Rejestrator projektowy IP 4k NVR Hikvision DS-9632NI-I8 (32 kanały, 320 Mb/s, 8xSATA, 2xVGA, 2xHDMI, RAID, H.265)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Rejestrator należy do grupy urządzeń projektowych Hikvision.Cena hurtowa uzależniona jest od zgłoszonego projektui podlega negocjacji.
Hikvision DS-9632NI-I8 jest nowoczesnym 32-kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix. Wyposażony jest w dwa+ wyjścia HDMI oraz dwa wyjścia VGA, za pomocą których urządzenie można bezpośrednio podłączyć do monitora komputerowego lub telewizora bez "pośrednictwa" komputera. Obraz pomiędzy wyjściami HDMI1 / VGA1 a wyjściami HDMI2 / VGA2 może być wyświetlany niezależnie. 8 portów SATA pozwalają na podłączenie do 8 dysków twardych o łącznej pojemności do 80 TB. Dodatkowo, wspierana jest obsługa sieciowych macierzy dyskowych NAS (NFS) oraz SAN (iSCSI). W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB oraz eSATA, pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Obsługa kamer dedykowanych do identyfikacji tablic rejestracyjnych ANPR, kamer PTZ, kamer z analizą VCA i możliwość integracji z kasami fiskalnymi za pomocą POS, pozwala wykorzystać rejestrator do realizacji projektów o różnym stopniu zaawansowania. Inteligentne opcje wyszukiwania i analizy nagrań, pozwalają na szybkie wyodrębnienie z nagranego materiału interesującego fragmentu.
Rejestrator DS-9632NI-I8 może stanowić element systemu z samoczynnie przełączanym urządzeniem rezerwowym N+1. System taki składa się z rejestratorów roboczych oraz rezerwowego, który w przypadku uszkodzenia rejestratora roboczego przejmuje jego funkcję. Jeśli rejestrator roboczy odzyska sprawność, nagrania zostaną zsynchronizowane. Rejestrator zapasowy musi mieć co najmniej taką samą liczbę kanałów jak największy rejestrator roboczy pracujący w systemie. W opisywanym urządzeniu tryb pracy dysków twardych można skonfigurować jako nadmiarowy, tylko do odczytu lub odczytu/zapisu. Istnieje również możliwość zarządzania limitami wykorzystania pojemności dysków twardych i przydzielenia różnych pojemności do różnych kanałów. W czasie normalnej pracy rejestratora, możliwa jest wymiana dysków twardych obsługujących przechowywanie danych według RAID 0/1/5/6/10. Dyski mogą być włączane i wyłączane na żądanie.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Cechy wyróżniające:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 12 MPix,
 • Obsługa do 32 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif,
 • Wyjścia wideo: 2 x HDMI, 2 x VGA,
 • Niezależne wyjścia HDMI1 / HDMI2, VGA1 / VGA2 (równoległe HDMI1 / VGA1 oraz HDMI2 / VGA2),
 • Maksymalne pasmo wejściowe / wyjściowe - 320 / 256 Mb/s (200 / 200 Mb/s przy włączonym RAID),
 • Obsługa RAID 0/1/5/6/10 (min. 4 TB na każdy dysk),
 • Obsługa 8 dysków SATA III o pojemności do 10 TB (łącznie 80 TB), 1 x eSATA,
 • Obsługa klonowania dysku na dysk eSATA,
 • Obsługa kamer z wbudowaną analityką VCA (linia wirtualna, detekcja wtargnięcia, itp),
 • Obsługa kamer z funkcją AcuSense i Detekcją Ruchu 2.0 (filtr człowiek / pojazd),
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+) / MPEG4,
 • Obsługa funkcji: ANR, POS (integracja z kasami fiskalnymi), HotSwap, HotSpare,
 • Nagrywanie dwóch strumieni,
 • We/Wy audio do dwukierunkowej komunikacji,
 • We/Wy alarmowe: 16 / 4,
 • 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0,
 • 1 x RS-485, 1 x RS-232, 1 x KB,
 • Porty Ethernet: 2 x Rj-45 10/100/1000 Mb/s,
 • Aplikacja na komputer iVMS-4200 i Hik-Central, smartfona Hik-Connect (Andriod, iOS),
 • Dostęp przez chmurę P2P.
