Rejestrator IP 4K NVR Hikvision DS-7616NXI-I2/S(E) (16 kanałów, 160 Mb/s, 2xSATA, 4xAcuSense, VGA, HDMI, H.265)

Kod towaru: K22156
3712,14 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
3712,14 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Hikvision DS-7616NXI-I2/S(E) jest nowoczesnym 16-to kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 32 MPix.
• Nagrywanie w rozdzielczości do 32 Mpix
• Wyjścia wideo: 1 x HDMI, 1 x VGA, 1 x BNC (HDMI i VGA niezależne)
• Maksymalne pasmo wejściowe / wyjściowe - 160 / 256 Mb/s
• Obsługa do 16 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif
• Obsługa do 2 dysków SATA o pojemności do 14 TB każdy
• Funkcje AI realizowane przez rejestrator: wykrywanie i porównywanie twarzy (4 kanały) lub detekcja ruchu 2.0 (16 kanałów - kamery IP Hikvision) lub AcuSense (4 kanały)
• Porównywanie twarzy jeśli funkcję przechwytywania realizują kamery: 8 kanałów
• Obsługa kamer z funkcją AcuSense i detekcją ruchu 2.0 na wszystkich kanałach (filtr człowiek/pojazd)
• Biblioteka zdjęć twarzy (16 bibliotek, łącznie do 50 tyś. zdjęć)
• Obsługa kamer z wbudowaną analityką VCA (ochrona perymetryczna), ANPR, liczących
• Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+)
• Obsługa funkcji: ANR
• We/Wy audio do dwukierunkowej komunikacji
• We/Wy alarmowe: 4 / 1
• 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0
• Porty Ethernet: 2 x Rj-45 10/100/1000 Mb/s
• Aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Andriod, iOS)
• Dostęp przez chmurę P2P

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Hikvision DS-7616NXI-I2/S(E) jest nowoczesnym 16-to kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 32 MPix. Niezależne wyjścia HDMI (rozdzielczość do 4K) i VGA (rozdzielczość do 1080p) umożliwiają podłączenie dwóch monitorów. Widok na każdym wyjściu może być niezależnie konfigurowany, można ustawić różne podziały okien, a na każdym z nich wyświetlić obraz z dowolnej kamery. 2 porty SATA pozwalają na podłączenie dysków twardych o pojemności do 14 TB każdy. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych.
Rejestrator wyposażony jest w algorytm detekcji ruchu 2.0 oraz technikę AcuSense, które pozwalają na filtrowanie obiektów typu człowiek i pojazd. Może obsługiwać kamery z detekcją ruchu 2.0 lub realizować tą funkcjonalność na wszystkich kanałach po podłączeniu zwykłych kamer IP Hikvision. Ochrona perymetryczna z funkcją filtrowania obiektów typu człowiek / pojazd może być obsługiwana na wszystkich kanałach po podłączeniu kamer z funkcją AcuSense oraz może być realizowana przez rejestrator na 4 kanałach po podłączeniu zwykłej kamery IP o rozdzielczości do 2 Mpix. Dzięki precyzyjnemu rozpoznawaniu system może odfiltrować prawie wszystkie fałszywe alarmy. Rejestrator posiada również opcję analizy i detekcji twarzy, która może być realizowana na 4 kanałach. Możliwe jest tworzenie do 16 bibliotek twarzy na podstawie których realizowane będzie sterowanie. Możliwość porównywania twarzy pozwala w szybki sposób odnaleźć konkretną osobę (ochrona perymetryczna i analiza twarzy nie może działać równolegle). Obsługa kamer dedykowanych do identyfikacji tablic rejestracyjnych ANPR, kamer PTZ, analizą VCA i możliwość integracji z kasami fiskalnymi za pomocą POS, pozwala wykorzystać rejestrator do realizacji projektów o różnym stopniu zaawansowania. Inteligentne opcje wyszukiwania i analizy nagrań, pozwalają na szybkie wyodrębnienie z nagranego materiału interesującego fragmentu.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Cechy wyróżniające:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 32 Mpix,
 • Wyjścia wideo: 1 x HDMI, 1 x VGA, 1 x BNC (HDMI i VGA niezależne),
 • Maksymalne pasmo wejściowe / wyjściowe - 160 / 256 Mb/s,
 • Obsługa do 16 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif,
 • Obsługa do 2 dysków SATA o pojemności do 14 TB każdy,
 • Funkcje AI realizowane przez rejestrator: wykrywanie i porównywanie twarzy (4 kanały) lub detekcja ruchu 2.0 (16 kanałów - kamery IP Hikvision) lub AcuSense (4 kanały),
 • Porównywanie twarzy jeśli funkcję przechwytywania realizują kamery: 8 kanałów,
 • Obsługa kamer z funkcją AcuSense i detekcją ruchu 2.0 na wszystkich kanałach (filtr człowiek/pojazd),
 • Biblioteka zdjęć twarzy (16 bibliotek, łącznie do 50 tyś. zdjęć),
 • Obsługa kamer z wbudowaną analityką VCA (ochrona perymetryczna), ANPR, liczących,
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+),
 • Obsługa funkcji: ANR,
 • We/Wy audio do dwukierunkowej komunikacji,
 • We/Wy alarmowe: 4 / 1,
 • 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0,
 • Porty Ethernet: 2 x Rj-45 10/100/1000 Mb/s,
 • Aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Andriod, iOS),
 • Dostęp przez chmurę P2P.


