PiXORD umacnia swoją pozycje na rynku CCTV IP
Wywiad z Rachel Lee i Jason Yu

PiXORD jest producentem szerokiej gamy kamer IP i wideo serwerów, z siedzibą na Tajwanie.
Eksportuje swoje produkty do: Europy, Afryki Środkowo-Wschodniej, Ameryki, Azji i Australii.
Sprzęt produkowany przez PiXORD DIPOL włączył do swojej oferty w 2006 roku. Przeprowadzone testy kamer i wideo serwerów potwierdziły wysoką jakość sprzętu. Zdobyte doświadczenie w zakresie doboru i konfiguracji urządzeń sieciowych PiXORD zbudowały zaufanie do tej marki.
26 maja 2008 przedstawiciele firmy PiXORD złożyli wizytę najważniejszemu dystrybutorowi Europy Wschodniej i Środkowej - firmie DIPOL.
Pixord - monitoring biur
Produkty PiXORD są obecne w ofercie DIPOL-a od 2006 roku
Wywiad z Rachel Lee i Jason Yu, PiXORD, 27 maja 2008 roku
Jak oceniacie, który kierunek eksportu jest najważniejszy dla firmy PiXORD?
Zdecydowanie najważniejszy jest dla nas rynek europejski. Ze względu na dużą konkurencję oraz wysokie wymagania klientów w Europie dokładamy wszelkich starań, aby produkty PiXORD były konkurencyjne wobec europejskich marek. Nasze produkty charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.
Jak postrzegacie rynek polski i jego możliwości?
Polski rynek bardzo szybko się rozwija i ma ogromne możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o monitoring IP. Jest rynkiem bardzo ważnym, ale i trudnym. Wciąż popularne są instalacje analogowe, które trzeba zastąpić systemami IP. Firma DIPOL podejmuje się trudnego zadania, jakim jest wdrażanie nowej technologii w monitoringu. Ważna jest więc nie tylko bogata oferta, ale też szkolenia, promowanie nowoczesnej technologii oraz edukacja techniczna instalatorów. Co więcej, polski klient jest wymagający: oczekuje wysokiej jakości po niskiej cenie.
Współpraca firm DIPOL i PiXORD trwa od 2006 roku, jaką odgrywa rolę?
Firma DIPOL jest dla nas bardzo ważnym partnerem na rynku Europy Środkowo - Wschodniej. Wprowadza nowoczesne technologie i oferuje sprzęt dla profesjonalistów. DIPOL jest poważnym dystrybutorem, dużą i stabilną firmą. Bardzo nam zależało na tym, żeby przyjechać do Polski i w rozmowach bezpośrednich wytyczyć kierunki rozwoju naszej współpracy.
Rachel Lee i Jason Yu w krakowskiej siedzibie firmy DIPOL
Co jest najmocniejszą stroną produktów PiXORD?
PiXORD oferuje szeroką gamę sprzętu dla profesjonalistów, utrzymując jednocześnie konkurencyjny stosunek jakości do ceny. Dużym atutem jest bardzo dobre darmowe oprogramowanie, posiadające funkcje niezbędne dla projektów typu SOHO. Oprogramowanie pracuje stabilnie, jest proste i intuicyjne w obsłudze.
Ponadto kamery posiadają innowacyjne funkcje, np. model P500. Kamera ta ma możliwość rejestracji obrazu na dysku USB.
Jaki jest kierunek rozwoju proponowanej przez PiXORD oferty dla monitoringu IP?
Podążamy za trendami w technologii IP, a także dzięki naszym możliwościom kreujemy je. W najbliższym czasie PiXORD wprowadzi do oferty kamery megapikselowe pracujące z kompresją H.264, wyposażone dodatkowo w inteligentne funkcje: analizę obrazu, śledzenie ruchu ulicznego, zliczanie pojazdów i osób, monitorowanie pozostawionych obiektów, śledzenie podejrzanych zachowań.

Dążymy też do tego, aby nie tylko kreować rynek CCTV, ale zdobyć na rynku pozycję lidera.
Rozwijanie rynku CCTV i wzmacnianie swojej pozycji na nim jest więc naszym wspólnym celem. Dziękuję za rozmowę :-)
Pixord - monitoring biur
Profesjonalny system monitoringu IP na bazie kamer PiXORD
Miejski Zakład Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu posiada profesjonalny system monitoringu w technologii IP. System zamontowany jest w zajezdni i monitoruje cały plac oraz budynki MZK. System składa się z 16 kamer IP PiXORD P400 K1131 i komputera służącego do zapisu.
Kamery PiXORD zainstalowano w zajezdni MZK w Kędzierzynie-Koźlu
Na komputerze zainstalowano oprogramowanie PiXORDP6032. Obraz z pojedynczej kamery jest wyświetlany i rejestrowany w rozdzielczości Full D1 przy 25 klatkach na sekundę, co pozwala na analizę obrazu z wieloma szczegółami przy dużej płynności.
PiXORD - kamery dla profesjonalistów
Kamera IP PiXORD P500PoE
Kamera P500 PoE
K1137
Szybkoobrotowa kamera IP PiXORD P463DW - WYPRZEDAŻ
Kamera szybkoobrotowa
P463DW K1236
Zewnętrzna kamera IP PiXORD P428
Kamera IP zewnętrzna
K1136
PiXORD - kamery kompaktowe dla indywidualnego klienta
Bezprzewodowa obrotowa kamera IP PiXORD P410W
Kamera IP obrotowa
K1231
Kompaktowa megapikselowa kamera IP PiXORD P405M
Kamera IP 1,3 Mpix
K1135
Kompaktowa bezprzewodowa kamera IP PiXORD P405W
Kamera kompaktowa
bezprzewodowa K1134