Rejestrator IP NVR Dahua NVR4208-4KS2/L (8 kanałów, 200 Mb/s, 2xSATA, VGA, HDMI, H.265)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Dahua NVR4208-4KS2/L jest nowoczesnym, 8-kanałowym rejestratorem IP pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 4K (8 Mpix). Wysoki bitrate wejściowy 200 Mb/s pozwala na skuteczną współpracę z kamerami wysokiej rozdzielczości. Obraz rejestrowany przez urządzenie może być archiwizowany na dwóch dyskach twardych o pojemności do 10 TB. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Porty USB mogą również służyć do podłączenia kompatybilnych modemów 3G/4G i zewnętrznych kart Wi-Fi, umożliwiając połączenie z sieciami bezprzewodowymi. Wyświetlanie obrazu możliwe jest poprzez równoległe porty HDMI/VGA (wyświetlany jest ten sam obraz). Elektronika została zamknięta w eleganckiej, metalowej obudowie 1U.
Aplikacja na urządzenia mobilne i komputery pozwala na łatwe zarządzanie z dowolnego miejsca.
Cechy wyróżniające:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 4K (8 Mpix),
 • Równoległe wyjścia HDMI (4K / 30 Hz, 1080p / 30 / 60 Hz) / VGA (1080p / 60 Hz),
 • Maksymalne pasmo wejściowe/wyjściowe - 200 / 96 Mb/s,
 • Obsługa do 8 kamer IP Dahua lub innych producentów poprzez Onvif,
 • Obsługa 2 dysków SATA o pojemności do 10 TB,
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+),
 • Obsługa funkcji ANR ,
 • Obsługa SMD,
 • Obsługa funkcji realizowanych przez kamerę: inteligentnej analizy obrazu (IVS) - ochrony perymetrycznej z klasyfikacją obiektów, detekcji twarzy (4 kanały), zliczania osób (4 kanały), zniknięcie / pojawienie obiektu, parkowania, map ciepła i szybkiego ruchu,
 • 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0,
 • Port Ethernet 1 Gb/s,
 • We / Wy audio do dwukierunkowej komunikacji,
 • We / Wy alarmowe,
 • Kanał 0 - podgląd obrazu ze wszystkich kamer przy minimalnym wykorzystaniu sieci.
Wymiary rejestratora i zbliżenie na panel tylni
Najważniejsze funkcje:
Funkcja ANR

Obraz z kamery IP przesyłany jest do rejestratora jako strumień danych. W przypadku awarii sieci komputerowej (zmniejszenia jej przepustowości) informacje są bezpowrotnie tracone, bo sieć ich nie buforuje, a kamera nie może ich powtórnie wysłać. Po włączeniu funkcji ANR (ang. Automatic Network Replenishment) kamera może zapisywać nagrania na karcie pamięci w przypadku problemów z łącznością z rejestratorem. Po ustaniu awarii nagrania są automatycznie przekazywane do rejestratora. W przypadku przerw w transmisji operator nie musi podejmować żadnych działań, aby na rejestratorze znalazło się kompletne nagranie. Aby z niej skorzystać należy posiadać również kamerę IP Dahua wyposażoną w slot na kartę pamięci oraz kartę microSD.
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model NVR4208-4KS2/L
Typ Standardowy
Marka Dahua
Seria Seria 4 (4KS2)
Parametry
Liczba kanałów 8
Pasmo wejściowe Mb/s 200
wyjściowe Mb/s 96
Tryby wyjść HDMI 1 / VGA 1 Równoległe
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
VGA 1 Pix 1920 x 1080
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 8
synchroniczne odtwarzanie 8 kanałów
max. możliwości dekodowania 2 kanały 8 Mpix, 8 kanałów 1080p
Dysk twardy ilość złączy SATA 2
max. pojemność każdego dysku TB 10
USB 2.0 1
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA
wyjście 1, RCA
Wejścia/wyjścia alarmowe Tak
Alarm wejście 4
wyjście 2
Ethernet 1 x RJ-45 10/100/1000 Base-T
Aplikacje Smart PSS Lite, DSS, DMSS
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS
Funkcje smart
Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA Tak
Dodatkowe funkcje ANR
Pozostałe
Zasilanie DC V 12
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W 6,9
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszczalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wysokość U 1
Wymiary (W x D x H) mm 375 x 282,4 x 53
Masa kg 1,6