UWAGA! Detekcja ruchu 2.0, ochrona perymetryczna (AcuSense) i analizy twarzy nie mogą działać równocześnie jeśli funkcje te są realizowane przez rejestrator. Kamery z funkcją AcuSense i detekcją ruchu 2.0 mogą być obsłużone niezależnie na wszystkich kanałach.
Wykrywanie, porównywanie i wyszukiwanie twarzy
Rejestrator posiada funkcję przechwytywania i analizy twarzy na określonej liczbie kanałów. Możliwe jest stworzenie bibliotek z twarzami, które później zostaną wykorzystane do przeszukiwania nagrań. Można też określić akcje powiązane jakie zostaną zrealizowane w przypadku prawidłowego bądź nieprawidłowego porównania wykrytej twarzy z twarzą, która znajduje się w bibliotece, np. uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej w rejestratorze, alarm w centrum monitoringu, wysłanie e-maila, sterowanie wyjściem alarmowym, itp. Do biblioteki można dodawać twarze, zarejestrowane już na rejestratorze lub z zewnętrznego źródła. Zapisane na rejestratorze nagrania, mogą w prosty i szybki sposób zostać przeszukane po wskazaniu określonej twarzy, na kanałach na których była aktywna funkcja rejestracji i porównania twarzy.
Detekcja ruchu 2.0 - klasyfikacja obiektów typu człowiek / pojazd
Do rejestratora można podłączyć na wszystkich kanałach kamery wyposażone w algorytm detekcji ruchu 2.0. Jego zastosowanie pozwala w skuteczny sposób ograniczyć ilość fałszywych alarmów, dzięki klasyfikacji obiektów typu człowiek i pojazd. Zapisane na rejestratorze nagrania, mogą w prosty i szybki sposób zostać przeszukane pod kątem spełnienia kryteriów typu człowiek lub pojazd. Jeżeli do rejestratora zostaną połączona kamery z tradycyjnym algorytmem detekcji ruchu, ich funkcjonalność może zostać rozszerzona przez rejestrator do detekcji ruchu 2.0 w ilości kanałów wskazanych w specyfikacji danego modelu.
Ochrona perymetryczna (VCA) z funkcją AcuSense - klasyfikacja obiektów typu człowiek / pojazd
Rejestrator posiada obsługę ochrony perymetrycznej w postaci zdarzeń VCA (np. przekroczenie linii, wykrycie wtargnięcia, wejście i wyjście z obszaru) generowanych przez kamery IP Hikvision, która jest wzbogacona o technikę AcuSense. Ochrona może być obsługiwana na wszystkich kanałach w przypadku podłączenia kamer AcuSense lub realizowana przez rejestrator na określonej w specyfikacji rejestratora ilości kanałów w przypadku podłączenia zwykłych kamer IP. Ochrona perymetryczna, zwana również obwodową, zapewnia wczesne wykrywanie osób, które chcą wtargnąć za granicę chronionego obszaru. Niezwykle ważną kwestią, podczas budowy systemu zabezpieczeń jest jego odporność na fałszywe alarmy, wyzwalane np. przez zwierzęta, ruchome drzewa, liście, cienie, warunki atmosferyczne, itp. W realizacji takiej ochrony, doskonale sprawdzą się kamery i rejestratory z techniką AcuSense, które analizują obiekty w oparciu o algorytm głębokiego uczenia Deep Learning, traktując jako zagrożenie tylko te, które spełniają określone kryteria.
