Rejestrator IP NVR Dahua NVR2108-I2 (8 kanałów, 80 Mb/s, 1xSATA, VGA, HDMI, H.265)

Kod towaru: Q222108D
967,52 zł 1075,02 zł
Poprzednia najniższa cena: 1075,02 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1075,02 zł 0 % -
967,52 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Rejestrator samodzielnie realizujący funkcje AI (SMD+ - 4 kanały lub ochrona perymetryczna - 1 kanał lub rozpoznawanie twarzy - 1 kanał) oraz obsługujący AI
• Nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix (8 Mpix jeśli działają funkcje AI)
• Obsługa oraz realiacja bazowych i inteligentnych funkcji kamer:ochrona perymetryczna (linia wirtualna, wejście /wyjście ze strefy), detekcja i rozpoznanie twarzy
• 1 port do podłączenia HDD do 10 TB
• 2 x USB 2.0

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Dahua NVR2108-I2 jest nowoczesnym, 8-kanałowym rejestratorem IP pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix (jeśli rejestrator realizuje funkcje AI to spada do 10). Wysoki bitrate wejściowy 80 Mb/s pozwala na skuteczną współpracę z kamerami wysokiej rozdzielczości. Obraz rejestrowany przez urządzenie może być archiwizowany na jednym dysku twardym o pojemności do 10 TB. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Porty USB mogą również służyć do podłączenia kompatybilnych modemów 3G/4G i zewnętrznych kart Wi-Fi, umożliwiając połączenie z sieciami bezprzewodowymi. Wyświetlanie obrazu możliwe jest poprzez równoległe porty HDMI/VGA (wyświetlany jest ten sam obraz). Elektronika została zamknięta w kompaktowej, plastikowej obudowie.
Aplikacja na urządzenia mobilne i komputery pozwala na łatwe zarządzanie z dowolnego miejsca.
Rejestrator serii 2 z realizacją następujących funkcji AI (tylko jeden typ analizy może być prowadzony):
 • wykrywanie i rozpoznawanie twarzy na 1 kanale,
  • porównanie twarzy z obrazami z bazy danych (maksymalnie 10 baz danych twarzy, łączenie do 5000 zdjęć twarzy),
  • określenie płci, wieku oraz charakterystycznych elementów wyglądu (okulary, zarost, maska)
  • obsługa kamer do 4 Mpix,
 • detekcja ruchu SMD+ na 4 kanałach,
 • ochrona perymetryczna z klasyfikacją obiektów (wykrycie przekroczenia linii, wejścia w obszar, wyjścia z obszaru) na 1 kanale.
Jeśli kamera realizuje dane funkcje AI, rejestrator obsłuży maksymalnie:
 • wykrywanie i rozpoznawanie twarzy na 5 kanałach,
 • detekcja ruchu SMD na 6 kanałach,
 • ochrona perymetryczna z klasyfikacją obiektów (wykrycie przekroczenia linii, wejścia w obszar, wyjścia z obszaru) na 4 kanałach.
Cechy wyróżniające:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix (8 Mpix jeśli działają funkcje AI),
 • Równoległe wyjścia HDMI (4K / 30Hz, 1080p /30 / 60 Hz) / VGA (1080p / 60 Hz),
 • Maksymalne pasmo wejściowe/wyjściowe - 80 / 60 Mb/s,
 • Obsługa do 8 kamer IP Dahua lub innych producentów poprzez Onvif,
 • Obsługa 1 dysku SATA o pojemności do 10 TB,
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+),
 • Realizacja funkcji SMD+ (4 kanały),
 • Realizacja funkcji ochrony perymetrycznej z klasyfikacją obiektów (1 kanał),
 • Realizacja funkcji rozpoznawania twarzy (1 kanał),
 • Obsługa inteligentnych funkcji kamer: SMD+ (6 kanałów), ochrona perymetryczna (linia wirtualna, wejście /wyjście ze strefy, 4 kanały), detekcja i rozpoznanie twarzy (5 kanałów),
 • 2 x USB 2.0,
 • We / Wy audio do dwukierunkowej komunikacji,
 • Kanał 0 - podgląd obrazu ze wszystkich kamer przy minimalnym wykorzystaniu sieci.
Specyfikacja techniczna
Wymiary rejestratora
Najważniejsze funkcje:
Inteligenta detekcja ruchu SMD (Smart Motion Detection)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. SDM+ to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń wynosi 95%.
Ochrona perymetryczna

