Rejestrator projektowy IP 4k NVR Hikvision DS-9664NI-I8 (64 kanały, 320 Mb/s, 8xSATA, 2xVGA, 2xHDMI, RAID, H.265/H.264)

Kod towaru: K22364
16109,31 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
16109,31 zł 0 % od 1 szt.
od 19,68 zł
Hikvision DS-9664NI-I8 jest nowoczesnym 64-kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix.
• Nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix
• Obsługa do 64 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif
• Cztery wyjścia wideo: HDMI1(4K/30Hz/60Hz), VGA1 (2K/60Hz), HDMI2/VGA2 (1080P/60Hz)
• Obsługa 8 dysków SATA o pojemności do 10 TB, 1 dysku eSATA
• Możliwość klonowania dysku na eSATA
• Obsługa macierzy RAID: 0/1/5/6/10
• Maksymalne pasmo we/wy: 320/256 Mb/s (200/200 Mb/s przy włączonym RAID)
• Obsługa kompresji: H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4
• Analiza obrazu VCA
• Obsługa funkcji: ANR, Hot Swap, Hot Spare
• Integracja z kasami fiskalnymi poprzez POS
• 2 x USB 2.0 i 1 x USB 3.0, RS-232 i RS-485, KB
• We/wy audio (1/1), alarmowe (16/4)
• We/wy alarmowe: 16/4

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Rejestrator należy do grupy urządzeń projektowych Hikvision.Cena hurtowa uzależniona jest od zgłoszonego projektui podlega negocjacji.
Hikvision DS-9664NI-I8 jest nowoczesnym 64-kanałowym rejestratorem IP służącym do zapisu, podglądu oraz odtwarzania obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix. Wyposażony jest w dwa złącza HDMI oraz dwa złącza VGA, za pomocą których urządzenie można bezpośrednio podłączyć do monitora komputerowego lub telewizora bez "pośrednictwa" komputera, co sprawia, iż jest w pełni samodzielnym rejestratorem. 8 portów SATA pozwalają na podłączenie do 8 dysków twardych o łącznej pojemności do 80 TB. Do rejestratora można podłączyć 1 dysk twardy eSATA umożliwiający nagrywanie lub tworzenie kopii danych. Dodatkowo, wspierana jest obsługa sieciowych macierzy dyskowych NAS. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych.
Hot Swap i zarządzanie dyskami
W rejestratorze można ustawić tryb pracy dysków twardych jako nadmiarowe, tylko do odczytu lub odczytu/zapisu. Istnieje również możliwość zarządzania limitami wykorzystania pojemności dysków twardych i przydzielenia różnych pojemności do różnych kanałów. W czasie normalnej pracy rejestratora, możliwa jest wymiana dysków twardych obsługujących przechowywanie danych według RAID 0/1/5/6/10. Dyski mogą być włączane i wyłączane na żądanie.
Hot Spare
Rejestrator może stanowić element systemu z samoczynnie przełączanym urządzeniem rezerwowym N+1. System taki składa się z rejestratorów roboczych oraz rezerwowego, który w przypadku uszkodzenia rejestratora roboczego przejmuje jego funkcję. Jeśli rejestrator roboczy odzyska sprawność, nagrania zostaną zsynchronizowane. Rejestrator zapasowy musi mieć co najmniej taką samą liczbę kanałów jak największy rejestrator roboczy pracujący w systemie.
Gwarancja ciągłości nagrań
Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP wyposażona w kartę pamięci, może zapisywać na niej nagrania w przypadku braku połączenia sieciowego, a po przywróceniu działania sieci, nagrania synchronizowane będą z rejestratorem. Dzięki temu uzyskujemy ciągłość nagrań, nawet w przypadku problemów z komunikacją pomiędzy kamerą i rejestratorem.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania znajduje się pod linkiem.