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200
iVMS-4200 to oprogramowanie klienckie dedykowane zarządzania i nadzoru nad systemami bezpieczeństwa marki Hikvision, takimi jak rejestratory (IP, TurboHD), wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery itp. Oprogramowanie pozwala w prosty i wygodny sposób czuwać nad wszystkimi systemami oferując podgląd z kamer IP, zdalne odtwarzanie nagrań, zdalną konfigurację, obsługę zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, obsługę e-map, nagrywanie na dysk twardy i wiele innych.
Okno logowania oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)
Dostęp przez chmurę P2P - aplikacja Hik-Connect
Do obsługi urządzeń Hikvision za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub iOS dedykowana jest aplikacja mobilna Hik-Connect. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych, wideodomofonów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu zapisanych nagrań. Obsługa wideodomofonów za pomocą aplikacji dodatkowo pozwala na zdalne otwieranie elektrozaczepu, odbieranie powiadomień oraz przekazywanie rozmów z panelu wejściowego na telefon w przypadku nieobecności lokatora. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P. Hik-Connect to również nazwa usługi działającej w chmurze umożliwiająca dostęp do urządzeń w sytuacji gdy brak jest zewnętrznego adresu IP.
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Obraz z kamery IP przesyłany jest do rejestratora jako strumień danych. Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP hikvision wyposażona w kartę microSD może zapisywać na niej nagrania w przypadku awarii sieci, czyli problemów z komunikacją pomiędzy kamerą a rejestratorem. Po zaniku awarii, nagrania są automatycznie synchronizowane z rejestratorem i zaznaczone na pasku odtwarzania innym kolorem. Takie rozwiązanie zapewnia gwarancje ciągłości nagrań i podnosi skuteczność działania całego systemu.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-7616NXI-I2/S(E)
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Standardowy
Marka Hikvision
Seria Seria NXI-I AcuSense, Standardowa
Parametry
Liczba kanałów 16
Pasmo wejściowe Mb/s 160
wyjściowe Mb/s 256
Tryby wyjść HDMI / VGA niezależne
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
VGA Pix 1920 x 1080
BNC Pix 704 x 576
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 32 / 24 (na 4 kanałach)
nagrywanie dwóch strumieni Tak
synchroniczne odtwarzanie 16 kanałów
max. możliwości dekodowania 20 kanałów 1080p (włączone AI), 32 kanały 1080p (wyłączone AI)
Dysk twardy liczba złączy SATA 2
liczba złączy eSATA 1
max. pojemność każdego dysku TB 14
USB 2.0 1
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA (liniowe, 1 kΩ)
Wejścia/wyjścia alarmowe Tak
Alarm wejście 4
wyjście 1
Ethernet 2 x RJ-45 10/100/1000
Wbudowany switch PoE Nie
Aplikacje iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe ISUP, DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, iSCSI, ISUPI, NFS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP
Funkcje smart
AcuSense filtr fałszywych alarmów na 4 kanałach dla kamer bez AcuSense (max. 2 MPix, kompresja H.265, H.264)
Detekcja ruchu 2.0 filtr fałszywych alarmów na wszystkich kanałach dla kamer IP Hikvision
Rozpoznawanie twarzy biblioteka zdjęć twarzy 16 bibliotek
biblioteka zdjęć twarzy 50000 zdjęć
analiza i detekcja twarzy porównywanie zdjęć twarzy, przechwytywanie twarzy, wyszukiwanie zdjęć twarzy
porównywanie zdjęć twarzy 8 kanałów
skuteczność analizy i detekcji twarzy przechwytywanie i porównywanie twarzy na 4 kanałach (kamera do 2 MPix, H.264/H.265)
UWAGI! Nie można jednocześnie włączyć wykrywania twarzy i klasyfikacji ludzi / pojazdów. Włączenie jednej funkcji sprawi, że druga będzie niedostępna.
Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA Tak
Obsługa kamer z funkcjami analitycznymi detekcja ruchu 2.0, VCA, zliczanie ludzi, ANPR
Dodatkowe funkcje ANR, POS
Pozostałe
Zasilanie DC V 12
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W max. 30
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszczalna wilgotność % 10 do 90
Montaż rack Tak
Wysokość U 1
Wymiary (W x D x H) mm 385 x 317 x 52
Masa kg 3,2