Rejestrator IP 4K NVR Hikvision DS-7716NI-K4 (16 kanałów, 160 Mb/s, 4 x SATA, We/Wy alarmowe, VGA, HDMI, H.265)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Hikvision DS-7716NI-K4 jest nowoczesnym 16-kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 8 Mpix. Niezależne wyjścia HDMI i VGA umożliwiają podłączenie dwóch monitorów. Widok na każdym wyjściu może być niezależnie konfigurowany, można ustawić różne podziały okien, a na każdym z nich wyświetlić obraz z dowolnej kamery. 4 port SATA pozwala na podłączenie dysków twardych o pojemności do 6 TB. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Rejestrator posiada obsługę kamer z wbudowaną analityką VCA (np. linia wirtualna, obszar wtargnięcia, itp), dzięki którym możliwe jest szybkie wyszukanie interesującego materiału. Dodatkowo po podłączeniu do niego kamer z funkcją AcuSense, możliwe jest szybkie wyszukiwane nagrań spełniających kryteria typu człowiek/pojazd.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Cechy charakterystyczne:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 8 Mpix,
 • Niezależne wyjścia HDMI / VGA,
 • Maksymalne pasmo wejściowe / wyjściowe - 160 / 160 Mb/s,
 • Obsługa do 16 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif,
 • Obsługa 4 dysków SATA o pojemności do 6 TB,
 • Obsługa kamer z wbudowaną analityką VCA (linia wirtualna, detekcja wtargnięcia, itp),
 • Obsługa kamer z funkcją AcuSense i Detekcją Ruchu 2.0 (filtr człowiek / pojazd),
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+) / MPEG4,
 • Obsługa funkcji: ANR,
 • We/Wy audio do dwukierunkowej komunikacji,
 • We/Wy alarmowe: 16 / 4,
 • 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x RS-232, 1 x RS-485,
 • Porty Ethernet: 2 x Rj-45 10/100/1000 Mb/s,
 • Aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Andriod, iOS),
 • Dostęp przez chmurę P2P.
Obsługa inteligentnych zdarzeń VCA
Rejestrator posiada obsługę alarmów VCA (np. przekroczenie linii, wykrycie wtargnięcia, wejście i wyjście z obszaru, itp.) jakie mogą być generowane i wysyłane przez kamery IP Hikvision. Aby skorzystać z tej funkcjonalności kamera musi obsługiwać dany alarm VCA. Po spełnieniu kryterium zadziałania, może zostać wyzwolona określona akcja alarmowa, np.: wyzwolenie wyjścia alarmowego, wysłanie wiadomości e-mail, powiadomienie centrum monitoringu, itp. w zależności od konfiguracji. Rozbudowana analityka pozwala na realizowanie bardziej zaawansowanych projektów, szybkie wyszukiwanie interesujących zdarzeń oraz inteligentne nagrywanie, które wiąże się z oszczędnością miejsca na dyskach twardych.
Obsługa kamer AcuSense z Detekcją Ruchu 2.0
Do rejestratora można podłączyć kamery z serii AcuSense wyposażone w algorytm Detekcji Ruchu 2.0. System Detekcji Ruchu 2.0 potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Zapisane na rejestratorze nagrania, mogą w łatwy i szybki sposób zostać przeszukane pod kątem spełnienia kryteriów człowiek / pojazd.
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200
iVMS-4200 to oprogramowanie klienckie dedykowane zarządzania i nadzoru nad systemami bezpieczeństwa marki Hikvision, takimi jak rejestratory (IP, TurboHD), wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery itp. Oprogramowanie pozwala w prosty i wygodny sposób czuwać nad wszystkimi systemami oferując podgląd z kamer IP, zdalne odtwarzanie nagrań, zdalną konfigurację, obsługę zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, obsługę e-map, nagrywanie na dysk twardy i wiele innych.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Okno logowania oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)
Dostęp przez chmurę P2P - aplikacja Hik-Connect
Do obsługi urządzeń Hikvision za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub iOS dedykowana jest aplikacja mobilna Hik-Connect. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych, wideodomofonów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu zapisanych nagrań. Obsługa wideodomofonów za pomocą aplikacji dodatkowo pozwala na zdalne otwieranie elektrozaczepu, odbieranie powiadomień oraz przekazywanie rozmów z panelu wejściowego na telefon w przypadku nieobecności lokatora. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P. Hik-Connect to również nazwa usługi działającej w chmurze umożliwiająca dostęp do urządzeń w sytuacji gdy brak jest zewnętrznego adresu IP.
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Obraz z kamery IP przesyłany jest do rejestratora jako strumień danych. Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP hikvision wyposażona w kartę microSD może zapisywać na niej nagrania w przypadku awarii sieci, czyli problemów z komunikacją pomiędzy kamerą a rejestratorem. Po zaniku awarii, nagrania są automatycznie synchronizowane z rejestratorem i zaznaczone na pasku odtwarzania innym kolorem. Takie rozwiązanie zapewnia gwarancje ciągłości nagrań i podnosi skuteczność działania całego systemu.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-7716NI-K4
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Standardowy
Marka Hikvision
Parametry
Liczba kanałów 16
Pasmo wejściowe Mb/s 160
wyjściowe Mb/s 160
Tryby wyjść HDMI / VGA niezależne
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
VGA 1 Pix 1920 x 1080
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 8
synchroniczne odtwarzanie 16 kanałów
max. możliwości dekodowania 2 kanały 8 Mpix, 4 kanały 4 Mpix, 8 kanałów 1080p
Dysk twardy liczba złączy SATA 4
max. pojemność każdego dysku TB 6
USB 2.0 2
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA (liniowe, 1 kΩ)
Wejścia/wyjścia alarmowe Tak
Alarm wejście 16
wyjście 1
Interfejsy szeregowe RS-232, RS-485
Ethernet 2 x RJ-45 10/100/1000
Aplikacje iVMS-4200, Hik-Connect
Archiwizacja Zdalna
Protokoły sieciowe DDNS, DHCP, DNS, HTTPS, iSCSI, NFS, NTP, SADP, SMTP, TCP/IP, UPnP
Funkcje smart
Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA Tak
Dodatkowe funkcje ANR
Pozostałe
Zasilanie AC V 100...240
AC W max. 80
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W max. 20
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszczalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Montaż rack Tak
Wysokość U 1,5
Wymiary (W x D x H) mm 445 x 400 x 71
Masa kg 6,04