Podłącz się do cyfrowego świata - DIPOL na targach Intertelecom 22-24.03.2011

Coraz szersza oferta multimediów napotyka na bariery związane z dotarciem sygnału do konsumenta.

Firma DIPOL od lat gromadzi doświadczenia związane z instalacjami teletechnicznymi. Opracowujemy własne systemy okablowania (SignalNet), dostarczajmy wysokiej jakości sprzęt, prowadzimy szkolenia dla projektantów i instalatorów. Na tej bazie przedstawiliśmy zestaw rozwiązań i urządzeń pozwalających na lepsze wykorzystanie możliwości współczesnej techniki.

W sprawie targów prosimy o kontakt: dipol(at)dipol.com.pl, tel. +48 - 12 644 29 13
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Stoisko firmy DIPOL
Przeprowadziliśmy kursy w trakcie Targów:
 • 23.03.2011 godz. 12.00 sala konferencyjna nr 2 - "Telewizja cyfrowa - nowoczesne instalacje domowe, budynkowe i osiedlowe" - Łukasz Bukowski, DIPOL
 • 23.03.2011 godz. 13.00 sala konferencyjna nr 2 - "Jak poprawić sygnał GSM w trudnych lokalizacjach" - Łukasz Kopciuch, DIPOL
Sygnały telewizyjne
Zaprezentowaliśmy:
 • modułowy zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych,
 • stację czołową II Generacji firmy Terra,
 • profesjonale multiswitche firmy Terra wraz z oprogramowaniem projektowym - sprawdzone w praktyce - działająca instalacja złożona z 1200 gniazd,
 • przyrządy pomiarowe szwedzkiej firmy Emitor do sygnałow TV Sat i DVB-T.
Modułowy zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych - nominowany do Złotego Medalu Intertelecom.
Zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych TERRA pozwala budować zarówno sieci rozległe (do 60 km), jak i rozwiązania lokalne (np. stadiony sportowe).
Możliwe są proste konfiguracje transmisji sygnału oraz aplikacje z kanałem zwrotnym. Producent TERRA posiada również urządzenia aktywne (stacja czołowa, multiswitche), które stanowią o kompletności rozwiązania.
Wobec planów rządowych, dotyczących wykonywania instalacji światłowodowych w budynkach, istnieje potrzeba rynkowa na rozwiązania uniwersalne pozwalające zarówno na aplikacje sygnałów satelitarnych, jak i telewizji kablowej. Zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych spełnia te kryteria. Ilustrują to załączone schematy. Istotną cechą jest jakość systemu – producent daje 5- letnią gwarancję na urządzenia laserowe.
Konwerter optyczny Invacom Fibre MDUZG-Transmiter optyczny MOS-211A TERRA - wyprzedażWirtualny konwerter optyczny typu quatro Invacom MDUWęzeł optyczny OD-002 TERRAMultiswitch MR-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z aktywną naziemnąWirtualny konwerter optyczny typu quatro Invacom MDUGniazdo końcowe Signal RTV-SATGniazdo końcowe Signal RTV-SATWęzeł optyczny OD-002 TERRAMultiswitch MR-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z aktywną naziemnąWirtualny konwerter optyczny typu quatro Invacom MDUWirtualny konwerter optyczny typu quatro Invacom MDUWęzeł optyczny OD-002 TERRAWęzeł optyczny OD-002 TERRAMultiswitch MR-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z aktywną naziemnąMultiswitch MR-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z aktywną naziemnąGniazdo końcowe Signal RTV-SATGniazdo końcowe Signal RTV-SAT
Praktyczne zastosowanie zestawu do transmisji światłowodowej do budowy instalacji telewizyjnej na stadionie

