Pokursowy Rejestrator IP 4K NVR Hikvision DS-7608NXI-I2/8P/4S (8 kanałów, 80 Mb/s, 2xSATA, 8xPoE, 4xAcuSense, VGA, HDMI, BNC, H.

Kod towaru: TK22094
Towar został wycofany z oferty
Rejestrator był używany do kursów online dla instalatorów. Był obsługiwany przez techników Dipola. Hikvision DS-7608NXI-I2/4S jest nowoczesnym 8-kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix.
• Nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix
• Niezależne wyjścia HDMI (4K/30Hz, 2k,1080p/30/60Hz) / VGA (1080p/60Hz) i wyjście BNC
• Maksymalne pasmo wejściowe/wyjściowe - 80 / 256 Mb/s
• Obsługa do 8 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif
• Wbudowany 8-mio portowy switch PoE
• AcuSense na 4 kanałach (dla kamer bez funkcji AcuSense)
• Analiza obrazu VCA (przekroczenie wirtualnej linii, obszaru wtargnięcia, detekcji twarzy, itp.)
• Obsługa 2 dysków SATA o pojemności do 8 TB każdy
• Obsługiwana kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4
• Obsługa funkcji ANR, POS
• Dwukierunkowe audio
• We/wy alarmowe: 4/1
• 1 x USB 2.0, 1 x USB 3

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Rejestrator był używany do kursów online dla instalatorów.
Był obsługiwany przez techników Dipola.
 Rejestrator IP NVR Hikvision DS-7608NI-SE/P (8 kanałów, 40Mb/s, 2xSATA, HDMI, 8xPoE)
Widok rejestratora z przodu
 Rejestrator IP NVR Hikvision DS-7608NI-SE/P (8 kanałów, 40Mb/s, 2xSATA, HDMI, 8xPoE)
Widok rejestratora z tyłu
 Rejestrator IP NVR Hikvision DS-7608NI-SE/P (8 kanałów, 40Mb/s, 2xSATA, HDMI, 8xPoE)
Akcesoria będące w komplecie
 Rejestrator IP NVR Hikvision DS-7608NI-SE/P (8 kanałów, 40Mb/s, 2xSATA, HDMI, 8xPoE)
Akcesoria będące w komplecie
Cechy charakterystyczne:
 • nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix,
 • niezależne wyjścia HDMI (4K/30Hz, 2k,1080p/30/60Hz) / VGA (1080p/60Hz) i wyjście BNC,
 • maksymalne pasmo wejściowe/wyjściowe - 80 / 256 Mb/s,
 • obsługa do 8 kamer IP Hikvision lub innych producentów poprzez Onvif,
 • wbudowany 8-mio portowy switch PoE,
 • AcuSense na 4 kanałach (dla kamer bez funkcji AcuSense),
 • analiza obrazu VCA (przekroczenie wirtualnej linii, obszaru wtargnięcia, detekcji twarzy, itp.),
 • obsługa 2 dysków SATA o pojemności do 8 TB każdy,
 • obsługiwana kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4,
 • obsługa funkcji ANR, POS,
 • dwukierunkowe audio,
 • we/wy alarmowe: 4/1,
 • 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania znajduje się pod linkiem.

Hikvision DS-7608NXI-I2/4S jest nowoczesnym 8-kanałowym rejestratorem IP, pozwalającym na zapis obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix. Posiada wbudowany 8-mio portowy switch PoE umożliwiający bezpośrednie podłączenie i zasilenie kamer IP. Niezależne wyjścia HDMI (rozdzielczość do 4K) i VGA (rozdzielczość do 1080p) umożliwiają podłączenie dwóch monitorów. Widok na każdym wyjściu może być niezależnie konfigurowany, można ustawić różne podziały okien, a na każdym z nich wyświetlić obraz z dowolnej kamery. 2 porty SATA pozwalają na podłączenie dysków twardych o pojemności do 8 TB każdy. W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Wbudowane porty USB pozwalają na podpięcie pendrive'a lub zewnętrznego dysku oraz skopiowanie określonych fragmentów na zewnętrzne nośniki danych.
AcuSence
Rejestrator DS-7608NXI-I2/8P/4S wyposażony jest w technologię AcuSense bazującą na algorytmach głębokiego uczenia Deep Learning. Na czterech kanałach dostępny jest filtr fałszywych alarmów umożliwiający klasyfikację obiektów ze względu na sylwetkę człowieka lub pojazdu (dla kamer nie obsługujących technologii AcuSense). Aktualnie skorzystanie z tej funkcjonalności możliwe jest dla zdarzeń VCA typu linia wirtualna i obszar wtargnięcia. Kamery z technologią AcuSense, mogą zostać podłączone do dowolnych kanałów i zostaną w pełni obsłużone. Dzięki precyzyjnemu rozpoznawaniu system może odfiltrować nawet 90% zdarzeń wywołujących fałszywe alarmy (np. zwierzęta, deszcz, pajęczyny, ruszające się liście, itp.) co znacząco zwiększa trafność i skuteczność alarmowania oraz przyczynia się do obniżenia kosztów pracy.
