Rejestrator HD-CVI Dahua Cooper XVR1B04-I (4 kanały, 720p, 25kl./s, 1x SATA, WizSense, HDMI, VGA, H.265+) wyprzedaż

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Cechy wyróżniające:
  • Nagrywanie w rozdzielczości do 720p przy 25 kl./s,,
  • 4 kanały Analog HD,
  • Równoległe wyjścia HDMI / VGA (1080p),
  • Maksymalne pasmo wejściowe / wyjściowe - 20 / 20 Mb/s,
  • Obsługa do 5 kamer IP do 2 Mpix,
  • Obsługa 1 dysku SATA o pojemności do 6 TB,
  • Obsługiwana kompresja H.265 (+) / H.264 (+),
  • Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection+),
  • 2 x USB 2.0,
  • 1 x We / Wy audio do nagrywania lub dwukierunkowej komunikacji.
Seria Cooper to ekonomiczna wersja rejestratorów zapewniająca obsługę różnych standardów obrazu (HD-CVI, AHD, HD-TVI i IP) oraz rejestrację z wykorzystaniem wydajnego kodeka H.265 (+). Nowa, kompaktowa seria obudów pozwala zaoszczędzić miejsce przeznaczone dla rejestratora, a brak wewnętrznego wentylatora znacznie obniża zużycie energii oraz eliminuje hałas. Seria znakomicie sprawdzi się w monitoringu domu, biura lub małego przedsiębiorstwa.
Dahua XVR1B04-I jest nowoczesnym, ekonomicznym 4-kanałowym rejestratorem HD-CVI pozwalającym na zapis obrazu z kamer o rozdzielczości do 720p przy 25kl./s Obsługuje standardy HD-CVI, HD-TVI, AHD, CVBS oraz IP. Obraz rejestrowany przez urządzenie może być archiwizowany na jednym dysku twardym o pojemności 6 TB. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych. Porty USB mogą również służyć do podłączenia kompatybilnych modemów 3G/4G i zewnętrznych kart Wi-Fi, umożliwiając połączenie z sieciami bezprzewodowymi. Wyświetlanie obrazu możliwe jest poprzez równoległe porty HDMI/VGA (wyświetlany jest ten sam obraz). Elektronika została zamknięta w kompaktowej, metalowej obudowie. Konstrukcja z chłodzeniem pasywnym zapewnia cichą pracę. Aplikacja na urządzenia mobilne i komputery pozwala na łatwe zarządzanie z dowolnego miejsca.
Najważniejsze funkcje:
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Inteligenta detekcja ruchu SMD (Smart Motion Detection)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. SDM+ to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń wynosi 95%.
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model XVR1B04-I
Rodzaj towaru Rejestrator analog HD
Marka Dahua
Seria Cooper, WizSense
Parametry
Wejścia wideo analogowe ilość 4
maksymalna rozdzielczość Mpix 720p
obsługiwane sygnały wielosystemowy (HD-TVI, HD-CVI, AHD, CVBS)
domyślny sygnał HD-CVI
wymienne na IP Tak 1:1
Wejścia wideo IP ilość w trybie standardowym 1
maksymalna rozdzielczość Mpix 2
Pasmo wejściowe Mb/s 20
wyjściowe Mb/s 20
Nagrywanie kompresja AI Coding /H.265+/ H.265 / H.264+/ H.264
prędkość dla domyślnego sygnału kl . /s 25 dla 720p i niższych
bitrate pojedynczego kanału wideo 32 Kb/s - 4 Mb/s
kompresja audio G.711a, G.711u, PCM (8KHz, 16 bit)
bitrate kanału audio 64 Kbps
Max. rozdzielczość wyjść wideo HDMI 1 Pix 1920 x 1080
VGA 1 Pix 1920 x 1080
Tryby wyjść wideo Równoległe HDMI1 / VGA1
Dekodowanie podgląd na żywo / odtwarzanie il. kan. 4
synchroniczne odtwarzanie 4
Dysk twardy ilość złączy SATA II 1
max. pojemność każdego dysku TB 6
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Sabotaż obrazu, Wejście alarmowe, Wyjątek, Wyjście alarmowe
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Fiiltr człowiek, pojazd Detekcja ruchu SMD / SMD+
Interfejsy
USB 2.0 2
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA
wyjście 1, RCA
Ethernet 1 x 1RJ45 10/100
Pozostałe
Aplikacje DMSS, DSS, SmartPSS
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4/IPv6; 3G/4G; UPnP; RTSP; UDP; SMTP; NTP; DHCP; DNS; IP Filter; PPPoE; DDNS; FTP; Alarm Server; P2P; IP Search
Wydajność zasilacza DC V 12
DC A 1,5
Pobór mocy (bez HDD) DC W 7
Temperatura pracy °C -10...+45
Dopuszalna wilgotność % 90 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary (W x D x H) mm 197 x 192 x 41
Wysokość U 1
Masa kg 0,54