Stacja czołowa II Generacji firmy Terra wyposażona jest w moduły pozwalające na przesyłanie do instalacji sygnałów w standardzie DVB-T. Przykładowo: jeden panel TDX-311 odbiera sygnał z całego transpondera (nawet kilkanaście programów) oraz przekazuje go do multipleksu DVB-T po wcześniej filtracji wybranych serwisów.
Enkoder MPEG-2 MD-331 do stacji czołowej MMH-3000
Enkoder MPEG-2 MD-330
Odbiornik TDX-311 8PSK/COFDM FTA do stacji czołowej MMH-3000
Odbiornik TDX-311 8PSK/COFDM
Modulator COFDM TRX-360 do stacji czołowej MMH-3000 TERRA
Modulator COFDM TRX-360
Oprócz modułów stanowiących wyposażenie standardowych stacji czołowych proponujemy nowe, przykładowo: DVB-S2/DVB-T, sygnał analogowy/DVB-T (kamery, odtwarzacze itp). Wobec rozwoju DVB-T i wycofywania telewizyjnych odbiorników analogowych, stacje czołowe oferujące sygnał DVB-T szybko staną się standardem.
Profesjonale multiswitche firmy Terra wraz z oprogramowaniem projektowym - sprawdzone w praktyce - działająca instalacja złożona z 1200 gniazd.
Podstawą do wykonania poprawnie działającej zbiorczej instalacji telewizyjnej jest właściwy projekt. Dobór odpowiedniej topologii na etapie projektowania instalacji pozwala na uniknięcie wielu problemów podczas etapu wykonawczego.
Instalacja multiswitchowa - 35 pięter, 700 gniazd.
Zaprojektowanie i wykonanie takiej instalacji to duże wyzwanie dla projektanta i firmy instalatorskiej. Kwalifikacje i dobre chęci nie wystarczą, projektant i wykonawca muszą dysponować sprzętem najwyższej klasy.
Jak zaprojektować instalację antenową TV SAT?
Film szkoleniowy: "Jak zaprojektować instalację multiswitchową"
Dla uczestników targów przygotowaliśmy oprogramowanie SatNet - darmowo, prosimy pytać na stoisku
Przyrządy pomiarowe szwedzkiej firmy Emitor do sygnałów DVB-T i TV Sat
Miernik Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T Digiair PRO
Miernik DVB-T Digiair
Digiair PRO - Miernik telewizji cyfrowej DVB-T i analogowej
Film o pomiarach miernikiem DVB-T
Miernik sygnału satelitarnego DVB-S/S2 Satlook Micro HD
Miernik DVB-S/S2
GSM
Zaprezentowaliśmy:
 • profesjonalne repeatery szerokopasmowe z pełną homologacją
 • repeatery szerokopasmowe z wejściem światłowodowym - dedykowane do instalacja podziemnych
 • anteny TransData do poprawy sygnału współpracujące z repeaterami
Nowe wzmacniacze GSM - spełniające kryteria funkcjonalne i prawne
Profesjonalne repeatery szerokopasmowe z pełną homologacją
Repeatery szerokopasmowe z wejściem światłowodowym - dedykowane do instalacja podziemnych

Repeater umożliwia tworzenie instalacji wzmacniającej sygnał GSM w miejscach gdzie odległość między anteną zewnętrzną a urządzeniem (repeaterem) jest znaczna. Przykładem takich miejsc są tunele, kopalnie czy parkingi podziemne.
Wzmacniacz (repeater) SIGNAL GSM-305 (bez zasilacza)
Repeater GSM Signal
GSM-305 A6765
Dokument potwierdzający zgodność z wymaganymi normami wystawiony przez Instytut Łączności w Warszawie.
Przykładowy wynik testu pokazujący z jakim zapasem jest spełniona norma.
Emisja promieniowania - uplink. Poziom sygnału wejściowego: –60 dBm.
Anteny TransData do poprawy sygnału współpracujące z repeaterami.