Filtracja obiektów w oparciu o technologie AcuSense
Parametry techniczne
Model Hikvision DS-7608NXI-I2/8P/4S
Kod K22094
Standard IP
Liczba kanałów 8
Wbudowany switch PoE Tak, 8-mio portowy
Max. strumień danych we/wy [Mb/s] 80 / 256
Ilość zdalnych połączeń do 128
HDD Max. 2 x 8 TB HDD SATA
Wyjścia wideo HDMI, VGA, BNC (CVBS)
Rozdzielczość wyświetlania HDMI / VGA / BNC HDMI: Max. 4k (3840 x 2160)
VGA: Max. 1080p (1920 x 1080)
BNC (CVBS): Max. 704 x 576
Max. rozdzielczość nagrywania 12 Mpix
Synchroniczne odtwarzanie 8 kanałów
Dekodowanie 8 kanałów 1080p
Funkcja monitorowania stanu dysku S.M.A.R.T. Tak
Kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4
Nagrywanie Ciągłe, harmonogram, detekcja ruchu, zdarzeniowe (VCA)
AcuSense
(filtr fałszywych alarmów)
4 kanały (przekroczenie linii, detekcja intruza) dla kamer do 4 Mpix
Obsługa VCA Tak
Archiwizacja Nośnik danych USB lub zdalna
Obsługa POS Tak
Funkcja ANR Tak
Obsługiwane marki kamer ACTI, Arecont, AXIS, Bosch, Brickcom, Canon, PANASONIC, Pelco, SAMSUNG, SANYO, SONY, Vivotek, ZAVIO, ONVIF
Dostęp do rejestratora z urządzeń przenośnych Android, iOS
Obsługa przeglądarek IE
We/Wy alarmowe Tak: 4/1
Wejścia / wyjścia audio RCA: 1 / 1
Dodatkowe złącza 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0
Port Ethernet 1 x RJ-45 10/100/1000 Mb/s (Auto)
Temperatura pracy -10 ... 55 °C
Pobór mocy <15 W (bez dysku)
Standard PoE IEEE 802.3 af/at - max. 120 W
(na wszystkie porty)
Napięcie zasilania AC 230 V
Wymiary ( S x G x W ) 380 x 315 x 51 mm
Masa 2,97 kg
Kompresja H.265+
H.265+/H.265 - większa kompresja przy zachowaniu jakości obrazu z H.264.
Rejestracja lokalna oraz transmisja w sieci może odbywać się w standardach kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych w stosunku do H.265, H.264. Aby skorzystać z dowolnej, dostępnej metody kompresji, musi ona być wpierana przez podłączone kamery. Metoda kompresji może być określona indywidualnie, dla każdego kanału.
Inteligentna analiza obrazu
Rejestrator umożliwia obsługę alarmów wykrywania zdarzeń VCA (wykrywanie twarzy, wykrywanie tablic rejestracyjnych, przekroczenia wirtualnej linii, obszaru wtargnięcia, wejścia/wyjścia z obszaru, utraty ostrości, itp.) wysyłanych przez kamerę. Aby skorzystać z tej funkcjonalności kamera musi obsługiwać dany alarm VCA. Przykładem zastosowania może być linia wirtualna z określonym kierunkiem przekroczenia w jedną stronę. Jeżeli spełnione zostaną kryteria przekroczenia w danym kierunku, może nastąpić wyzwolenie wyjścia alarmowego, wysłanie wiadomości e-mail, powiadomienie centrum monitoringu, itp. w zależności od konfiguracji. Rozbudowana analityka pozwala na realizowanie bardziej zaawansowanych projektów, szybkie wyszukiwanie interesujących zdarzeń oraz inteligentne nagrywanie, które wiąże się z oszczędnością miejsca na dyskach twardych.
Gwarancja ciągłości nagrań
Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP wyposażona w kartę pamięci, może zapisywać na niej nagrania w przypadku braku połączenia sieciowego, a po przywróceniu działania sieci, nagrania synchronizowane będą z rejestratorem. Dzięki temu uzyskujemy ciągłość nagrań, nawet w przypadku problemów z komunikacją pomiędzy kamerą i rejestratorem.