Funkcja ochrony perymetrycznej polega na wykrywaniu przekroczenia linii lub wkroczenia na obszar chroniony. Urządzenie rozróżnia jaki obiekt narusza kontrolowany obszar oraz automatyczne filtruje fałszywe alarmy wywoływane przez zwierzęta, szeleszczące liście, jasne światła, deszcz lub śnieg itp. Uzyskujemy dzięki temu znaczną dokładność alarmów. Dodatkowo urządzenie może wysyłać alarm w momencie wykrycia niepożądanego zdarzenia.
Funkcja ANR

Obraz z kamery IP przesyłany jest do rejestratora jako strumień danych. W przypadku awarii sieci komputerowej (zmniejszenia jej przepustowości) informacje są bezpowrotnie tracone, bo sieć ich nie buforuje, a kamera nie może ich powtórnie wysłać. Po włączeniu funkcji ANR (ang. Automatic Network Replenishment) kamera może zapisywać nagrania na karcie pamięci w przypadku problemów z łącznością z rejestratorem. Po ustaniu awarii nagrania są automatycznie przekazywane do rejestratora. W przypadku przerw w transmisji operator nie musi podejmować żadnych działań, aby na rejestratorze znalazło się kompletne nagranie. Aby z niej skorzystać należy posiadać również kamerę IP Dahua wyposażoną w slot na kartę pamięci oraz kartę microSD.
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS Lite (Smart Professional Surveillance System Lite) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model NVR2108-I2
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Standardowy
Marka Dahua
Seria Seria 2 (AI)
Parametry
Liczba kanałów 8
Pasmo wejściowe Mb/s 80
wyjściowe Mb/s 60
Tryby wyjść HDMI 1 / VGA 1 Równoległe
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
VGA 1 Pix 1920 x 1080
Kodowanie/Dekodowanie max. rozdzielczość nagrywania Mpix 12
synchroniczne odtwarzanie 8 kanałów
max. możliwości dekodowania 1 kanał 12 Mpix, 6 kanałów 1080p
Dysk twardy ilość złączy SATA 1
max. pojemność każdego dysku TB 10
USB 2.0 2
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA
wyjście 1, RCA
Ethernet 1 x RJ-45 10/100
Aplikacje Smart PSS Lite, DSS, DMSS
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS
Funkcje smart
Rozpoznawanie twarzy biblioteka zdjęć twarzy 10 bibliotek
biblioteka zdjęć twarzy 5000 zdjęć
analiza i detekcja twarzy Porównywanie zdjęć twarzy, Przechwytywanie twarzy, Wyszukiwanie zdjęć twarzy
porównywanie zdjęć twarzy 1 kanał
UWAGI! Nie można jednocześnie włączyć wykrywania twarzy i klasyfikacji ludzi / pojazdów. Włączenie jednej funkcji sprawi, że druga będzie niedostępna
Funkcje inteligentnej analizy obrazu IVS obsługa Inteligentna detekcja ruchu, Detekcja twarzy, Ochrona perymetryczna (linia wirtualna, wejście /wyjście ze strefy, wtargnięcie), Zliczanie osób, detekcja twarzy, mapy cieplne
realizacja SMD+, Ochrona perymetryczna (linia wirtualna, wejście /wyjście ze strefy, wtargnięcie), Detekcja twarzy
Dodatkowe funkcje ANR
Pozostałe
Zasilanie DC V 12
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W 10
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszczalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wysokość U 1
Wymiary (W x D x H) mm 204,6 x 204,6 x 48,1
Masa kg 0,45