Sygnał z kamer w instalacji RTV/SAT. Zamiana sygnałów A/V na sygnał wysokiej częstotliwości RF oznaczająca wprowadzenie sygnału z wszelkiego rodzaju źródeł sygnału takich, jak: komputery, odtwarzacze, czy kamery monitoringu do instalacji telewizji naziemnej jest operacją wymagającą zastosowania tzw. modulatora. Urządzenie to, wyposażone w jedno lub zestaw wejść A/V (HDMI) oraz wyjście RF (zwane potocznie wyjściem "antenowym") umożliwia oglądanie wizji i odsłuch dźwięku na wybranym kanale, na wszystkich podłączonych do instalacji telewizorach. Z punktu widzenia odbiornika wprowadzany do instalacji program widziany jest jako kolejny kanał telewizji naziemnej.
Cyfrowy modulator R86700 znajduje zastosowanie w zintegrowanych z sieciami RTV/SAT instalacjach monitoringu CCTV - może zostać wykorzystane do transmisji sygnału z rejestratora DVR lub NVR do wielu odbiorników TV przy pomocy kabla koncentrycznego. Cyfrowy modulator R86700 umożliwia konwersję wejściowego sygnału o rozdzielczości Full HD (1920x1080-60p) podanego na złącze HDMI do standardu DVB-T COFDM. Stanowi więc doskonałą alternatywę dla instalacji bazujących na rozgałęźnikach i przewodach HDMI.

Modulator HDMI-DVB-T R86700.
Modulatory DVB-T zapewniające wsparcie dla protokołu HDCP (takie jak R86700) mogą być również wykorzystane, jeśli chcielibyśmy, aby w instalacji RTV dostępny był kanał, na którym wyświetlany byłby program ustawiony np. na dekoderze satelitarnym - np. jeśli chcielibyśmy w sypialni korzystać z możliwości umieszczonego w salonie dekodera.
Anteny do odbioru telewizji naziemnej należy dobrać do warunków lokalnych. Szerzej ten temat został omówiony w artykule Dobór anten telewizji naziemnej. Pomocnym może być Wykaz nadajników TV naziemnej w Polsce.
W przedstawionym powyżej przykładzie, do cyfrowego modulatora R86700 Signal podpięto sygnał w rozdzielczości Full HD pochodzącego ze złącza HDMI rejestratora, a następnie zmodulowano go do sygnału w standardzie DVB-T. W skład zestawu antenowego weszły anteny: A2670, A0710 oraz A0221. Możliwa jest oczywiście dowolna inna konfiguracja zestawu anten pracujących w paśmie FM, UHF, VHF. Wzmacniacz masztowy DVB-T MA080L FM-VHFIII-UHF TERRA R82022 posiada trzy wejścia: sygnału radiowego FM (88-108 MHz), pasma VHF (174-230 MHz) oraz pasma UHF (470-790 MHz), a każdy z torów ma możliwość oddzielnej regulacji wzmocnienia. W torze UHF znajduje się filtr pasma LTE 800. Multiswitch MRP-508 R68508 wyposażony jest w włącznik napięcia 12 V DC w torze antenowym, który umożliwia zasilenie wzmacniacza MA080L R82022. Sygnał z modulatora i anten zsumowany został przy pomocy sumatora/rozgałęźnika indukcyjnego RI-2/1 F E2094, który umożliwia przesyłanie napięcia stałego DC z 1 wyjścia do wejścia.