Antena TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS KYZ8,2/9,5
GSM/DCS/UMTS
Antena wewnętrzna TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS DW3-A
GSM/DCS/UMTS
CCTV
Zaprezentowaliśmy:
 • Digifort - Inteligentne oprogramowanie do monitoringu CCTV
 • kamera megapikselowa 360 Pixord
 • mini rejestratory mobilne
 • system strumieniowania obrazu z kamer
Digifort - Inteligentne oprogramowanie do monitoringu CCTV
Digifort to narzędzie do zarządzania kamerami IP, umożliwiające konfigurację procedur rejestracji obrazu oraz reakcji na zdarzenia alarmowe. Podstawową wersję oprogramowania służącą do archiwizacji danych można doposażyć w moduły do zaawansowanej analizy obrazu, rozpoznawania tablic rejestracyjnych lub ewidencji, tworząc w ten sposób w pełni zautomatyzowany system dozoru. Możliwość tworzenia kont użytkowników o określonych prawach dostępu, dodatkowo kontrolowanych za pomocą czytnika linii papilarnych, zabezpiecza przed niekontrolowanym używaniem systemu przez nieuprawnione osoby.
Kamera megapikselowa 360 stopni Pixord
Pixord PD 636E jest kamerą IP pracującą w rozdzielczości 2 MPix. Wyposażona jest w obiektyw typu rybie oko, który zapewnia podgląd całego pomieszczenia bez konieczności montowania dodatkowych kamer. W przeciwieństwie do wielu urządzeń tego typu, obraz jest "prostowany sprzętowo", a nie za pomocą zewnętrznego oprogramowania, dzięki czemu serwery systemu dozoru nie są dodatkowo obciążane.
Kamera IP PIXORD PD636E 2 Mpix H.264 360/180 st.'Rybie Oko'
Kamera IP PIXORD PD636E "Rybie Oko" 360o/180o daje obraz wyprostowany sprzętowo
Podgląd całego pomieszczenia oraz trzy niezależnie okna sterowane cyfrowym PTZ.
Mini rejestratory mobilne PROTECT
W ofercie posiadamy mobilne rejestratory PROTECT z wbudowaną kamerą i wewnętrznym zasilaniem. Pozwalają one na nagrywanie materiału audio i wideo w wysokiej jakości 720p i 30kl./s. Rejestrację szerokiego pola widzenia zapewnia zamontowany na stałe obiektyw 120 stopni dający bardzo małe zniekształcenia. Dla porównania percepcja ludzkiego oka ogranicza się do kąta 90 stopni. Wbudowany monitor umożliwia podgląd bieżący i materiałów archiwalnych. Główne zastosowanie to monitoring otoczenia lub wnętrza pojazdu lub pomieszczenia.
Obraz z kamery z przodu pojazdu.
Obraz z kamery skierowanej do wewnątrz pojazdu.
System strumieniowania obrazu z kamer
Megapikselowe wideo w Internecie to najnowsza technologia bazująca na przełomowych rozwiązaniach. Zapewniamy kompleksową usługę dającą Państwu możliwość streamowania wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Proponujemy Państwu kompleksową obsługę z dziedziny przesyłania obrazu i dźwięku do Internetu. Nasze rozwiązania to połączenie sprawdzonego sprzętu, specjalistycznego oprogramowania, serwerów oraz doświadczenia mogącego zapewnić usługi na najwyższym poziomie.
Wawel i zakole Wisły w Krakowie
Kamera "na żywo" - Wawel Kraków.
Inne kamery
LAN WLAN
Zaprezentowaliśmy:
 • inteligentne switche
 • urządzenia do podziału sygnału internetowego z modemów GSM
Inteligentne switche

Przełączniki inteligentne TP-LINK to rozwiązanie dla zastosowań wymagających gigabitowego połączenia pomiędzy kilkoma przełącznikami znajdującymi się w sieci szkieletowej np. budynku. Głównym zastosowaniem switchy inteligentnych jest tworzenie punktów styku urządzeń końcowych z siecią szkieletową.
Inteligentny switch firmy TP-LINK
Urządzenia do podziału sygnału internetowego z modemów GSM

Wraz z rosnącą popularnością internetu mobilnego, pojawiła się potrzeba rozdzielenia go w domu lub biurze. Urządzeniem doskonale nadającym się do tworzenia sieci przewodowej jak i bezprzewodowej umożliwiającej dostęp do sieci Internet poprzez sieć 3G/GPRS/EDGE (mobilny internet) jest TP-LINK TL-MR3420.
Router 3G/LTE TP-LINK TL-MR3420 802.11n 300Mb/s UMTS/HSPA/LTE
Router 3G/DSL firmy TP-LINK 802.11n 300Mb/s
dodatkowo
Zaprezentowaliśmy hit wśród odbiorników telewizji cyfrowej DVB-T - tuner Signal - HD507
Przedstawiliśmy schematy instalacji dla domów jednorodzinnych
Firmom instalacyjnym oferujemy sprzęt od bezpośredniego importera, ze wsparciem technicznym, szkoleniami i możliwością nadzoru przy uruchomieniach.

Sprzęt naszej firmy znajduje się w budynku Sejmu i obiektach użytkowanych przez Kancelarię Prezydenta, konsultowaliśmy wykonanie bezprzewodowego monitoringu zwierząt chronionych w Parku Narodowych na Islandii, wiele cypryjskich promów ma monitoring CCTV zaprojektowany przy wsparciu naszych inżynierów.

Przy współpracy oferujemy możliwość podpisania umowy partnerskiej (atrakcyjne ceny, długoterminowy kredyt, wsparcie marketingowe, wypożyczenie sprzętu).


Dla uczestników targów przygotowaliśmy też pulę darmowych miejsc na kursy szkoleniowe