Cechy charakterystyczne:
 • nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix,
 • obsługa do 64 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif,
 • cztery wyjścia wideo: HDMI1(4K/30Hz/60Hz), VGA1 (2K/60Hz), HDMI2/VGA2 (1080P/60Hz),
 • obsługa 8 dysków SATA o pojemności do 10 TB, 1 dysku eSATA,
 • możliwość klonowania dysku na eSATA,
 • obsługa macierzy RAID: 0/1/5/6/10,
 • maksymalne pasmo we/wy: 320/256 Mb/s (200/200 Mb/s przy włączonym RAID),
 • obsługa kompresji: H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4,
 • analiza obrazu VCA,
 • obsługa funkcji: ANR, Hot Swap, Hot Spare,
 • integracja z kasami fiskalnymi poprzez POS,
 • 2 x USB 2.0 i 1 x USB 3.0, RS-232 i RS-485, KB,
 • we/wy audio (1/1), alarmowe (16/4).
Kompresja H.265+
H.265+/H.265 - większa kompresja przy zachowaniu jakości obrazu z H.264
Rejestracja lokalna oraz transmisja w sieci może odbywać się w standardach kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych w stosunku do H.265, H.264. Aby skorzystać z dowolnej, dostępnej metody kompresji, musi ona być wpierana przez podłączone kamery. Metoda kompresji może być określona indywidualnie, dla każdego kanału.
Inteligentna analiza obrazu
Rejestrator umożliwia obsługę alarmów wykrywania zdarzeń VCA (wykrywanie twarzy, wykrywanie tablic rejestracyjnych, przekroczenia wirtualnej linii, obszaru wtargnięcia, wejścia/wyjścia z obszaru, utraty ostrości, itp.) wysyłanych przez kamerę. Aby skorzystać z tej funkcjonalności kamera musi obsługiwać dany alarm VCA. Przykładem zastosowania może być linia wirtualna z określonym kierunkiem przekroczenia w jedną stronę. Jeżeli spełnione zostaną kryteria przekroczenia w danym kierunku, może nastąpić wyzwolenie wyjścia alarmowego, wysłanie wiadomości e-mail, powiadomienie centrum monitoringu, itp. w zależności od konfiguracji. Rozbudowana analityka pozwala na realizowanie bardziej zaawansowanych projektów, szybkie wyszukiwanie interesujących zdarzeń oraz inteligentne nagrywanie, które wiąże się z oszczędnością miejsca na dyskach twardych.
Specjalne tryby nagrywania
W systemach monitoringu IP zbudowanych w oparciu o kamery i rejestratory marki Hikvision możliwe jest ustawienie nagrywania ciągłego ze specjalnymi parametrami zdarzeniowymi. Każdy kanał rejestracji posiada możliwość zdefiniowania parametrów nagrywania po wystąpieniu zdarzenia. Istnieje możliwość zwiększenia liczby kl./s oraz wartości bitrate. Parametry te mogą być ustawione niezależnie od ustawienia nagrywania ciągłego. Po wystąpieniu zdarzenia (detekcja ruchu, sabotaż wideo), rejestrator przełącza się automatycznie w tryb nagrywania zdarzeniowego (zwykle z wyższymi parametrami). W pozostałym czasie nagrywanie realizowane jest w trybie ciągłym. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie każdej minuty przed i po zdarzeniu, a nagrania pomiędzy wydarzeniami mogą mieć o wiele niższe parametry (ilość kl/s, bitrate), więc zajmują znacząco mniej miejsca na nośnikach pamięci.
Dopracowane oprogramowanie klienckie
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200 służy do podglądu, nadzoru i konfiguracji rejestratorów analogowych, sieciowych oraz kamer IP marki Hikvision (pozwala na stworzenie systemu hybrydowego) poprzez sieć. Aplikacja pozwala na zarządzaniem maksymalnie 256 urządzeniami na maksymalnie 4 monitorach. Na jednym ekranie może być wyświetlony obraz z maksymalnie 64 kamer. Oprócz podglądu i konfiguracji pozwala m.in na zdalne odtwarzanie nagrań, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku, używanie wielopoziomowych e-map do podglądu.
Okno panelu sterowania aplikacji iVMS-4200
Hik-Connect to aplikacja mobilna, przeznaczona na telefony komórkowe działające w oparciu o system operacyjny Android oraz iOS. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Ekran startowy programu Hik-Connect z włączoną miniaturką podglądu na żywo
Ekran podglądu na żywo
Praca w chmurze
Hik-Connect to również nazwa usługi sieciowej przeznaczonej dla urządzeń Hikvison. Jest ona oparta na przetwarzaniu danych w chmurze i integruje następujące funkcjonalności:
 • usługa zdalnego dostępu przez chmurę - umożliwia dostęp do urządzenia w sytuacji gdy nie posiadamy zewnętrznego adresu IP oraz gdy ważna jest prostota - wymagana jest tylko podstawowa konfiguracji sieci. Do urządzenia łączymy się poprzez sieć P2P za pośrednictwem chmury przez aplikację klienta na PC i smarfony,
 • usługa serwera DDNS - skrót DDNS oznacza przypisywanie stałej nazwy domenowej do dynamicznie zmieniających się adresów IP (ang. Dynamic DNS). Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy dostawca Internetu nie zapewnia użytkownikom stałego adresu IP. Warunkiem skorzystania z DDNS jest posiadanie publicznego adresu IP oraz zapewnienie dostępu z sieci zewnętrznej do odpowiednich portów rejestratora (serwera i http, domyślnie 8000 i 80). Możliwe jest uzyskanie połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji klienta na PC oraz smarfony.
Narzędzie do organizacji systemów CCTV Hikvision
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-9664NI-I8
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Projektowy
Marka Hikvision
Seria Seria I
Parametry
Liczba kanałów 64
Pasmo wejściowe Mb/s 320 (200 po włączeniu RAID)
wyjściowe Mb/s 256 (200 po włączeniu RAID)
Tryby wyjść HDMI 1 / VGA 1 Równoległe
HDMI 2 / VGA 2 Równoległe
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
HDMI 2 Pix 1920 x 1080
VGA 1 Pix 1920 x 1080
VGA 2 Pix 1920 x 1080
BNC Pix 704 x 576
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 12 (32 i 24 dostępne są dla 1 kanału z włączonym trybem UltraHD. Dostępne są wówczas max. 24 kanały)
nagrywanie dwóch strumieni Tak
synchroniczne odtwarzanie 16 kanałów
max. możliwości dekodowania 1 kanał 32, 2 kanały 12, 4 kanały 8, 8 kanałów 4, 16 kanałów 1080p
Dysk twardy ilość złączy SATA II 8
ilość złączy eSATA 1
max. pojemność każdego dysku TB 10
RAID Tak
Obsługiwane macierze RAID RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10, (min. 4 TB każdy dysk)
USB 2.0 2
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA (liniowe, 1 kΩ)
Wejścia/wyjścia alarmowe Tak
Alarm wejście 16
wyjście 4
Interfejsy szeregowe RS-232, RS-485, KB
Ethernet 2 x RJ-45 10/100/1000
Aplikacje iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, iSCSI, ISUPI, NFS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP
Funkcje smart
Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA Tak
Dodatkowe funkcje ANR, HotSpare, HotSwap/Hot Plug, POS
Pozostałe
Zasilanie AC V 100...240
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W max. 30
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Montaż rack Tak
Wysokość U 3
Wymiary (W x D x H) mm 445 x 465 x 92
Masa kg 10