Przewód HDMI Signal 1m v2.1 slim 8K@60Hz

Kod towaru: H1015
20,91 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
20,91 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Kabel HDMI Signal spełnia wszystkie wymagania standardu HDMI 2.1. Posiada małą średnicę (4 mm) oraz mały promień gięcia.
• Długość: 1 m,
• Standard HDMI v2.1,
• Grubość przewodu 4 mm,
• W najszerszym miejscu rozmiar wtyczki wynosi 18 mm,
• Transmisja obrazu w maksymalnej rozdzielczości 7680×4320p,
• Transmisja obrazu w rozdzielczości FullHD, UltraHD, 8K
• Obsługa dynamicznego HDR (HDR10+)
• Obsługa ulepszonego zwrotnego kanału audio (eARC)
• Maksymalną przepustowość do 48Gb/s
• Kanał Ethernet.

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kabel HDMI Slim spełnia wszystkie wymagania standardu HDMI 2.1. Posiada małą średnicę (4 mm) oraz mały promień gięcia (40 mm). Przewód znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie nie ma miejsca na ułożenie standardowych kabli oraz tam, gdzie szczególnie istotna jest estetyka instalacji. Kabel transmituje obraz i dźwięk.
Transmisja poprzez przewód HDMI szeroko stosowana jest w telewizorach, dekoderach TV oraz konsolach do gier. W przypadku HDMI 2.0 użytkownik może liczyć na przesyłanie obrazu maksymalnie w rozdzielczości 4K (60 kl/sek) z obsługą HDR (w przypadku popularnego standardu HDMI 1.4 była to rozdzielczość 4K z 30 kl/sek).
Przewód HDMI 2.1 H1015 pozwala na przesyłanie obrazu 4K, 120 kl/sek (lub 8K, 60 kl/sek). Takie możliwości osiągalne są w sytuacji gdy oba łączone przewodem urządzenia spełniają wymogi standardu HDMI v2.1. Przewód jest kompatybilny ze starszymi wersjami standardu.
Cechy wyróżniające:
  • Długość: 1 m,
  • Standard HDMI v2.1,
  • Grubość przewodu 4 mm,
  • W najszerszym miejscu rozmiar wtyczki wynosi 18 mm,
  • Transmisja obrazu w maksymalnej rozdzielczości 7680×4320p,
  • Transmisja obrazu w rozdzielczości FullHD, UltraHD, 8K
  • Obsługa dynamicznego HDR (HDR10+)
  • Obsługa ulepszonego zwrotnego kanału audio (eARC)
  • Maksymalną przepustowość do 48Gb/s
  • Kanał Ethernet.
Przewód spełnia standard HDMI v2.1
Specyfikacja HDMI 2.1 umożliwia transmisję obrazu video o bardzo wysokiej rozdzielczości (Rozdzielczość 8K@60HZ). 8K to skrót od 7680 linii szerokości i 4320 linii wysokości obrazu.Zwrotny kanał audio pozwala na przesłanie strumienia audio do np. do amplitunera w oparciu o podłączenie HDMI bez potrzeby dodatkowych połączeń kablowych (audio). Dzięki kanałowi eARC można uzyskać kinową głębię przy słuchaniu dźwięku przestrzennego w formacie DOLBY ATMOS i DTS:X. Ze względu na ograniczenia zwykłego kanału ARC (HDMI 1.4) przetwarzanie tych formatów umożliwia tylko eARC.


Dynamiczny HDR zapewniają większy współczynnik kontrastu i szerszą przestrzeń barwną, co pozwala im wyświetlać bardziej realistyczny i naturalny obraz, bliższy temu, jak widzą oczy człowieka. Dzięki dynamicznym metadanym w standardzie HDR10+ krzywa mapowania odcieni dostosowywana jest do każdej indywidualnej sceny. Dzięki temu każda scena zostaje odwzorowania w optymalny sposób.CEC (Consumer Electronics Controls) to sposób na komunikację i obsługę urządzeń podłączonych za pomocą przewodów HDMI. Funkcja umożliwia jednemu urządzeniu sterowanie podstawowymi funkcjami innego urządzenia, takimi jak wyłączanie urządzenia, zmiana wybranego wejścia telewizora, zmiana kanału jak i głośności. Funkcja HDMI CEC najczęściej jest wykorzystywana do kontrolowania lub synchronizowania ze sobą telewizorów, soundbarów, dekoderów, konsoli do gier, zestawów kina domowego.


Display Stream Compression (DSC) to wizualnie bezstratna technika kompresji opracowana przez stowarzyszenie Video Electronics Standards Association (VESA) wykorzystywana w wyświetlaczach w celu uzyskania większych rozdzielczości przy wyższych częstotliwościach odświeżania. Przewód umożliwia obsługę standardu DSC w wersji 1.2.HFR to metoda przesyłania obrazu zapewniająca wyższą jakość ruchomego obrazu 4K (Ultra HD) poprzez zwiększenie ilości wyświetlanych klatek na sekundę. Dzięki temu, programy z szybką akcją, czy transmisje sportowe wyglądają dużo bardziej realistycznie. Technika HFR pozwala na uzyskanie obrazu z płynnie odwzorowanym ruchem przy jednoczesnym wyeliminowaniu rozmyć i drgań.


Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) zmniejsza lub eliminuje opóźnienia, zacinanie się i rozrywanie klatek, zapewniając płynniejszy ruch w grach.Quick Frame Transport (QFT) zmniejsza opóźnienia, przesyłając pojedyncze obrazy przez łącze HDMI tak szybko jak możliwe. QFT zapewniaja płynniejszą rozgrywkę bez opóźnień.Automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM). Urządzenie automatycznie przechodzi w tryb niskiego opóźnienia w zależności od treści odtwarzania. Przykładem jest używanie telewizora i konsoli do gier (kompatybilnych z ALLM) gdzie liczy się szybkość i brak opóźnienia w wyświetlanym obrazie.Dane techniczne

Nazwa Przewód HDMI 1m v2.1 8K@60Hz
Rodzaj towaru Przewód HDMI
Producent Dipol
Marka Signal
Dane techniczne
Złącza strona 1 HDMI A
strona 2 HDMI A
Długość m 1
Standard HDMI 2.1
Grubość żył przewodu AWG 30
Konstrukcja Slim
Filtry Nie
Specyfikacja HDMI
Maksymalna częstotliwość pikselowa MHz 1200
Maksymalna przepustowość TMDS Gbit/s 48
Maksymalna przepustowość video Gbit/s 42,6
Maksymalna przepustowość audio  Mbit/s 36,86
Maksymalna głębia koloru (Color Depth) bit/px 48
Maksymalna rozdzielczość złącza 24-bit/px 7680×4320
30-bit/px 7680×4320
36-bit/px 7680×4320
24-bit/px 7680×4320
sRGB Tak
YCbCr Tak
Dźwięk 8 kanałowy LPCM/192 kHz/24-bit Tak
Consumer Electronic Control (CEC) Tak
Obsługa DVD-Audio Tak
Obsługa Super Audio CD (DSD) Tak
Deep Color Tak
xvYCC Tak
Synchronizacja audio wideo (AV-sync) Tak
Zgodny z Dolby TrueHD Tak
Zgodny z DTS-HD Master Audio Tak
Zaktualizowana lista poleceń CEC Tak
Kanał Ethernet Tak
Zwrotny kanał audio Tak
3D Przez HDMI Tak
Obsługa rozdzielczości 4K x 2K Tak
Dynamiczny HDR Tak
Ulepszony zwrotny kanał audio Tak
Kompresja obrazu (DSC) Tak
Automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM) Tak