Rejestrator IP NVR Dahua NVR5432-4KS2 (32 kanały, 320 Mb/s, 4xSATA, VGA, HDMI, H.265)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Dahua NVR5432-4KS2 jest nowoczesnym, 32-kanałowym rejestratorem IP pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix.
Urządzenie należy do serii Pro i jest idealnym wyborem do rozwiązań średnich i dużych, w których kluczowe są zarówno wysoka niezawodność oraz elastyczność. Rejestrator obsługuje funkcje kamer związane z inteligentną analizą obrazu (IVS, SMD) oraz bazujących na sztucznej inteligencji. Seria Pro obsługuje też zaawansowane rozwiązania kamer takie jak przekształcenie hemisferyczne fisheye, ANPR, systemy zliczania osób czy rozpoznawanie twarzy. Do rejestratora można podłączyć urządzenia typu POS pozwalając archiwizować dane zarówno przez port RS-232 jak interfejs sieciowy.
Wysoki bitrate wejściowy 320 Mb/s pozwala na skuteczną współpracę z kamerami wysokiej rozdzielczości. Obraz rejestrowany przez urządzenie może być archiwizowany na dwóch dyskach twardych o pojemności do 10 TB. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Porty USB mogą również służyć do podłączenia kompatybilnych modemów 3G/4G i zewnętrznych kart Wi-Fi, umożliwiając połączenie z sieciami bezprzewodowymi. Wyświetlanie obrazu możliwe jest poprzez niezależne porty HDMI/VGA. Elektronika została zamknięta w metalowej obudowie.
Aplikacja na urządzenia mobilne i komputery pozwala na łatwe zarządzanie z dowolnego miejsca.
Cechy wyróżniające:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 4000 x 3000 (12 Mpix),
 • Niezależne wyjścia HDMI (4K / 30Hz, 1080p /30 / 60Hz) / VGA (1080p / 60Hz),
 • Maksymalne pasmo wejściowe/wyjściowe - 320 / 320 Mb/s,
 • Obsługa do 32 kamer IP Dahua lub innych producentów poprzez Onvif,
 • Obsługa 4 dysków SATA o pojemności do 10 TB,
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+),
 • Obsługa funkcji ANR ,
 • Obsługa funkcji SMD Plus,
 • Obsługa funkcji realizowanych przez kamerę: inteligentnej analizy obrazu (IVS) : przekroczenie linii, zniknięcie / pojawienie obiektu, zmiana sceny, oraz detekcji twarzy, zliczania osób, map ciepła,
 • Obsługa funkcji bazujących na sztucznej inteligencji: ochrony perymetrycznej z klasyfikacją obiektów, rozpoznawania twarzy, metadanych z analizy,
 • 3 x USB 3.0, 1 x USB 2.0,
 • 2 x port Ethernet 1 Gb/s,
 • Obsługa terminali POS,
 • We / Wy audio do dwukierunkowej komunikacji,
 • We / Wy alarmowe,
 • Kanał 0 - podgląd obrazu ze wszystkich kamer przy minimalnym wykorzystaniu sieci.
Wymiary rejestratora i zbliżenie na panel tylni
Najważniejsze funkcje:
Sztuczna inteligencja