Obsługa inteligentnych zdarzeń VCA
Rejestrator posiada obsługę alarmów VCA (np. przekroczenie linii, wykrycie wtargnięcia, wejście i wyjście z obszaru, itp.) jakie mogą być generowane i wysyłane przez kamery IP Hikvision. Aby skorzystać z tej funkcjonalności kamera musi obsługiwać dany alarm VCA. Po spełnieniu kryterium zadziałania, może zostać wyzwolona określona akcja alarmowa, np.: wyzwolenie wyjścia alarmowego, wysłanie wiadomości e-mail, powiadomienie centrum monitoringu, itp. w zależności od konfiguracji. Rozbudowana analityka pozwala na realizowanie bardziej zaawansowanych projektów, szybkie wyszukiwanie interesujących zdarzeń oraz inteligentne nagrywanie, które wiąże się z oszczędnością miejsca na dyskach twardych.
Obsługa kamer AcuSense z Detekcją Ruchu 2.0
Do rejestratora można podłączyć kamery z serii AcuSense wyposażone w algorytm Detekcji Ruchu 2.0. System Detekcji Ruchu 2.0 potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Zapisane na rejestratorze nagrania, mogą w łatwy i szybki sposób zostać przeszukane pod kątem spełnienia kryteriów człowiek / pojazd.
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200
iVMS-4200 to oprogramowanie klienckie dedykowane zarządzania i nadzoru nad systemami bezpieczeństwa marki Hikvision, takimi jak rejestratory (IP, TurboHD), wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery itp. Oprogramowanie pozwala w prosty i wygodny sposób czuwać nad wszystkimi systemami oferując podgląd z kamer IP, zdalne odtwarzanie nagrań, zdalną konfigurację, obsługę zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, obsługę e-map, nagrywanie na dysk twardy i wiele innych.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Okno logowania oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)
Dostęp przez chmurę P2P - aplikacja Hik-Connect
Do obsługi urządzeń Hikvision za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub iOS dedykowana jest aplikacja mobilna Hik-Connect. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych, wideodomofonów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu zapisanych nagrań. Obsługa wideodomofonów za pomocą aplikacji dodatkowo pozwala na zdalne otwieranie elektrozaczepu, odbieranie powiadomień oraz przekazywanie rozmów z panelu wejściowego na telefon w przypadku nieobecności lokatora. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P. Hik-Connect to również nazwa usługi działającej w chmurze umożliwiająca dostęp do urządzeń w sytuacji gdy brak jest zewnętrznego adresu IP.
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Obraz z kamery IP przesyłany jest do rejestratora jako strumień danych. Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP hikvision wyposażona w kartę microSD może zapisywać na niej nagrania w przypadku awarii sieci, czyli problemów z komunikacją pomiędzy kamerą a rejestratorem. Po zaniku awarii, nagrania są automatycznie synchronizowane z rejestratorem i zaznaczone na pasku odtwarzania innym kolorem. Takie rozwiązanie zapewnia gwarancje ciągłości nagrań i podnosi skuteczność działania całego systemu.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-9632NI-I8
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Projektowy
Marka Hikvision
Seria Seria I
Parametry
Liczba kanałów 32
Pasmo wejściowe Mb/s 320 (200 po włączeniu RAID)
wyjściowe Mb/s 256 (200 po włączeniu RAID)
Tryby wyjść HDMI 1 / VGA 1 Równoległe
HDMI 2 / VGA 2 Równoległe
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
HDMI 2 Pix 1920 x 1080
VGA 1 Pix 1920 x 1080
VGA 2 Pix 1920 x 1080
BNC Pix 704 x 576
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 12 (32 i 24 dostępne są dla 1 kanału z włączonym trybem UltraHD. Dostępne są wówczas max. 24 kanały)
nagrywanie dwóch strumieni Tak
synchroniczne odtwarzanie 16 kanałów
max. możliwości dekodowania 1 kanał 32, 2 kanały 12, 4 kanały 8, 8 kanałów 4, 16 kanałów 1080p
Dysk twardy ilość złączy SATA 8
ilość złączy eSATA 1
max. pojemność każdego dysku TB 10
RAID Tak
Obsługiwane macierze RAID RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10, (min. 4 TB każdy dysk)
USB 2.0 2
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA (liniowe, 1 kΩ)
Wejścia/wyjścia alarmowe Tak
Alarm wejście 16
wyjście 4
Interfejsy szeregowe RS-232, RS-485, KB
Ethernet 2 x RJ-45 10/100/1000
Aplikacje iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, iSCSI, ISUPI, NFS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP
Funkcje smart
Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA Tak
Dodatkowe funkcje ANR, HotSpare, HotSwap/Hot Plug, POS
Pozostałe
Zasilanie AC V 100...240
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W max. 30
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Montaż rack Tak
Wysokość U 3
Wymiary (W x D x H) mm 445 x 465 x 92
Masa kg 10