i zapobiega powstawaniu oblodzeń.
Policja rekwirowała tunery
Powtórzyła się sytuacja z ubiegłych lat. Policja rekwirowała tunery firm, wobec których istniało podejrzenie, że nie opłaciły licencji MPEG-2 Audio.
Nowe zastosowanie kabla koncentrycznego
Stoisko polskiej firmy Telmor budziło zainteresowanie nie tylko z powodu wystawianego sprzętu... Stylowe stoisko Telmora było bardzo dobrą wizytówką firmy.