Specjalne tryby nagrywania
W systemach monitoringu IP zbudowanych w oparciu o kamery i rejestratory marki Hikvision możliwe jest ustawienie nagrywania ciągłego ze specjalnymi parametrami zdarzeniowymi. Każdy kanał rejestracji posiada możliwość zdefiniowania parametrów nagrywania po wystąpieniu zdarzenia. Istnieje możliwość zwiększenia liczby kl./s oraz wartości bitrate. Parametry te mogą być ustawione niezależnie od ustawienia nagrywania ciągłego. Po wystąpieniu zdarzenia (detekcja ruchu, sabotaż wideo), rejestrator przełącza się automatycznie w tryb nagrywania zdarzeniowego (zwykle z wyższymi parametrami). W pozostałym czasie nagrywanie realizowane jest w trybie ciągłym. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie każdej minuty przed i po zdarzeniu, a nagrania pomiędzy wydarzeniami mogą mieć o wiele niższe parametry (ilość kl/s, bitrate), więc zajmują znacząco mniej miejsca na nośnikach pamięci.
Dopracowane oprogramowanie klienckie
Oprogramowanie klienckie iVMS 4200 służy do podglądu, nadzoru i konfiguracji rejestratorów analogowych, sieciowych oraz kamer IP marki Hikvision (pozwala na stworzenie systemu hybrydowego) poprzez sieć. Aplikacja pozwala na zarządzaniem maksymalnie 256 urządzeniami na maksymalnie 4 monitorach. Na jednym ekranie może być wyświetlony obraz z maksymalnie 64 kamer. Oprócz podglądu i konfiguracji pozwala m.in na zdalne odtwarzanie nagrań, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku, używanie wielopoziomowych e-map do podglądu.
Okno panelu sterowania aplikacji iVMS-4200
Hik-Connect to aplikacja mobilna, przeznaczona na telefony komórkowe działające w oparciu o system operacyjny Android oraz iOS. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Ekran startowy programu Hik-Connect z włączoną miniaturką podglądu na żywo
Ekran podglądu na żywo
Praca w chmurze
Hik-Connect to również nazwa usługi sieciowej przeznaczonej dla urządzeń Hikvison. Jest ona oparta na przetwarzaniu danych w chmurze i integruje następujące funkcjonalności:
 • usługa zdalnego dostępu przez chmurę - umożliwia dostęp do urządzenia w sytuacji gdy nie posiadamy zewnętrznego adresu IP oraz gdy ważna jest prostota - wymagana jest tylko podstawowa konfiguracji sieci. Do urządzenia łączymy się poprzez sieć P2P za pośrednictwem chmury przez aplikację klienta na PC i smarfony,
 • usługa serwera DDNS - skrót DDNS oznacza przypisywanie stałej nazwy domenowej do dynamicznie zmieniających się adresów IP (ang. Dynamic DNS). Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy dostawca Internetu nie zapewnia użytkownikom stałego adresu IP. Warunkiem skorzystania z DDNS jest posiadanie publicznego adresu IP oraz zapewnienie dostępu z sieci zewnętrznej do odpowiednich portów rejestratora (serwera i http, domyślnie 8000 i 80). Możliwe jest uzyskanie połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji klienta na PC oraz smarfony.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.
Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-7608NXI-I2/8P/4S
Rodzaj towaru Rejestrator IP
Typ Standardowy
Marka Hikvision
Seria Seria NXI AcuSense
Parametry
Liczba kanałów 8
Pasmo wejściowe Mb/s 80
wyjściowe Mb/s 256
Tryby wyjść HDMI 1 / VGA 1 Niezależne
Max. rozdzielczość wyjść HDMI 1 Pix 4K (3840 x 2160)
VGA 1 Pix 1920 x 1080
BNC Pix 704 x 576
Kodowanie/Dekodowanie standardy kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. rozdzielczość nagrywania Mpix 12
synchroniczne odtwarzanie 8 kanałów
max. możliwości dekodowania 12 kanałów 1080p
Dysk twardy ilość złączy SATA II 2
max. pojemność każdego dysku TB 8
USB 2.0 1
3.0 1
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA (liniowe, 1 kΩ)
Alarm wejście 4
wyjście 1
Ethernet 1 x RJ-45 10/100/1000 Base-T
Wbudowany switch PoE Tak
PoE ilość portów 8 x RJ-45 10/100 Base-T
standard IEEE 802.3 af/at
budżet mocy W max. 120
Aplikacje iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Archiwizacja USB, Zdalna
Funkcje smart
AcuSense filtr fałszywych alarmów na 4 kanałach dla kamer bez AcuSense (max. 4 MPix, kompresja H.265, H.264)
Dodatkowe funkcje ANR
Pozostałe
Zasilanie AC V 100...240
AC W max. 180
Pobór mocy (bez dysku i PoE) W max. 15
Temperatura pracy °C -10...+55
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wysokość U 1
Wymiary (W x D x H) mm 380 x 315 x 51
Masa kg 2,97