Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5104HS-I3 (4 kanały, 2 Mpix, 15kl./s, 1x SATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)

Kod towaru: Q445104Z
749,44 zł 832,71 zł
Poprzednia najniższa cena: 606,08 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
832,71 zł 0 % -
749,44 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
4-kanałowy rejestrator 1080p (15 kl./s), WizSense z funkcją ochrony perymetrycznej (1 kanał) lub wykrywanie/rozpoznawanie twarzy (1 kanał) lub SMD+ (4 kanały)
• Nagrywanie w rozdzielczości do 1080p przy 15 kl./s
• Równoległe wyjścia HDMI / VGA (1080p)
• Maksymalne pasmo wejściowe / wyjściowe - 32 Mb/s
• Obsługa do 6 kamer IP do 6 Mpix (bez obsługi funkcji IVS)
• Obsługa 1 dysku SATA o pojemności do 6 TB
• Obsługiwana kompresja H.265 (+) / AI Coding
• Funkcje bazujące na AI: ochrona perymetryczna (1 kanał) lub detekcja/rozpoznawania twarzy (1 kanał) lub SMD+ (4 kanały)
• Obsługa terminali POS
• 2 x USB 2.0
• 1 x We / 1 x Wy audio

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Seria WizSense to produkty, które posiadają dodatkowy układ elektroniczny AI odpowiadający za analizę obrazu na żywo przy wykorzystaniu algorytmów głębokiego uczenia. Dzięki tej funkcji kamery potrafią skupić się na najważniejszym celu monitoringu czyli wykrywaniu ludzi lub pojazdów. Pozwala to na zwiększenie wydajności systemu monitoringu, bo zbędne alarmy nie są przesyłane do aplikacji klienckich czy centrum monitoringu.
Dahua XVR5104HS-I3 jest nowoczesnym, 4-kanałowym rejestratorem HD-CVI pozwalającym na zapis obrazu z kamer o rozdzielczości do 1080p przy 15kl./s. Obsługuje standardy HD-CVI, HD-TVI, AHD, CVBS oraz IP. Obraz rejestrowany przez urządzenie może być archiwizowany na jednym dysku twardym o pojemności 6 TB W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Porty USB mogą również służyć do podłączenia kompatybilnych modemów 3G/4G i zewnętrznych kart Wi-Fi, umożliwiając połączenie z sieciami bezprzewodowymi. Wyświetlanie obrazu możliwe jest poprzez równoległe porty HDMI/VGA (wyświetlany jest ten sam obraz). Elektronika została zamknięta w kompaktowej, metalowej obudowie o nowoczesnym systemem odprowadzania ciepła i wentylatorami o obniżonym hałasie. Aplikacja na urządzenia mobilne i komputery pozwala na łatwe zarządzanie z dowolnego miejsca.
Cechy wyróżniające:
 • Nagrywanie w rozdzielczości do 1080p przy 15 kl./s,
 • 4 kanały Analog HD,
 • Równoległe wyjścia HDMI / VGA (1080p),
 • Maksymalne pasmo wejściowe 32 Mb/s,
 • Obsługa do 6 kamer IP do 6 Mpix (bez obsługi funkcji IVS),
 • Obsługa 1 dysku SATA o pojemności do 6 TB,
 • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+),
 • Funkcje bazujące na AI: ochrona perymetryczna (1 kanał) lub detekcja/rozpoznawania twarzy (1 kanał) lub SMD+ (4 kanały) dla kanałów Analog HD,
 • Obsługa terminali POS,
 • 2 x USB 2.0,
 • 1 x We / 1 x Wy audio.
Najważniejsze funkcje:
Sztuczna inteligencja