Rejestrator posiada obsługę kamer dokonujących analizy obrazu w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia (deep learning). W swoim działaniu odwzorowują one strukturę i sposób działania ludzkiego mózgu. Podobnie jak w mózgu, w procesie uczenia budowane są połączenia pomiędzy sztucznymi neuronami (programami) i tworzona jest wielowarstwowa sztuczna sieć neuronowa. Algorytm samodzielnie analizuje wzorcowe zdjęcia i nagrania wyszukując cechy wspólne, a następnie tworzy odpowiednie połączenia. W ten sposób budowane są tzw. warstwy odpowiedzialne za wykrycie określonej cechy. Im więcej warstw posiada algorytm, tym dokładniejsza jest analiza. Dlatego kluczowym jest trening na wielkiej liczbie danych.
Dopiero wielowarstwowe sieci mogą zbierać informacje i wykonywać odpowiednie działania, przede wszystkim automatyczną ekstrakcję i reprezentację cech (wzorców) występujących w danych, uczących sieć m.in. rozpoznawać twarze, marki pojazdów, gatunki zwierząt czy też zdarzenia, np. upadek.
Wyszkolony algorytm używany jest do analizy wideo. Można wyróżnić takie funkcje jak:
 • Ochrona perymetryczna
Funkcja ochrony perymetrycznej polega na wykrywaniu przekroczenia linii lub wkroczenia na obszar chroniony. Urządzenie rozróżnia jaki obiekt narusza kontrolowany obszar oraz automatyczne filtruje fałszywe alarmy wywoływane przez zwierzęta, szeleszczące liście, jasne światła, deszcz lub śnieg itp. Uzyskujemy dzięki temu znaczną dokładność alarmów. Dodatkowo urządzenie może wysyłać alarm w momencie wykrycia niepożądanego zdarzenia.
 • Rozpoznawanie twarzy
Wykrywa twarze pojawiające się w kadrze i porównuje z przechowywanymi w bazie danych, aby dokonać identyfikacji. Funkcja rozpoznawania twarzy może wspomagać systemy wizyjne o identyfikację ważnych klientów, kontrolę czasu pracy, kontrolę dostępu, zarządzanie gośćmi i inne. Alarmowanie może następować w momencie wykrycia osoby nieznanej lub znajdującej się na czarnej liście.
 • Zliczanie osób
Liczba osób, które wchodzą / wychodzą / mijają określone obszary, w określonych przedziałach czasowych są liczone po wyfiltrowaniu nieistotnych celów (wózki sklepowe, szwendanie, personel itp.).
 • ANPR
ANPR (Automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych) to technologia, która używa optycznego rozpoznawania znaków. Aplikacje systemu obejmują szlabany parkingowe, punkty poboru opłat, monitorowanie ruchu i bezpieczeństwa, prędkość i pomiar czasu podróży itp.

 • Metadane
Metadane to informacje o cechach wyodrębnionych z obiektu docelowego. Obecnie istnieją cztery główne rodzaje metadanych w systemach bezpieczeństwa: ludzka twarz, ludzkie ciało, pojazd mechaniczny i pojazd niezmotoryzowany. Informacje dotyczące twarzy obejmują płeć, wiek, ekspresję, obecność okularów, maski, brody itp. Informacje o ciele człowieka obejmują rodzaj ubrania, kolor odzieży, plecaki itp
Funkcja ANR

Obraz z kamery IP przesyłany jest do rejestratora jako strumień danych. W przypadku awarii sieci komputerowej (zmniejszenia jej przepustowości) informacje są bezpowrotnie tracone, bo sieć ich nie buforuje, a kamera nie może ich powtórnie wysłać. Po włączeniu funkcji ANR (ang. Automatic Network Replenishment) kamera może zapisywać nagrania na karcie pamięci w przypadku problemów z łącznością z rejestratorem. Po ustaniu awarii nagrania są automatycznie przekazywane do rejestratora. W przypadku przerw w transmisji operator nie musi podejmować żadnych działań, aby na rejestratorze znalazło się kompletne nagranie. Aby z niej skorzystać należy posiadać również kamerę IP Dahua wyposażoną w slot na kartę pamięci oraz kartę microSD.
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Android
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model NVR5432-4KS2
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Standardowy
Marka Dahua
Seria Seria 5 (Pro)
Parametry
Liczba kanałów 32
Pasmo wejściowe Mb/s 320
wyjściowe Mb/s 320
Tryby wyjść HDMI 1 / VGA 1 Równoległe
HDMI / VGA Niezależne
HDMI 2 / VGA Niezależne
HDMI 2 / VGA 2 Równoległe
HDMI 1 / HDMI 2, VGA 1 / VGA 2 Niezależne
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
HDMI 2 Pix 1920 x 1080
VGA 1 Pix 1920 x 1080
VGA 2 Pix 1920 x 1080
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 12
synchroniczne odtwarzanie 16 kanałów
max. możliwości dekodowania 4 kanały 8 Mpix, 16 kanałów 1080p
Dysk twardy ilość złączy SATA 4
max. pojemność każdego dysku TB 10
USB 2.0 3
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA
wyjście 2, RCA
Alarm wejście 16
wyjście 6
Interfejsy szeregowe RS-232, RS-485
Ethernet 2 x RJ-45 10/100/1000
Aplikacje Smart PSS Lite, DSS, DMSS
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS
Funkcje smart
Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA Tak
Dodatkowe funkcje ANR, POS
Pozostałe
Zasilanie AC V 100...240
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W 16,7
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszczalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wysokość U 1,5
Wymiary (W x D x H) mm 440 x 411 x 76
Masa kg 4,3