Rejestrator dokonuje analizy obrazu w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia (deep learning). W swoim działaniu odwzorowują one strukturę i sposób działania ludzkiego mózgu. Podobnie jak w mózgu, w procesie uczenia budowane są połączenia pomiędzy sztucznymi neuronami (programami) i tworzona jest wielowarstwowa sztuczna sieć neuronowa. Algorytm samodzielnie analizuje wzorcowe zdjęcia i nagrania wyszukując cechy wspólne, a następnie tworzy odpowiednie połączenia. W ten sposób budowane są tzw. warstwy odpowiedzialne za wykrycie określonej cechy. Im więcej warstw posiada algorytm, tym dokładniejsza jest analiza. Dlatego kluczowym jest trening na wielkiej liczbie danych.
Dopiero wielowarstwowe sieci mogą zbierać informacje i wykonywać odpowiednie działania, przede wszystkim automatyczną ekstrakcję i reprezentację cech (wzorców) występujących w danych, uczących sieć m.in. rozpoznawać twarze, marki pojazdów, gatunki zwierząt czy też zdarzenia, np. upadek.
Wyszkolony algorytm używany jest do analizy wideo. Można wyróżnić takie funkcje jak:
 • Ochrona perymetryczna
Funkcja ochrony perymetrycznej polega na wykrywaniu przekroczenia linii lub wkroczenia na obszar chroniony. Urządzenie rozróżnia jaki obiekt narusza kontrolowany obszar oraz automatyczne filtruje fałszywe alarmy wywoływane przez zwierzęta, szeleszczące liście, jasne światła, deszcz lub śnieg itp. Uzyskujemy dzięki temu znaczną dokładność alarmów. Dodatkowo urządzenie może wysyłać alarm w momencie wykrycia niepożądanego zdarzenia.
 • Rozpoznawanie twarzy
Wykrywa twarze pojawiające się w kadrze i porównuje z przechowywanymi w bazie danych, aby dokonać identyfikacji. Funkcja rozpoznawania twarzy może wspomagać systemy wizyjne o identyfikację ważnych klientów, kontrolę czasu pracy, kontrolę dostępu, zarządzanie gośćmi i inne. Alarmowanie może następować w momencie wykrycia osoby nieznanej lub znajdującej się na czarnej liście.
 • Metadane
Metadane to informacje o cechach wyodrębnionych z obiektu docelowego. Obecnie istnieją cztery główne rodzaje metadanych w systemach bezpieczeństwa: ludzka twarz, ludzkie ciało, pojazd mechaniczny i pojazd niezmotoryzowany. Informacje dotyczące twarzy obejmują płeć, wiek, ekspresję, obecność okularów, maski, brody itp. Informacje o ciele człowieka obejmują rodzaj ubrania, kolor odzieży, plecaki itp
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Inteligenta detekcja ruchu SMD (Smart Motion Detection)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. SDM+ to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń wynosi 95%.
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Wymiary rejestratora i zbliżenie na panel tylny

Dane techniczne

Model XVR5104HS-I3
Rodzaj towaru Rejestrator analog HD
Marka Dahua
Seria WizSense
Parametry
Wejścia wideo analogowe ilość 4
maksymalna rozdzielczość Mpix 2
obsługiwane sygnały wielosystemowy (HD-TVI, HD-CVI, AHD, CVBS)
domyślny sygnał HD-CVI
wymienne na IP Tak 1:1
Wejścia wideo IP ilość w trybie standardowym 2
ilość po wyłączeniu kanałów analog. 6
maksymalna rozdzielczość Mpix 6
Pasmo wejściowe Mb/s 32
Nagrywanie kompresja AI Coding /H.265+/ H.265 / H.264+/ H.264
prędkość dla domyślnego sygnału kl . /s 15 dla 2 Mpix
prędkość dla innych sygnałów HD kl . /s 15 dla 2 Mpix, 25 dla 720p i niższych
bitrate pojedynczego kanału wideo 32 Kb/s - 6 Mb/s
kompresja audio G.711a, G.711u, PCM (8KHz, 16 bit)
bitrate kanału audio 64 Kbps
Max. rozdzielczość wyjść wideo HDMI 1 Pix 1920 x 1080
VGA 1 Pix 1920 x 1080
Tryby wyjść wideo Równoległe HDMI1 / VGA1
Dekodowanie podgląd na żywo / odtwarzanie il. kan. 4
synchroniczne odtwarzanie 4
Dysk twardy ilość złączy eSATA 1
max. pojemność każdego dysku TB 6
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Sabotaż obrazu, Wejście alarmowe, Wyjątek, Wyjście alarmowe
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
WizSense filtr fałszywych alarmów 4 x SDM+ lub 1 x perymetryka, Tak
Fiiltr człowiek, pojazd Detekcja ruchu SMD / SMD+, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Pozostałe zdarzenia Metadane z analizy, Rozpoznawanie twarzy
Interfejsy
USB 2.0 2
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA
Interfejsy szeregowe RS-485
Ethernet 1 x 1RJ45 10/100
Pozostałe
Aplikacje DMSS, DSS, SmartPSS
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4/IPv6; 3G/4G; UPnP; RTSP; UDP; SMTP; NTP; DHCP; DNS; IP Filter; PPPoE; DDNS; FTP; Alarm Server; P2P; IP Search
Wydajność zasilacza DC V 12
DC A 1,5
Pobór mocy (bez HDD) DC W 4
Temperatura pracy °C -10...+ 55
Dopuszalna wilgotność % 90 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary (W x D x H) mm 260 x 238 x 48
Wysokość U 1
Masa kg 0,84